IPN konsultuje nazwy ulic

dodał 2017-04-26
IPN konsultuje nazwy ulic

W związku z ustawą o dekomunizacji nazw ulic i placów Urząd Miejski zwrócił się do Instytutu Pamięci Narodowej o wyrażenie opinii na temat niektórych nazw ulic z Pasłęka. Okazuje się, że może dalej funkcjonować nazwa ulicy Partyzantów i Sprzymierzonych. W przypadku ul. Zwycięstwa sugeruje się dodanie członu „ z 1920 roku”. Na pewno zmienić trzeba będzie patrona Szkoły Podstawowej nr 2. Obecnie jest nim Władysław Broniewski, po II wojnie ulubiony poeta władz komunistycznych, a wcześniej uczestnik wojny polsko - bolszewickiej, legionista i żołnierz armii Andersa. jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   2017-04-26

ha ha haaa... a bodzio musiał oczywiście spalić... głupek.... chciał napisac o ulicy Dworcowa a napisał o Dworcowej. Dworzec stoi , chociaz zafajdany, ale jednak stoi to i ul. Dworcowa jest.


#Podpis   2017-04-26

że napoleon skubie?


#żyleta   2017-04-26

Ot mają dylemat,gdzie by tu wydać kasę i skubnąć troszeczkę. Przecież to są również koszta ,pomyślał kto nad tym?.


#Obserwator   2017-04-26

Doprawdy, śmieszny jest ten bełkot, którym się tu niektórzy popisują.


#J.h   2017-04-26

A moze wszczepic tak ul.Nowodrocka do Pasleka


#Podpis   2017-04-26

Przeciez pod Grunwaldem poganie pokonali najwierniejsze slugi chrystusowe z calej Europy. No to kto tam byl bohaterem? Obecnie panujacy lubia czcic przegranych a tu jeszcze przegrani katolicy.


#Roman   2017-04-26

Do wszystkich: czyż nie trzeba uznać za bohaterów tych, którzy ongiś nazwali , a raczej przyznali imię Bohaterów Grunwaldu pasłęckiemu Liceum? Pod Grunwaldem wszak walczyli Polacy, Litwini, Czesi Zaciężni, rycerze spod znaku krzyża, z różnych nacji się wywodzących! Zaiste, bohaterami nazwać trzeba tych, którzy nie mianowali Liceum inaczej w trudnych, dla Polski, czasach. Tak w sumie, panie Marku Chrapan, kto tam był bohaterem, jeżeli Prusowie, raniej tam mieszkający, byli już wyrżnięci do cna?


#Roman   2017-04-26

Do: to cytacik: To fragmencik z pracy p. L. Kaczyńskiego. Powinieneś o tym napomknąć. W innym przypadku, nawet nieżyjący już Bogusław Kaczyński mógłby się przyznać, a nawet nie przyznać.


#Specnaz   2017-04-26

podpis no właśnie jak by cie tu nazwać ..................nic mi nie przychodzi do głowy ty jesteś poprostu głup i


#Roman   2017-04-26

Niechże ten IPN cholera weźmie, albo inna febra. jeszcze dostrzegą, że harcmistrza stopień i kaprala także za PRL otrzymałem. Cie Florek... .


#Bogdan dziaslo   2017-04-26

niech pisiory nie zapomną o ul.dworcowej


#Tak pisze jaro w swojej ksiazce   2017-04-26

Tylko doktorat mam już chyba całkowicie legalny, ze względu na jego dawną konstrukcję prawną. Bo w zasadzie nie trzeba mieć dyplomu, żeby robić doktorat. On jest niezależny od wykształcenia. Mogę się bronić doktoratem, a poza tym mam prawdopodobnie legalnie skończone 9 klas


#To cytacik z pracy   2017-04-26

została dostrzeżona już przez Lenina. Odegrała ona pewną rolę w kształtowaniu leninowskiej koncepcji związków zawodowych . Kaczyński pisze też: Może ona służyć zasadzie socjalistycznej sprawiedliwości społecznej nakazującej przyznawać równe uprawnienia za równe obowiązki


#Podpis   2017-04-26

Ty podpis zacytuj kaczora, ktory w swojej pracy doktorkiej powolywal sie na Lenina i udowadnial, ze socjelistyczne prawo pracy jest the best.


#Podpis   2017-04-26

co do Zwyciestwa, to PIS i IPN nie uznaje ze ówczesne władze , koalicja antyhitlerowska zwyciezyła Niemcy? Negują to? To moze jeszcze jestesmy w stanie wojny z Niemcami , no bo to komunisci zwyciezyli i podpisali pokój. Historii sie nie nie zmieni, ale powinno czasem zmienic ludzi którzy bzdury uchwalaja.


#Biuro   2017-04-26

Może dokonać zmiany na Ul. Zwycięstwa 27:1


#Ze Zwycięstwa   2017-04-26

Mam nadzieję, że sugestia dotycząca Zwycięstwa nie zostanie uwzględniona. A tak w ogóle, Zwycięstwa to jest ulica czy aleja?


#Podpis   2017-04-26

Słowo o Stalinie Władysław Broniewski SŁOWO O STALINIE III Rewolucja - parowóz dziejów ... Chwała jej maszynistom! Cóż, że wrogie wiatry powieją? Chwała płonącym iskrom! (...)Wszędzie na świecie, gdzie sięga przemoc pieniądza, bagnet żołdaka i pałka policjanta, ludzie walczą i będą zwyciężali z imieniem STALINA. Setki milionów ludzi wołają: STALIN! STALIN! STALIN!


#???   2017-04-26

Dokładnie tak pomyślałam-chyba każdy pamięta ten wiersz(co jeszcze przyjdzie nam przeżyć-tak się zastanowilam po przeczytaniu?)


#Basia   2017-04-26

Ludzie a co macie do Broniewskiego. Moze warto zapoznac sie z jego historia. Sa na ten temat opracowania i to bardzo dobre .Prosze poczytac.I chyba zapomnieliscie o tak pieknym wierszu jak Bagnet na bron


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Zaproszenie na jasełka

Pozostało1 dzień

Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 16 grudnia 2018 r. na...