28 maja 2020 Jaromira, Justa, Justyny

Jak dieta i sport wpływają na zdrowie, urodę i samopoczucie?

dodał 2019-06-11
Jak dieta i sport wpływają na zdrowie, urodę i samopoczucie?

Każdy człowiek chce czuć się dobrze i akceptować swoje ciało. W związku z tym coraz więcej osób decyduje się na stosowanie różnych diet, a coraz modniejsze wydaje się chodzenie na siłownię. Podejmujemy więc szereg działań, które mają mieć wpływ na wygląd naszego ciała. Możemy przyznać się, że robimy wszystko, by zahamować procesy starzenia się naszego organizmu i ciała. A jednak w rzeczywistości nie zdajemy sobie sprawy, jakie znaczenie ma dla nas dieta i sport. Wpływają one nie tylko na nasz wygląd, ale poprawiają stan zdrowia i pomagają walczyć ze stresem.

(SprawdźGreen Barley Plus - https://byc-zdrowym.pl/greeen-barley-plus-spalacz-tluszczu-recenzja/)

Dieta i aktywność fizyczna, a zdrowie

Większość osób decyduje się na wprowadzenie zmian żywieniowych lub na zwiększenie aktywności fizycznej, ze względu na niezadowolenie ze swojego wyglądu. Wydaje nam się, że sport i dieta, to doskonały sposób na upiększenie. Jednak zapominamy o tym, że to nie wygląd powinien mieć dla nas większe znaczenie, a zdrowie. To przecież stan naszego organizmu wpływa na to, jak wyglądamy, jak się czujemy i jak długo żyjemy. To zdrowie powinno być dla nas motywacją do wprowadzenia zmian w naszych nawykach życiowych. Czas dowiedzieć się, jak te dwie zmiany mogą wpłynąć na nasze zdrowie i dlaczego warto się na nie zdecydować.
 

(Problemy z tarczycą? - https://byc-zdrowym.pl/thyrolin-na-problemy-z-tarczyca-cena-opinie-sklad/)

• Dieta i sport zmniejszają ryzyko rozwoju chorób serca


Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale choroby serca, to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów na całym świecie. Brak ruchu, jedzenie wysoko przetworzonej żywności, to jedne z przyczyn zawałów serca, czy rozwoju miażdżycy. W diecie powinny znaleźć się kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, które zmniejszają poziom cholesterolu we krwi, a dzięki temu zmniejszają ryzyko występowania chorób serca. Sport zaś sprawia, że organizm jest lepiej dotleniony, a praca serca i krążenie krwi znacząco się poprawia.

(Co to jest African Mango? - https://byc-zdrowym.pl/african-mango-na-odchudzanie-cena-opinie-efekty/)

• Dieta i sport dają kondycję na długo
Nikt z nas nie chce na starość mieć problemów z poruszaniem się. Wyobrażamy sobie, że nawet przy starszym wieku, będziemy w stanie wybierać się na wycieczki, czy mieć siłę na zakupy. A jednak, by mieć kondycję nawet do wykonywania podstawowych czynności na stare lata, trzeba zadbać o zdrowie już teraz. Dieta pomaga spowolnić procesy starzenia organizmu, a więc mimo upływającego czasu, my nadal możemy czuć się młodo i pełni energii. A sport pozwala nam na zachowanie pełnej sprawności fizycznej. Dzięki temu na stare lata nikt nie będzie musiał podawać nam szklanki z wodą, ponieważ sami będziemy mieli na to siłę.

• Dieta i sport dbają o pamięć
Wraz z wiekiem zmniejsza się nasza pamięć i pojawiają się problemy z koncentracją. Nie jest to nic przyjemnego, kiedy nie możesz sobie przypomnieć, jak mają na imię twoje wnuki, czy ile tak naprawdę masz lat. Jeżeli chcemy uniknąć problemów z pamięcią, to doskonałym sposobem, jest spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, które bogate są w witaminy z grupy B. To właśnie one dbają o prawidłową pracę mózgu. Aktywność fizyczna jest zaś potrzebna do prawidłowego dotlenienia mózgu. Jeżeli nie poruszamy się wystarczająco dużo, to organizm nie jest prawidłowo dotleniony, więc jego praca zaczyna zmieniać się i stopniowo spowalniać.

Dieta i sport, a wygląd

Poprawa wyglądu i samoakceptacja, to liczy się dla każdego człowieka. Oczywiste jest to, że każdy z nas chce wyglądać pięknie i szczupło. Jednak zajadanie się słodkimi batonikami i cukierkami w czekoladzie nie daje nam oczekiwanych efektów. Brak ruchu również nie sprawi, że nieestetyczne boczki i cellulit sam zacznie znikać. Sport i dieta są sposobem na to, by zmienić swój wygląd na wiele sposobów. Przekonajmy się co możemy zyskać?


• Wyszczuplenie sylwetki,
• Uwydatnienie mięśni,
• Poprawa wyglądu skóry,
• Ujędrnienie skóry na całym ciele,
• Zmniejszenie masy tłuszczowej i zgubienie tłuszczyku,
• Poprawa wyglądu włosów.


Dieta i sport, a samopoczucie

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak to, co jemy i nasze inne nawyki życiowe wpływają na samopoczucie. Wydaje nam się, że zjedzenie czekolady dobrze wpłynie na nasz nastrój, ale jest to tylko chwilowe. Poza tym często pojawiają się wyrzutu sumienia, że spożyło się kalorie, które prowadzą do zwiększenia się masy ciała. Prawidłowa dieta może sprawić, że czujemy się lekko i zdrowo, a dzięki temu mamy znacznie więcej energii i siły. Sport to jeden z najlepszych sposobów na zmniejszenie i eliminację stresu w naszym życiu. Dlaczego, więc z tego nie skorzystać. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak groźny dla zdrowia, jest stres. A jednak nie wiele robimy w kierunku tego, by coś z tym zrobić i zmniejszyć jego negatywne skutki. A wystarczy jedynie zacząć zdrowo się odżywiać i codzienne znaleźć kilka minut na spacer lub inną aktywność fizyczną.