4 lipca 2020 Odona, Malwiny, Elzbiety

Jacek Protas nr 1 na liście KO

dodał 2019-09-14
Jacek Protas nr 1 na liście KO

Jacek Protas urodził się w 1964 roku w Lidzbarku Warmińskim. Był przewodniczącym rady miejskiej i starostą lidzbarskim. Później sprawował funkcję marszałka i wicemarszałka województwa warmińsko – mazurskiego. Obecnie jest posłem kończącej się kadencji Sejmu RP. W trwającej właśnie kampanii ubiega się ponownie o mandat poselski z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 34. W trakcie sprawowania funkcji marszałka był częstym gościem w Pasłęku. Dzięki Jego wsparciu mogliśmy zrealizować w naszym mieście sporo inwestycji.

jp

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pytanko   2019-10-01

A ten cwaniak jeszcze startuje?


#Antykomuch#Pytanko  2019-10-01

To truteń, dalej chce do ula.


#Zibi   2019-09-14

Protas prawie nic nie zrobił dla naszego powiatu. Prawie cała kasa idzie na Olsztyn i Mazury, ponad miliard zł wydali na tramwaje w Olsztnie, a w Elblągu jeżdżą stare konstale z wysiadającymi hamulcami, w Olsztynie buduja już kolej miejską, wielkie gmachy na UWM, obwodnicę, Szpitale rozbudowują za setki mln zł. Pytam się gdzie jest kasa dla Pasłęka, Elbląga i całego naszego powiatu np na dokończenie remontu drogi nr 527 remont zabytków, inwestycje w naukę. Do samego lotniska w Szymanach rocznie trzeba dopłacać ponad 20 mln zł. miał być Urząd Marszałkowski w Elblągu, dlaczego zlikwidowano tam całodobowe krwiodawstwo i zabrano dyspozytornie PSP, Pogotowia i Policji, nawet w Pasłęku chcieli zlikwidować punkt krwiodawstwa, zlikwidowano też bibliotekę pedagogiczną.


#Wyborca świadomy#Zibi  2019-09-15

Przez ostatnie cztery lata też tak było? Jak wybieracie miernoty do sejmu i senatu to tak macie.


#Zibi#Wyborca świadomy  2019-09-15

Zobaczymy co będzie jak na razie nowa władza zapowiedziała przekop, juz do Elbląga dotarł nowy statek za 18 mln Hydrograf 17. Zabrali siedzibę 16 Dywizji, ale za to jest dowództwo dywizji NATO i rozbudowana będzie jednostka remontowa do pułku, będą nowe Warsztaty naprawcze. Zobaczymy czy coś więcej zrobią czy nic.


#Darek #Zibi  2019-09-15

Bardzo dobrze napisane, gdzie kasa, inwestycje dla naszego regionu? Wszystko pompowane jest w Olsztyn. Np.Tyle lat zabiegane o remont drogi wojewódzkiej 527, to wstyd żeby nie dokończyć ważnego odcinka, po stronie Pomorskiego, od strony Dzierzgonia do granicy naszego województwa jest już nowa droga! Na Pan Protasa nie głosowałem i nie będę glosowal. Pozdrawiam


#Zibi#Darek   2019-09-15

Dokładnie tam na tej drodze 527 już wiele lat temu była dziura na dziurze.


#Darek #Zibi  2019-09-16

Teraz to są wyrwy i koleiny i to na drodze wojewódzkiej


#Roman#Zibi  2019-09-14

Najwidoczniej jesteś za realizacją głębokich myśli p. posła Kaczyńskiego, które często mijają się z Naszą Konstytucją. Jesteś także (tak przypuszczam), za realizacją prawa i sprawiedliwości przez p. mgr Z. Ziobro. No cóż, szanuję Twoje poglądy, chociaż z nimi się nie zgadzam. Ja także PO nie popieram lecz mam nadzieję że opozycja zdobędzie większość w Senacie, by powstrzymać marsz PiS do dyktatury. Wzrost cen mnie do tego zachęca. Nie wywijam kciukiem, gdyż poglądy trzeba szanować.


#Zibi#Roman  2019-09-14

Nie jestem za prawem wg Ziobry, ale jestem też przeciwko poglądom takich ludzi jak mgr Jerzy Stępień i chciałbym się dowiedzieć gdzie jest milion zł z Instytutu Lecha Wałęsy, z którym Jerzy Stępień współpracował, dostali kasę, mieli wyremontować willę, w której mieli siedzibę i co? Gdzie ten remont? Nie podoba mi się ręczne sterowanie prokuraturą przez Ziobrę, ale też nie podobał mi się poprzedni TK. Mieli przeprowadzić lustrację i co gdzie ta lustracja w sądach. Powinni być wyrzuceni sędziowie komunistyczni, co prześladowali Polakow a ich dzieci, wnuki i prawnuki powinny mieć zakaz pracy w sądach i instytucjach państwowych. Komunisci, nie powinni mieć też wg mnie czynnego i biernego prawa wyborczego. Tak jak jest w Estonii tam komunistów uznali za bezpaństwowców i nie mogą głosować.


#Zibi#Roman  2019-09-14

Poza tym wielu poprzedników obecnej władzy też łamało Konstytucję w Konstytucji jest zapis, że polską walutą jest Euro a niektórzy twierdzili, że żeby przyjąć Euro nie trzeba zmienić Konstytucji przecież jest jasno napisane. I co poslugiwalibyśmy się euro, a w konstytucji byloby napisan e, że walutą jest złoty?


#Zibi#Zibi  2019-09-14

Polską walutą jest złoty oczywiście. Tak samo co do małżeństw jest jasno napisane, że to związek kobiety i mężczyzny, a jak wybuchła dyskusja o małżeństwach tej samej płci, to w tv słuchałem jakiegoś prawnika, który twierdził, że żeby je wprowadzić nie trzeba zmieniać Konstytucji to co on umie czytać co tam jest napisane?


#Zibi#Roman  2019-09-14

W Konstytucji jest też napisane, że każdy obywatel musi dbać o Polskę. A podpisanie takich umów z UE, które ustanawiają prymat prawa unijnego nad krajowym to już złamanie Konstytucji, bo obce gremia mogą nam narzucić niekorzystne rozwiązania dla naszego kraju. Traktat Lizboński to umożliwia.


#śmieszek#Roman  2019-09-14

Roman, pamiętasz kto powiedział że teraz paliwo może być i po 6 zł? Piszesz że ceny żywności są wyższe ale nic nie piszesz o wynagrodzeniach. Mówisz o rychłej dyktaturze ale nie przytoczysz żadnego sensownego przykładu. Chcesz odsunąć PIS od władzy, ale napisz kto to ma uczynić. Kto w/g Ciebie to uczyni, kogo wybierzesz?


#Dyskutant#śmieszek  2019-09-14

Zibi, śmieszek, - oczywiście macie rację, tyle tylko, że Roman to wie ale on jest z innej opcji i racji Wam nie przyzna. Miałem z nim kiedyś podobny spór ale gdy przytoczyłem mu niezbite argumenty, przestał odpowiadać. Myślę, że z Wami postąpi podobnie.


#Roman#Zibi  2019-09-14

Nie odpisywałem długo, gdyż na wsi jest wiele zajęć, w których uczestniczę pomimo, że gospodarkę już przekazałem. Z uwagą przeczytałem wszystkie Twoje wypowiedzi i niektóre Twoje zdania podzielam. Napisałeś m.in., że tylko PiS ma możliwości realizacji swych obietnic... . No cóż, wedle mnie każdy rząd, mający do dyspozycji budżet, ma takie możliwości. Chodzi o rozkład tych obietnic i możliwie najmniejsze szkody dla gospodarki. Poza tym, czy nie czas na młodzież, zarówno w Sejmie, jak i w Senacie? Mam na myśli tych do 45 lat np. W podobnym wieku zaczynał p. Kaczyński, p. Miller i inni.


#Roman#Dyskutant  2019-09-14

Nie jest tak, że nie odpowiadam na rozsądne argumenty, poparte wiedzą opartą na prawdzie. Widocznie coś nie spodobało się mi w Twej wypowiedzi, a wonczas nie odpowiadam. Tak, poza tym, nie pamiętam Twego Nicku w jakiejkolwiek dawniejszej dyskusji. Posiadasz tylko jeden? Oby tak było, czego Ci życzę, gdyż dyskusja nie polega na wymachiwaniu kciukiem, a na rzeczowych argumentach opartych także na życiowych doświadczeniach, czyż nie? Nie oczekuję odpowiedzi.


#Roman#Zibi  2019-09-14

Problem, poruszony przez Ciebie, bardzo mnie zaintrygował. Przedstawię swe zdanie: w/g mnie, poprzez referendum powszechne i obowiązkowe, Naród powinien odpowiedzieć na pytanie, czy jest nam potrzebny Trybunał Konstytucyjny, niekonstytucyjnie powołany, z sędzią karanym? Na temat komunistów w TK nie wypowiadam się, gdyż u nas nigdy nie było ustroju komunistycznego. Istniał tzw. socjalizm realny. Dlatego Gomułka miał na pieńku z Chruszczowem, a Gierek z Breżniewem. Według danych, ze źródeł podejrzanych, p. Kaczyński był członkiem PZPR. Jego akta, wedle IPN, nadal są w zbiorze zastrzeżonym. No cóż, wybrałeś... .


#śmieszek#Roman  2019-09-14

Szkoda, że mnie pominęłeś. No cóż wybrałeś..... . Przerzucanie piłeczki kto lepszy? Wobec tego po co nam Sąd Najwyższy z sędzią z udokumentowaną niechlubną przeszłością i broniacą go nadzwyczajną kastą? Nasz kraj mimo 30-tu lat wolności nadal istnieje teoretycznie. Maść nie pomoże, gdy organizm nadal toczy zgnilizna, potrzebne jest cięcie chirurgiczne. Przytaczasz niekonstytucyjnie wybrany TK? A kto tak twierdzi, apolityczna Prezes SN ze świeczką na politycznym wiecu? Sędzia Stępień z politycznymi występami czy też apolityczny sędzia Rzepliński? Kto powinien przestrzegać prawo jak nie ONI !!! Tu nie było w 1989 roku cięcia tylko do dzisiaj pudrowanie. PIS nie jest doskonałe ale ma skalpel i może w końcu po 13 października go użyje.


#Zibi#Roman  2019-09-15

Ja też mam dużo zajęć na polu dzisiaj np. Orałem. Czerwony to czerwony, niezależnie od tego czy to socjalista czy komunista czy Chavista, a zielony to niedojrzały czerwony :) ci ludzie o których mowisz byli po prostu sowieckimi marionetkami, mniej lub bardziej zależnymi od Rosji. Przez nich Polska została zapóźniona gospodarczo, gdyby nie ten socjalizm realny to dzisiaj bylibyśmy już na poziomie Hiszpanii w rozwoju gosp. W sądach musi być lustracja i trzeba skończyć po prostu z przekazywaniem stanowisk potomkom komunistów tzw resortowcom. Bo oni się tak ustawili po 89 roku, żeby nikt nie naruszył ich interesów. A co do młodych to niech kandydują powinny być ułatwienia dla zakładania partii politycznych i zmiany w ordynacji wyborczej np obniżenie progu wyborczego do 3.%


#Zibi#śmieszek  2019-09-15

Dokładnie przecież niektórzy członkowie TK byli politykami jak Leon Kieres był senatorem z ramienia PO, Jerzy Stępień też był w senacie i w rządzie Buzka.


#Roman#śmieszek  2019-09-15

Jak sobie wyobrażasz cięcie, jakie miało być wykonane w 1989 r? Trzeba by wyciąć wszystkie sądy, nauczycieli, tysiąclatki, sklepowe, co spod lady sprzedawały, uczniów, którzy uczyli się patriotyzmu ówczesnego, zetemesowców byłych i tych ze Związku Młodzieży Wieśniaczej, nie mówiąc już o harcerzach, którzy wówczas śpiewali "Wszystko, co nasze, Polsce oddamy... ! Także b. prokuratora Piotrowicza i obu Kaczyńskich, którzy za tegoż socjalizmu profesorami prawa zostali! Cie Florek... . Nieco rozwinąłem Twą wypowiedź, lecz nie mylę się, odnośnie Twoich intencji, nieprawdaż? Lepiej zakończmy historyczne i histeryczne dyskusje, ok?


#Roman#Zibi  2019-09-15

Dałem Ci plusa za wypowiedź merytoryczną, chociaż nie do końca z jej treścią się zgadzam. A propos, robiłeś podorywkę pod oziminy, czy już orkę głęboką, na zimę? Nie musisz odpowiadać, gdyż dziś niedziela, dzień pokoju i spokoju, chociaż krowy, po porannym udoju, trzeba było wyprowadzić na nową kwaterę. W poprzedniej wczoraj wykaszałem dziewiątką niedojady, gdyż nieco siana na zimę się przyda. Tak ogólnie, nie będę się już wypowiadał w kwestii wyborów, bo po co? Swoje zdanie już wyraziłem.


#Zibi#Roman  2019-09-15

Ja orzę od razu na głęboko ziemia trochę sucha to poorywka by ją przesuszyła jeszcze, ale jak mokra jest to robię czasami podorywkę, a Ty?


#Zibi#Roman  2019-09-15

Ja mówiłem o ludziach, którzy szkodzili Polsce, byli w instytucjach siłowych podporządkowanych Moskwie, np ZOMO, ORMO, UB, SB, KBW, o TW, aktywnych działaczach PZPR, którzy świadomie szkodzili Polsce, nie mam pretensji do zwykłych ludzi, którzy wtedy chcieli żyć i zapisali się do partii bo ich szantażowali, albo dlatego, żeby ich z roboty nie wywalili. Mam pretensję do tych co szkodzili Polsce i się wysługiwali Rosji i Komunistom za pieniądze i działali przeciwko interesowi RP.


#śmieszek#Roman  2019-09-15

Proszę , nie rozwijaj mojej wypowiedzi. Wrzucasz wszystkich do jednego worka i podpierasz to niechęcią do PIS-u, którego nie było w 1989 roku. Nie spodziewałem się że porównasz np. z śp. J.Olszewskiego z np. prokuratorem Michnikiem. Różnica chyba widoczna. Co do propozycji to masz rację , dalszej wymiany zdań nie będzie.


#Antykomuch#Zibi  2019-10-01

Estowie to mądrzy ludzie.


#Ja   2019-09-16

Artykuł sponsorowany??? Od razu widać preferencje redaktora. Przyganiał kocioł garnkowi a sam... ;-)


#Paslek   2019-09-15

Co wy z tymi cenami ??? Podwyżki zawsze były i będą niezależnie od tego kto rządzi. A tak poza tym czy to PIS czy PO to co za różnica jak oni zamiast próbować coś wspólnie zrobić dla nas to tylko afery , korupcja i walka o stołek. W sumie mnie to nie dziwi skoro większość tu komentujących takim jadem wg siebie jedzie. Rząd powinien opierać się na ludziach wykształconych i inteligentnych którzy umieją współpracować A nie tylko się kłócić o władzę. Tyle w temacie


#Aaa   2019-09-14

dla nie ci wszyscy politycy i z prawa i z lewa i skad by nie byli, to do polityki ida dla kasy, w tylku maja wyborców a tylko na uwadze maja siebie.


#Polak#Aaa  2019-09-14

Mylisz się. Kaczyński do polityki nie poszedł dla kasy. To ideowiec.


#NN#Polak  2019-09-14

Żartujesz?! Kaczyński od 30 lat żyje wygodnie na koszt podatnika jako poseł i prezes partii, która otrzymuje dotacje z budżetu państwa. Ile idzie na jego ochronę! Już w debacie z Tuskiem (2005) "udowodnił", że nie ma zielonego pojęcia o życie na poziomie przeciętnego Polaka!


#Zibi#NN  2019-09-14

Skoro wyborcy wybierają Kaczyńskiego to żyje na koszt państwa, widać umie przekonać do siebie wyborców, Tusk też od wielu lat żył sobie na koszt państwa podobnie Wałęsa czy Kwaśniewski i Komorowski mają prezydencką emeryturę i dożywotnio limuzynę z ochroną, ale nitk się jakoś o to nie czepia.


#Polak#NN  2019-09-14

Każdy polityk żyje na koszt państwa, bo dla państwa pracuje, więc państwo mu płaci. Problem w tym, czy ta praca dla państwa jest korzystna dla obywateli, czy nie. Praca polityków z PO była niekorzystna dla obywateli, dlatego ci wynajęli do tej pracy polityków z PiS. Politycy z PiS starają się, by obywatele wynajęli ich na następne cztery lata. Mają mój głos, bo są lepsi od innych, to dlaczego miałbym wynajmować innych.


#Polak#Zibi  2019-09-14

NN to zwolennik takich Wałęsów, Kwaśniewskich czy Komorowskich, więc ich nie rozlicza z ich "wygodnego życia na koszt państwa. Kaczyńskiego nie lubi, więc mu wypomina to "wygodne życie". Jest stronniczy a to pozbawia go wiarygodności.


#NN   2019-09-14

Proszę o konkrety, jeśli chodzi o inwestycje w Pasłęku i gminie z poruczenia Protasa.


#Wyborca   2019-09-14

Trzeba wiedzieć kiedy że sceny zejść. Ja na NIE


#L ski#Wyborca  2019-09-14

Wobec tego wysuń swojego kandydata i po sprawie.


#Wyborca#L ski  2019-09-14

Chrapan


#Ja   2019-09-14

Ale jakie inwestycje konkretnie? Waparcie finansowe czy przeciecie wstęgi?


#Marek Chrapan#Ja  2019-09-14

Swego czasu chwalił się zaliczając do "rozwoju gospodarczego" dwie 'ścieżki rowerowe" (północną i południową) wokół województwa. W ślad za nim poszli nasi "włodarze" zaliczając remont (malowanie) ścian szkół do "rozwoju gospodarczego", czyli stawianie normalności na głowie i to w naszym przypadku przez chyba dr ekonomii (nawet ekonomia socjalistyczna nie odważyła się na takie brednie). Niech autor pokaże jakie stałe miejsca pracy powstały: " Dzięki Jego wsparciu mogliśmy zrealizować w naszym mieście sporo inwestycji".


#Nick#Marek Chrapan  2019-09-14

Chrapan też kandyduje. Mozna głosowac na swojego a nie na kogos z Lidzbarka.


#Alicja Ala   2019-09-14

Ja głosuje na tych moich żywicieli z pincet plus.


#Zybi   2019-09-14

W wyborach parlamentarnych kładziemy nacisk na program parti czy też ugrupowania. Posłów i senatorów obowiązuje w większości dyscyplina partyjna więc program.I tu najwięcej do zaoferowania i przede wszystkim możliwość zrealizowania ma PIS. Będę głosować na Zjednoczoną Prawicę.


#Bezradny   2019-09-14

Zero konkretow gdzie program wyborczy co tym razem obiecuje ze pieniedzy nie ma i nie bedzie czy moze stacje wodorowa???


#Jan   2019-09-14

tylko Protas


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności