22 marca 2019 Katarzyny, Boguslawa

Grupa Nordic Walking Pasłęk z sukcesami po kolejnych zawodach

dodał 2018-12-13
Grupa Nordic Walking Pasłęk z sukcesami po kolejnych zawodach
Kończący się rok sprzyjał rozwojowi grupy Nordic Walking Pasłęk, która nie tylko spotyka się na spacerach z kijami w naszym mieście. Pasłęczanie coraz częściej uczestniczą w zawodach.

W minionych tygodniach kijakrze przebywali w Łebie, gdzie odbył się finał Korony Północy wchodzącej w skład największego cyklu w kraju Korony Polski. Zawody zwieńczyła zabawa Andrzejkowa i gala finałowa.  W większości zawodów Korony Północy startowali Adam Kuźmicz i Dariusz Piątek, którzy wywalczyli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w cyklu. Natomiast w samych zawodach w Łebie na uwagę zasługuje pierwsze podium dla Agnieszki Przygody, trzecie miejsce w kategorii wiekowej na 5 kilometrów. Ponadto drugie miejsca w kategoriach wywalczyli: Magda Bujnicka, Darek Piątek oboje na 5 km oraz Marcin Bujnicki i Adam Kuźmicz na 10 km. Oprócz nich wystąpili: Beata Jankowska – 7. miejsce, Mariusz Przygoda 6. miejsce i Tomasz Rogulski 4. miejsce. W rajdzie rekreacyjnym wzięły udział: Joanna Chojnicka, Anna Rogulska i Małgorzata Maciuszonek. W roli sędziego wystąpił Marcin Jankowski.

- Finałowe zawody Korony Północy w Łebie są zazwyczaj doskonałą okazją do podsumowań – mówi Marcin Jankowski - Tak też było i tym razem. Łukasz Witczuk, trener kadry i współzałożyciel Nordic Walking Poland ogłosił, iż zawiesza swoje występy w roli zawodnika. Łukasz Witczuk wyróżnił także  kadrę NWPL, a wśród nich naszego zawodnika Adama Kuźmicza, który od kilku miesięcy reprezentuje biało – czerwone barwy. Spośród kilkuset klubów i grup istniejących w Polsce, Łukasz Witczuk wymienił kilka, które działają wzorowo na rzecz rozwoju nordic walking w Polsce. Jesteśmy zaszczyceni, iż w tym wąskim gronie znalazło się miejsce dla Nordic Walking Pasłęk,  jedynego wyróżnionego klubu z naszego  województwa  – podkreślił M. Jankowski.

Grand Prix Małego Trójmiasta

9 grudnia zakończyło się Kaszubskie Grand Prix Małego Trójmiasta. Zawody odbyły się w Redzie. Nie zabrakło tam licznej grupy Nordic Walking Pasłęk, która występowała także w pierwszych dwóch imprezach cyklu w Bolszewie i Rumi. Na linii startu umiejscowionej na miejscowym stadionie stanęli: Magda Bujnicka, Joanna Chojnicjka, Małgorzata Maciuszonek, Małgorzata Obszańska,  Agnieszka Przygoda, Marianna Przygoda, Anna Rogulska, Marcin Bujnicki, Dariusz Piątek, Tomasz Rogulski i Wiesław Śliwka oraz Zdzisław Spychalski, który uczestniczył w biegu. Wszyscy mieli do przebycia niespełna 6 kilometrów w niezbyt sprzyjających, deszczowych warunkach.

Wyniki grupy NW Pasłęk:

Darek Piątek – 18. wśród mężczyzn, 7. w kategorii wiekowej

Marcin Bujnicki – 19. wśród mężczyzn, 8. w kategorii

Mariusz Przygoda – 24. wśród mężczyzn, 6. w kategorii

Tomasz Rogulski – 25. wśród mężczyzn, 11. w kategorii

Magda Bujnicka – 21. wśród kobiet, 4. w kategorii

Wiesław Śliwka – 39. wśród mężczyzn, 8. w kategorii

Joanna Chojnicka – 30. wśród kobiet, 16. w kategorii

Małgorzata Obszańska – 31. wśród kobiet, 5. w kategorii

Anna Rogulska – 38. wśród kobiet, 20. w kategorii

Agnieszka Przygoda – 46. wśród kobiet, 26. w kategorii

Małgorzata Maciuszonek – 50. wśród kobiet, 7. w kategorii

Marianna Przygoda – 85. wśród kobiet, 9. w kategorii

Zdzisław Spychalski był 106. wśród biegaczy i 21. w kategorii.

Po zawodach odbyło się podsumowanie całego cyklu i tu największy sukces osiągnęła Magda Bujnicka, która zajęła drugą  pozycję w swojej kategorii.

Wysokie piąte miejsce wywalczył Marcin Bujnicki, a szóste lokaty przypadły Małgorzacie Maciuszonek, Darkowi Piątkowi i Mariuszowi Przygodzie. Na siódmej pozycji zakończyła cykl Małgorzata Obszańska, a na ósmej Wiesław Śliwka.

Pozostałe miejsca pasłęczan w Kaszubskim GP: Marianna Przygoda (10. miejsce), Tomasz Rogulski (11), Anna Rogulska (29),  Agnieszka Przygoda (32), Joanna Chojnicka (38).

 

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pozytywny   2018-12-13

Gratulacje dla wszystkich kijkarzy


#Kibicka   2018-12-13

BRAWO !! Pozytywni ludzie!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Miłość w literaturze różnych epok

Pozostało5 dni

Klub Miłośników Poezji działający przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku...


Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem

Pozostało12 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza młodzież , na spotkanie autorskie z Piotrem...


Łakocie Jasia i Małgosi

Pozostało13 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza dzieci i...