Grupa Nordic Walking Pasłęk z sukcesami po kolejnych zawodach

dodał 2018-12-13
Grupa Nordic Walking Pasłęk z sukcesami po kolejnych zawodach
Kończący się rok sprzyjał rozwojowi grupy Nordic Walking Pasłęk, która nie tylko spotyka się na spacerach z kijami w naszym mieście. Pasłęczanie coraz częściej uczestniczą w zawodach.

W minionych tygodniach kijakrze przebywali w Łebie, gdzie odbył się finał Korony Północy wchodzącej w skład największego cyklu w kraju Korony Polski. Zawody zwieńczyła zabawa Andrzejkowa i gala finałowa.  W większości zawodów Korony Północy startowali Adam Kuźmicz i Dariusz Piątek, którzy wywalczyli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w cyklu. Natomiast w samych zawodach w Łebie na uwagę zasługuje pierwsze podium dla Agnieszki Przygody, trzecie miejsce w kategorii wiekowej na 5 kilometrów. Ponadto drugie miejsca w kategoriach wywalczyli: Magda Bujnicka, Darek Piątek oboje na 5 km oraz Marcin Bujnicki i Adam Kuźmicz na 10 km. Oprócz nich wystąpili: Beata Jankowska – 7. miejsce, Mariusz Przygoda 6. miejsce i Tomasz Rogulski 4. miejsce. W rajdzie rekreacyjnym wzięły udział: Joanna Chojnicka, Anna Rogulska i Małgorzata Maciuszonek. W roli sędziego wystąpił Marcin Jankowski.

- Finałowe zawody Korony Północy w Łebie są zazwyczaj doskonałą okazją do podsumowań – mówi Marcin Jankowski - Tak też było i tym razem. Łukasz Witczuk, trener kadry i współzałożyciel Nordic Walking Poland ogłosił, iż zawiesza swoje występy w roli zawodnika. Łukasz Witczuk wyróżnił także  kadrę NWPL, a wśród nich naszego zawodnika Adama Kuźmicza, który od kilku miesięcy reprezentuje biało – czerwone barwy. Spośród kilkuset klubów i grup istniejących w Polsce, Łukasz Witczuk wymienił kilka, które działają wzorowo na rzecz rozwoju nordic walking w Polsce. Jesteśmy zaszczyceni, iż w tym wąskim gronie znalazło się miejsce dla Nordic Walking Pasłęk,  jedynego wyróżnionego klubu z naszego  województwa  – podkreślił M. Jankowski.

Grand Prix Małego Trójmiasta

9 grudnia zakończyło się Kaszubskie Grand Prix Małego Trójmiasta. Zawody odbyły się w Redzie. Nie zabrakło tam licznej grupy Nordic Walking Pasłęk, która występowała także w pierwszych dwóch imprezach cyklu w Bolszewie i Rumi. Na linii startu umiejscowionej na miejscowym stadionie stanęli: Magda Bujnicka, Joanna Chojnicjka, Małgorzata Maciuszonek, Małgorzata Obszańska,  Agnieszka Przygoda, Marianna Przygoda, Anna Rogulska, Marcin Bujnicki, Dariusz Piątek, Tomasz Rogulski i Wiesław Śliwka oraz Zdzisław Spychalski, który uczestniczył w biegu. Wszyscy mieli do przebycia niespełna 6 kilometrów w niezbyt sprzyjających, deszczowych warunkach.

Wyniki grupy NW Pasłęk:

Darek Piątek – 18. wśród mężczyzn, 7. w kategorii wiekowej

Marcin Bujnicki – 19. wśród mężczyzn, 8. w kategorii

Mariusz Przygoda – 24. wśród mężczyzn, 6. w kategorii

Tomasz Rogulski – 25. wśród mężczyzn, 11. w kategorii

Magda Bujnicka – 21. wśród kobiet, 4. w kategorii

Wiesław Śliwka – 39. wśród mężczyzn, 8. w kategorii

Joanna Chojnicka – 30. wśród kobiet, 16. w kategorii

Małgorzata Obszańska – 31. wśród kobiet, 5. w kategorii

Anna Rogulska – 38. wśród kobiet, 20. w kategorii

Agnieszka Przygoda – 46. wśród kobiet, 26. w kategorii

Małgorzata Maciuszonek – 50. wśród kobiet, 7. w kategorii

Marianna Przygoda – 85. wśród kobiet, 9. w kategorii

Zdzisław Spychalski był 106. wśród biegaczy i 21. w kategorii.

Po zawodach odbyło się podsumowanie całego cyklu i tu największy sukces osiągnęła Magda Bujnicka, która zajęła drugą  pozycję w swojej kategorii.

Wysokie piąte miejsce wywalczył Marcin Bujnicki, a szóste lokaty przypadły Małgorzacie Maciuszonek, Darkowi Piątkowi i Mariuszowi Przygodzie. Na siódmej pozycji zakończyła cykl Małgorzata Obszańska, a na ósmej Wiesław Śliwka.

Pozostałe miejsca pasłęczan w Kaszubskim GP: Marianna Przygoda (10. miejsce), Tomasz Rogulski (11), Anna Rogulska (29),  Agnieszka Przygoda (32), Joanna Chojnicka (38).

 

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pozytywny   2018-12-13

Gratulacje dla wszystkich kijkarzy


#Kibicka   2018-12-13

BRAWO !! Pozytywni ludzie!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Czy będzie nowy rekord na KRAM GOLF CUP?

Pozostało5 dni

29 czerwca na polu golfowym Sand Valley w Pasłęku odbędzie się szósta...


Muzyka polska powraca nad Warmię i Żuławy

Pozostało11 dni

„Muzyka Polska na Warmii i Żuławach” to festiwalowa specjalność...


Muzyka polska na Żuławach

Pozostało11 dni

„Muzyka polska na Żuławach” to letni festiwal Elbląskiej Orkiestry...