6 lipca 2020 Gotarda, Dominiki, Lucji

Iluminacja kościoła w Mariance i Zielonce Pasłęckiej

dodał 2020-01-18
Iluminacja kościoła w Mariance i Zielonce Pasłęckiej

Trwają prace zmierzające do wyeksponowania kolejnych zabytków na terenie miasta i gminy Pasłęk. W porozumieniu z konserwatorem zabytków i zakładem energetycznym przygotowywana jest iluminacja XIV - wiecznego kościoła w Mariance i sanktuarium w Zielonce Pasłęckiej. Przypominamy, że wcześniej gmina zadbała o oświetlenie m.in. Bramy Wysokiej i Młyńskiej oraz kościoła św. Bartłomieja i Ratusza.

jp

0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Roman   2020-01-19

Czy będzie gdziekolwiek i jakakolwiek iluminacja poświęcona przywrócenia Pasłęka do Macierzy? Dziadek p. Burmistrza obruszyłby się zapewne, gdyby takowej nie było. Jak ongiś pisałem, w pamięci mam nawet jego pradziadka, który w Polsce (mam na myśli Pasłęk), zamieszkał wreszcie, przy ul. Konopnickiej, dzięki przepędzeniu przez Armię Czerwoną, Armii Niemieckiej. Panie Burmistrzu! Pasłęka naprawdę nie oswobodziły siły NSZ. Zapewniam.


#Znudzony#Roman  2020-01-19

A co Ty tutaj ględzisz o oswobodzeniu? Pomyliłeś miejsce? Mowa jest o czym innym.


#1981   2020-01-19

W Zielonce to Paweł Prezesik z Ursusa świeci długimi w kościół


#Obiektywny   2020-01-19

No tak... Jest kilka przejść dla pieszych które wymagają lepszego oświetlenia, ale jak widać ważniejsze od bezpieczeństwa na drogach jest ładny wygląd kościołów...


#Mati #Obiektywny  2020-01-19

Dokładnie i ciekawe kto będzie płacił za prąd jeszcze ?parafianie?gmina?a może kuria :)


#Robert#Mati   2020-01-19

Wiadomo, jak zawsze w takich przypadkach gmina .


#Roman#Mati   2020-01-19

Postawiłeś nieporęczne pytanie. Wedle mnie, jeżeli cokolwiek jest zabytkiem, powinno być oświetlone, jeżeli przynosi to korzyść w postaci zainteresowania przejeżdżających turystów. Np. turyści z Republiki Pigmejsko-Eskimoskiej, (albo ESCOBAR), jadący trasą wybudowaną dla ich wygody dawno, a nawet jeszcze dawniej, będą chcieli wrzucić 1 euro, lub przemyconą hrywnę do przydrożnej puszki i jej nie znajdą, gdyż oświetlenia zabrakło. Świećmy się. Od tego roku tylko nieco drożej!


#Bezradny   2020-01-18

A kiedy iluminacja murów a może tego co zostało


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności