19 stycznia 2019 Henryka, Mariusza, Marty

Interwencja z pijanymi rodzicami i płaczącym dzieckiem

dodał 2017-11-19
Interwencja z pijanymi rodzicami i płaczącym dzieckiem
Policjanci z Pasłęka interweniowali w jednym z mieszkań w podpasłęckiej miejscowości. Tam pijani rodzice mieli sprawować opiekę nad małym 3 miesięcznym dzieckiem. Interwencja potwierdziła zgłoszenie.

Była godzina 13.30, gdy policjanci przyjechali pod wskazany przez dyżurnego adres. W mieszkaniu była alkoholowa impreza, w której brały udział 4 osoby. W tym samym czasie opiekę nad 3 miesięcznym dzieckiem „sprawowali” biorący w niej udział rodzice: 42-letnia kobieta oraz jej 59-letni partner. Po badaniu alkotestem okazało się, że mają odpowiednio: 3,2 promila – kobieta oraz 2,3 promila mężczyzna.

W mieszkaniu panował nieład a na podłodze rozrzucone były puste butelki po alkoholu. Oboje rodzice mieli problemy z zachowaniem równowagi i wysławianiem się oraz odpowiadaniem na pytania policjantów dotyczące sprawowania opieki nad dzieckiem. Funkcjonariusze ustalili, że ich zachowanie trwało od kilku dni. Policjanci wezwali na miejsce pogotowie oraz pracownika socjalnego. Do czasu ich przyjazdu sami uspokajali płaczącego chłopca dopóki nie zasnął.

W konsekwencji, po wizycie lekarza, decyzją pracownika socjalnego 3 miesięcznego chłopca przekazano tymczasowo pod opiekę rodziny 42-latki. Teraz policyjna dokumentacja trafi do sądu. Rodzicom może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Grab   2017-11-20

Sugestia Czytelniczki aby od razu zabierać dzieciątko, też nie jest trafiona. Z reguły dzieci powinny być razem z rodzicami. Jeśli rodzice nadmiernie piją, to w pierwszej fazie interwencji powinna być kontrola opieki społecznej, zamiana kasy z 500+ na pomoc rzeczową a odebranie dzieci to już w ostateczności, bo dla dzieci rozłąka z rodziną to szok - niezależnie, jacy ci rodzice są. Ale do tego są potrzebni ludzie w opiece z powołania a nie bezduszni urzędnicy od 8 do 16.


#18#Grab  2017-11-28

Głupota kto to pisał.mieszkanie z chlejtusami .trzy miesiące dziecko.zamienia 500 plus na co innego to za inne pieniądze kupią alkohol.


#Grab   2017-11-20

Osobom ubolewającym, że 500+ dostaje patologia przypominam, że i na to jest sposób, tylko gmina musi z tej możliwości korzystać. W ustawie stoi jak wół, że pieniędzmi z 500+ dysponują rodzice ale w uzasadnionych przypadkach opieka może zamienić pieniądze na pomoc rzeczową dla dzieci. Jak widać, wszystko można rozwiązać zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, trzeba tylko aby odpowiedzialny wydział nie spał ale działał.


#Czytelniczka   2017-11-20

Brak słów za takie zachowanie rodziców od razu powinno być zabierane dzieciątko, które potrzebuje bezpieczeństwa,miłości ono jest przecież takie bezbronne , jeżeli chodzi o 500 + zgadzam się wiele porządnych rodzin korzysta ale i patologiczne rodziny też a dziecko nadal będzie zaniedbane.


#Ktos   2017-11-20

Szkoda dziecka co za rodzice nie odpowiedzialni!Szkoda słów


#Opiekun   2017-11-20

A co ty masz do opieki społecznej?


#Pomoc dla rodziny   2017-11-20

Pomogę rodzinie odzyskać dziecko. Kochani rodzice, zabranie dziecka było bezprawne. Składajcie zażalenie do Sądu Rodzinnego w Elblągu na działania MOPS-u w Pasłęku. Uzasadnijcie prost MOPS po godzinach urzędowania złamał prawo i Sąd uzna działania za bezprawne. Wam pozostanie dochodzić odszkodowania od Burmistrza Miasta Pasłęk.


#Jp#Pomoc dla rodziny   2017-11-20

jakie zabranie -w rodzinie zostało. Burmistrza to za głupie inwestycje i brak działania w czasie powodzi trzeba wywalić ale nie za pijanych rodziców dziecka.


#Wash   2017-11-19

Śmiej się śmiej jeden z drugim , a za kilka miesięcy przeczytasz na wp lub zobaczysz newsa w TV że dziecko ma siniaki lub zostało skatowane i zmarło w szpitalu!!! Brawo za szybką reakcję dla ludzkiego śmiecia nie ma taryfy ulgowej. Gdy tylko widzę jak cierpią dzieci to scyzoryk otwiera się sam w kieszeni


#Grab   2017-11-19

Pijaństwo w naszym kraju to niestety wielosetletnia tradycja. Najbardziej jednak nasiliło się po tym, jak zniszczono wiele zakładów przemysłowych i wiele osób o słabszym charakterze po utracie pracy zaczęło szukać pocieszenia w kieliszku. A jeszcze bardziej słabi popadli w nałóg i stali się patologią. Łatwo wpaść, trudniej wydostać się i stąd mamy to co mamy. A 500+ to jednak balsam dla wielu rodzin, zwłaszcza wielodzietnych i chwała tym, co to uchwalili. Lepiej niech korzystają zwykli ludzie niż aferzyści, jak było za rządów PO. A że skorzysta i patologia? Cóż, to mały promil całości.


#Po co#Grab  2017-11-20

Jolopo z Chojnika! Kiedyś to się piło a wódka była środkiem płatniczym w każdym urzędzie i na każdej budowie. Pamiętasz ile wódki się u was lało jak sołtysa wybierali. Zostawał ten kto najwięcej nastawiał.


#Gggj#  2017-11-20

obrońca alkohozlizmu sie znalazł, może jakaś alkoholowa wsza? Bo wsza zawsze wszą zostanie.


#Bzdura populistow   2017-11-19

Pewno jeszcze karmiąca cyckiem była...500+ działa, pisuar ma czym się ?chwalić....tylko co nam po powiększającej się patologi, którą trzeba utrzymywać


#Ab#Bzdura populistow  2017-11-19

do wiem- skoro twierdzisz, że norma to najniższa krajowa to bardzo się cieszę z programu 500+. Ciągle w przestrzeni medialnej słyszę patologia i patologia. To ile jej jest w porównaniu do wielodzietnych, normalnych rodzin, że trzeba negować ten program?


#Kkh#  2017-11-20

skoro patologia to nie doczeka 70 lat. Wykończy się.


#Nick#Bzdura populistow  2017-11-19

Patologia jest z biedy. Owszem wiele środków wydawanych jest na alkohol ale aby wyjść z tej biedy musi minąć pokolenie.


#Wiem#  2017-11-19

Znam rodziny gdzie już czwarte pokolenie tkwi w patologii. Mało tego, nie chce z niej wyleźć, tak im dobrze. Nie uszczęśliwisz nikogo na siłę ani tym bardziej do pracy nie zmusisz. Zresztą po co maja pracować jak miałby im się poprzez pracę dochód pomniejszyć a jeszcze byłby obowiązek pracy. Gwarantuję ci, ze rodzice oboje pracujący za minimum /a takie wynagrodzenie to obecnie norma/ z dwójką dzieci mają mniejsze dochody niż taka sama rodzina w której nikt nie pracuje. Pod pojęciem dochody kryją też się rożne profity. A tak - przymusu nie ma a na jednej fuszce może nawet tygodniówka wpaść - tyle, że lekko przyszła i lekko pójdzie.


#Kiki#  2017-11-19

Popieram to co napisał Wiem.Tak właśnie jest i to w w wielu przypadkach.A potem, gdy będą mieć 60-70 lat ktoś się będzie nad nimi użalał jacy oni biedni i nikt im nie pomaga.


#Adam   2017-11-19

Pępkowe się przedłużyło


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Zaproszenie na Jordan

Pozostało3 godziny 34 minut

Proboszcz parafii greckokatolickiej w Pasłęku ksiądz mitrat Andrzej Sroka zaprasza na...


20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....


Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na spektakl teatru...