Integracyjne dożynki w Godkowie

dodał 2014-09-01
Integracyjne dożynki w Godkowie

Wyjątkowy charakter miały tegoroczne dożynki w Godkowo, jakie odbyły się wczoraj (niedziela 31. sierpnia) na boisku sportowym. Była to bowiem integracyjna impreza, łącząca wszystkich mieszkańców gminy. Rozpoczęły ją dwie msze święte, odprawione w miejscowej cerkwi i kościele w Skowronach. W tym roku starostami dożynek byli: Monika Dzieniszewska z Bielicy i Andrzej Sidor z Krykajn. W części oficjalnej imprezy wójt Janusz Grzywalski podziękował rolnikom za ich pracę oraz wręczył honorowe wyróżnienia „Zasłużony dla rolnictwa” nadane na wniosek wójta Janusza Grzywalskiego i przewodniczącą rady Elę Jankowiak. Otrzymali je: Teresa i Jan Banach, Monika i Ireneusz Drózd, Monika i Ireneusz Dzieniszewscy, Konrad Dyl, Agnieszka i Wojciech Firlej, Ewa i Andrzej Sidor, Daria i Mirosław Ożubko, Krystyna i Bogdan Pomarańscy oraz Joanna i Marek Rutkowscy.

W tegorocznych dożynkach w Godkowie udział wzięła delegacja z Ukrainy, która odwiedziła powiat elbląski. Podziękowania rolnikom za trud ich pracy złożył również starosta Sławomir Jezierski, który przy okazji stwierdził, że miejsce dożynek jest wyjątkowo piękne. To fakt, naturalny amfiteatr robi wrażenie. Trzeba też zauważyć, że w ostatnim czasie poprawiła się współpraca pomiędzy gminą Godkowo i samorządem powiatowym, co widać chociażby na przykładzie wspólnie realizowanych inwestycji. Przykładem mogą tu być chociażby przebudowy kolejnych chodników przy drogach powiatowych na terenie gminy Godkowo.


W części artystycznej na scenie pojawił się zespół dziecięcy Nutki z Godkowa, zespół CHATA WUJA BENA z Olsztyna, Harast z Pieniężna, zespół dziecięco- młodzieżowy z Dobrego Miasta oraz miejscowe Melodie. Tradycyjnie sporo emocji dostarczył turniej sołectw i konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Reprezentacje gminy przedstawiły komisji 9 wieńców. Wszystkie były przepiękne, dlatego też oceniający nie mieli łatwego zadania. Ostatecznie zadecydowali, że pierwsze miejsce obejmie Godkowo, drugie Skowrony i trzecie Osiek. W międzyczasie była okazja do spróbowania bigosu, zjedzenia kiełbaski z grilla i rozmów. Najmłodsi z kolei mieli do swojej dyspozycji dmuchane zjeżdżalnie i karuzelę. Były też przejażdżki konne i konkurencje sportowe. Słowem – atrakcji nie brakowało. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

awDodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Grab   2014-10-05

Kto to jest pan Walerian D.?


#Ciekawy   2014-10-05

Kto to jest pan Walerian D.?


#Ireneusz Przytulski   2014-10-03

Dwie osoby wspomniały o panu Walerianie D. i to pozytywnie. Ludzie, to tylko o podejrzanych pisze się z pierwszej litery. Dlaczego nie podajecie całego nazwiska, sam bym chętnie dowiedział się o kimś porządnym z nazwiska i imienia. Sądzę, że nie pozwie Was do sądu. A ludzi, którzy coś zrobili dobrego, warto poznawać.


#She   2014-10-03

Wyborczy klimat tak się zaczyna ... Kochani, czas na zmiany, widać, że każdy chciałby lepiej a boi się zmian? Czyżbyście byli zastraszani?


#Mam dość   2014-09-07

popieram głosy, ze w tej gminie faworyzuje się tylko tych, którzy przyklaskują feudałowi, a w gruncie rzeczy taki mamy samorząd jak oczyszczalnię. Śmierdzi na kilometr! Normalnym ludziom ręce opadają a niedouczona elitka pławi się w bezkarności. Myślę, ze to ostatnie podrygi!


#Podpis   2014-09-06

Widzę na zdjeciach pasłęcką ,,Kuźnię Pruska ,, a w tekście o nich ani słowa . Widac gołym okiem że robia swietna robote na tej imprezie a dzieciaki sa wniebowziete .


#Gg   2014-09-06

Ta oczyszczalnia to działa? Smród czasem taki się unosi w koło tyś studzienek że mam wrażenie ze to pic na wodę


#Podpis   2014-09-05

Więc tak jak tu poniżej wspomniano niech nie czuje się jak na swoich włościach bo i na niego bata znajdą bo kłamstwa i przekręty mają krótkie nogi.


#Wiarygodny obserwator   2014-09-05

Do ,,WYBORCY Z GG" -zapomniałeś dodać,że WÓJT w taki sam sposób pożegnał każdego kto był mu niewygodny!!!!Były kierownik WALERIAN D. znał za dużo przekrętów związanych z budową oczyszczalni ścieków w GODKOWIE i dlatego musiał odejść......


#Ona   2014-09-04

Wójt z tą swoja kliką niech się nie rozpycha łokciami i nie czuje się jak na swoim to że się wywindował nie oznacza aby się nie liczył ze społeczeństwem ,bo jak szybko wskoczył na to stanowisko jeszcze szybciej może spaść i to z hukiem.Tam była ciężka atmosfera i to się czuło ,tam nie czuło się żadnej jedności.


#Ja   2014-09-04

a prawda jest taka że Wójt z sołtysem chcieli zabłysnąć a teraz wiją się jak piskorze sami namieszali bo nawet starostów podzielili starościna była w kościele w Skowronach a starosta w cerkwi w Godkowie a szkielet do wieńca który zajął I miejsce był zeszłoroczny Godkowa więc nic dziwnego że go wygwizdali .Viarus i inni mają racie w 100)%..Myślę że czas Pana Wójta i Pana Łe....a się kończy.


#Pani   2014-09-04

Viarus, całkowicie Cię popieram. Odbiór był taki, jakby chcieli dominować.No i teraz w gminie wrze. Błšd organizatorów, bo zamieszali wœród ludzi i odżyły dawne urazy. Niepoptrzebnie!


#Viarus   2014-09-04

Do Uczestnika Dożynek- sam sobie dałeś odpowiedz.To były dożynki polskie a nie ukraińskie i nie powinno się nikogo faworyzować skoro zamieszkują w Polsce więc oni powinni się do nas stosować a nie my do nich a w Godkowie na to wychodziło.Mieszkając na opczyżnie długie lata ja musiałem się stosować do tamtego społeczeństwa.


#Uczestnik dożynek   2014-09-03

Ja bawiłam się nawet fajnie bo byli moi znajomi i nie ważne czy to są Ukraince żyjemy z nimi na co dzień i to są dobrzy ludzie ale co prawda wójt podzielił ludzi było widać bardzo kto jest faworyzowany i będzie startował z jego ramienia , najważniejsze grać czysto a nie skłócać ludzi .


#Pani   2014-09-02

Pozostał niesmak.Integracja tylko w nazwie, takiego podzialu mieszkańców wg narodowoœci nie widziałam na zadnej imprezie! A zapowiadało się całkiem fajnie... O co tu chodzi, do czego ten marsz- do powtórki z historii?! Samorzšdowcy(zaproszeni i miejscowi) wili się przed elektoratem jak stare panny na wydaniu...Żenada.


#Mam dość   2014-09-02

oj działo się działo. mniejszość religijna (czytaj większość wyborcza) pokazała kto tu rządzi. A stół dożynkowy? też był z podwójnym blatem?co innego na stole a co innego pod stołem? czas najwyższy zmienic menu


#Laszka   2014-09-02

Jestem Polką ,będąc na tej integracyjnej uroczystości dożynkowej nie czułam się jak u siebie ,cała uroczystość była opanowana przez Ukraińców poprzebieranych w rubaszki .Ta " wspólnota " ma się więcej do polityki jak do rzeczywistości.Trochę głupio teraz Polaków prosić o pomoc w momencie takiej sytuacji na Ukrainie jaka jest .jak bida to do żyda jak po bidzie to idz żydzie.My dla nich będziemy zawsze solą w oku i tego już nikt nie zmieni.Więc po co ta cała komedia .


#Podpis   2014-09-02

Co tam jakis kierownik, wazne , ze feudal wojt ma sie dobrze, wie co robi i goni swoich rabow do urn. Oni zreszta lubia byc gonieni, taki stan ducha. Ukraina nigdy nie miala panstwowosci i niewolnictwo ma gleboko w genech.


#WYBORCA Z GG   2014-09-02

Fakt zbudowania w tym miejscu amfiteatru miejscu naturalnym wypłynął od byłego Kierownika wodociąów Waleriana D. To on w momencie rozpoczętej budowy i tworzenia sceny widowiskowej na środku boiska (przy linii bocznej) przerwał jej prace i interweniował u Wójta o przeniesienie prac i budowy w miejsce istniejące. Dziś spostrzeżenia starosty są uznaniem dla tego faktu. Wiele świetnych pomysłów i rozwiązań technicznych posiadał były Kierownik ZUK.(odszedł niedoceniony) Był niewygodny , odważny na białe nigdy nie powiedział czarne jak chciał Wójt. WYPROWADZIŁ ZAKŁAD Z MARAZMU I DŁUGU USPRZĘTOWIŁ ZAŁOGĘ I NA KONIEC DOSTAŁ KOPA OD WÓJTA TAK MU PODZIĘKOWANO ZA SZEŚĆ LAT PRACY!!!!


#Jato   2014-09-01

do tego poniżej co tu do rzeczy ma wiek i po co żyjesz wśród ciemnoty jak ci nie odpowiada to się wyprowadż a fakt jest faktem że zamiast zintegrować to pan sołtys i pan Wójt podziellii społeczeństwo i więcej jest z tego złego jak dobrego .


#Mieszkaniec Godkowa.   2014-09-01

Jest 21 wiek i taka ciemnota.Nie macie ważniejszych spraw i problemów.


#Godkowo   2014-09-01

oj widzę po nastrojach że nie tylko wójt musi się pakować ale i sołtysik będzie zbierał manatki. No a apropos dwóch wieńców to może wójt wytłumaczy czemu były dwa, i czemu jeden był faworyzowany a drugi nie na tym plebiscycie, spędzie, czy integracji jak kto woli


#To ja   2014-09-01

gołym okiem było widać , że nie są to dożynki integracyjne tylko spęd ukraińców i to ich impreza za gminne pieniądze a co niektórzy w klapach nosili znaczek z ukraińską flagą zapominając że żyją w Polsce jakaś masakra a co do dwóch wieńcy z Godkowa to powinien wytłumaczyć pan Wójt był Polski i ukraiński bo pan łesyk tak sie rozpanoszył że zapomniał że jest sołtysem wsi Godkowo a nie ukraińców.


#Mieszkanka   2014-09-01

AAAA od kiedy wieś ma dwa wieńce ???? może ktoś to wytłumaczy .....


#Do ja   2014-09-01

przecież widać gołym okiem że to kiełbasa przedwyborcza. nie trzeba jadem zionąć. po prostu nie długo jeszcze w gminie zmienią język urzędowy na ukraiński ;)wójt dobrze wie że jak przekabaci mieszkańców uczęszczających do cerkwi to pół sukcesu ma w kieszeni. Ale w końcu mają za co być mu wdzięczni, cerkiew powstała tak jak obiecał. jedyna obietnica której dotrzymał w 100 %. Ale od tego zależało jego "być albo nie być...."


#Do ja   2014-09-01

przecież widać gołym okiem że to kiełbasa przedwyborcza. nie trzeba jadem zionąć. po prostu nie długo jeszcze w gminie zmienią język urzędowy na ukraiński ;)wójt dobrze wie że jak przekabaci mieszkańców uczęszczających do cerkwi to pół sukcesu ma w kieszeni. Ale w końcu mają za co być mu wdzięczni, cerkiew powstała tak jak obiecał. jedyna obietnica której dotrzymał w 100 %. Ale od tego zależało jego "być albo nie być...."


#Mieszkanka   2014-09-01

do Ja - fajne że ty się podpisałeś . ja do nikogo nie zieje ogniem ... co do wieńców to mam rację , dlaczego nie wygrał wieniec w kształcie wiatraka co też był robiony przez mieszkańców Godkowa i Bielica też miała ładniejszy. I jeszcze jedno - znajoma była świadkiem jak co niektóre babcie i mamy nie pozwoliły dzieciom wybierać kolorowych balonów tylko żółto niebieskie ....co ty na to, to nie przepych ???


#Ja   2014-09-01

Do Mieszkanki Nie masz odwagi podpisać się, większość czytających twój komentarz wie co masz na myśli. Lubisz zionąć jadem??? Oj nieładnie.


#Godkowo.A.B.   2014-09-01

Rolnicy się napracowali a cwaniacy ich kosztem zrobili sobie imprezę i jeszcze kler trochę ugrał no ale czarni pchają się wszędzie licząc na profity,chcąc odwrócić uwagę od swoich niecności.


#Mieszkanka   2014-09-01

No i kiełbasa przedwyborcza się zaczęła . Brawo panie wójcie widać było gołym okiem na kogo pan liczy w wyborach . A co do wieńców nie uważacie że były ładniejsze niż ten z Godkowa .... może gdyby w komisji były osoby postronne to wynik byłby inny .... !


#Obserwojący   2014-09-01

wszystko było ok tylko pani prowadząca popełniła mala gafę przywitała wszystkich gości wymieniając z nazwiska i imienia ale zapomniała przywitać Pana starostę ojj nie ładnie liczymy na poprawę w przyszłym roku


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Koncert Świąteczny – przypominamy

Pozostało5 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w środę 18 grudnia 2019 r. na koncert...