9 sierpnia 2020 Romana, Ryszarda, Edyty

Historia ubezpieczenia OC – jak sprawdzić szkody z OC?

dodał 2019-09-11
Historia ubezpieczenia OC – jak sprawdzić szkody z OC?

 

Przymierzasz się do wykupienia kolejnej polisy OC i zastanawiasz się, jak wygląda wysokość przyznanych zniżek? A może chcesz kupić używany pojazd i zależy Ci na zweryfikowaniu informacji o udziale auta w zdarzeniu drogowym? Teraz historię ubezpieczenia OC sprawdzisz szybko i łatwo. Dowiedz się, jak.

Historia ubezpieczenia OC jest niezwykle cenną informacją, po którą sięga coraz więcej osób. Zainteresowanie tego typu danymi jest spore, ponieważ właściwie każdy może poznać historię szkodowości związaną z konkretnym pojazdem. Takie informacje udostępnia Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG).

Jak otrzymać historię szkód?

W ramach funkcjonowania strony internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego została uruchomiona możliwość sprawdzenia historii szkód danego pojazdu. Aby uzyskać taką informację, należy:

  • zarejestrować się w serwisie internetowym dostępnym pod adresem ufg.pl,
  • po uzyskaniu dostępu do konta – zalogować się.

Informacje o historii OC dostępne są „od ręki” – można ją generować w dowolnym momencie.

UFG udostępnia informację o szkodowości w dwóch wariantach czasowych:

  • za ostatnie 5 lat,
  • od 2004 roku w przypadku OC oraz od 2006 roku w przypadku AC.

Warto przy tym podkreślić, że o historię ubezpieczenia OC można ubiegać się w formie papierowej wysłanej pocztą tradycyjną. To świetne rozwiązanie dla osób, które zamierzają sprzedać pojazd i chcą pokazać potencjalnemu nabywcy, że samochód nie brał udziału w żadnej stłuczce.

Kto może wykorzystać informację o szkodowości kierowcy?

Należy mieć świadomość, że historia ubezpieczenia OC przydaje się nie tylko potencjalnym kupcom używanych aut. Z takich informacji korzystają towarzystwa ubezpieczeniowe, które kalkulują wysokość składki dla danego kierowcy.

Jak obniżyć wysokość składki przy historii szkodowości?

Okazało się, że historia ubezpieczenia OC wskazuje na kilka szkód, a Ty chcesz wykupić nowe ubezpieczenie? Nie musisz decydować się na przypadkową ofertę – wystarczy, że porównasz propozycje poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Skorzystaj z serwisu internetowego np. porownywarka-ubezpieczen.pl, by poznać zestawienie dostępnych ofert. W ten sposób zaoszczędzisz nawet do 50% w porównaniu ze standardową polisą.

Aby obniżyć wysokość składki, warto również pomyśleć o zarejestrowaniu pojazdu wraz z osobą mającą na swoim koncie spore zniżki. I w ten sposób zredukujesz koszty nawet o kilkaset złotych.

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Michał   2019-09-16

Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu. https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.k...


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności