Jak wybrać najlepszy catering?

dodał 2018-06-14
Jak wybrać najlepszy catering?
Jedzenie to jeden z najważniejszych aspektów każdego przyjęcia. Dlatego źle dobrany catering może całkowicie zniszczyć pracę i wysiłek organizatorów. Analogicznie do tego, jeśli jedzenie będzie wyśmienite, to nawet nudne spotkanie będzie wydawało się dobrze zorganizowane. Właśnie z tego powodu trzeba zwrócić uwagę na to, co jest najistotniejsze podczas wyboru cateringu.

 

Zastanów się nad okazją

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że potrawy, jakie zjedzą goście, powinny być dopasowane do okazji. Inny typ jedzenie będzie odpowiedni na spotkanie znajomych, urodziny lub uroczystość rodzinną, a inny w przypadku bankietu, lampki wina oraz wesela. Dlatego rodzaj imprezy, to powinna być jedna z pierwszych informacji, jaką otrzyma pracownik cateringu. Warto też zwrócić uwagę na to, że dzięki dokładnemu określeniu okazji, możliwe będzie wybranie nie tylko właściwego jedzenia, ale również jego formy, czyli np. mogą być podane w postaci przystawek lub normalnych dań.

Rodzaj uroczystości

Kolejną bardzo istotną rzeczą jest to, by określić rodzaj uroczystości. Do wyboru są stojące, siedzące lub siedząco-stojące. Choć dla niektórych osób ta informacja nie jest aż tak ważna, to w przypadku pracowników cateringu jest bardzo istotna. Zupełnie inne potrawy są odpowiednie dla przyjęć, które mają mieć bufet szwedzki, a inne dla imprez w stylu angielskim, czyli stojących. Wtedy zazwyczaj potrawy powinny być małe i dostosowane do tego, by można je było jeść tylko przy użyciu widelca. Warto też zwrócić uwagę na to, że klient nie zawsze musi wiedzieć o tym, że rodzaj oraz inne dane związane z uroczystością są tak istotne. Dlatego to pracownik cateringu powinien zadbać o uzyskanie tych informacji. Już po tym zachowaniu można poznać stopień profesjonalizmu firmy. Jeżeli jednak nie chcemy samodzielnie wybierać catering, to możemy skorzystać z usług firmy whatevent.pl, która zrobi to za nas.

Wypróbuj wszystkie potrawy

Bez względu na to, jaką uroczystość planujemy, powinniśmy pamiętać o tym, by przed wyborem właściwego cateringu, spróbować potrawy, które miałyby pojawić się na naszym przyjęciu. Dzięki temu łatwiej wybrać menu, ale też będziemy bardziej świadomi podejmowanej decyzji. Warto również zwrócić uwagę na to, że próba jedzenia, to także sprawdzenie jakości firmy cateringowej. Należałoby także pamiętać o tym, że wtedy możliwe jest jeszcze dokonanie jakichś poprawek w menu. Dlatego, jeśli coś nam nie zasmakuje, to po prostu to zmienimy.

Dodatkowe usługi

Przy wyborze cateringu warto zwrócić uwagę nie tylko na jego opinie, ale również na możliwość zrealizowania niestandardowych zleceń. Dzięki temu będzie można określić, czy dana firma spełnia nasze oczekiwania.

Przykładowe usługi

- manu przygotowywane na życzenie klienta,

- przygotowywanie dań wegetariańskich lub wegańskich,

- zapewnienie usług kelnerskich,

- oprócz jedzenia, zapewniają również zastawę stołową,

- przygotowanie jedzenia dla alergików lub osób, które preferują dietę bezglutenową.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Klientela   2018-06-14

Dobrze że nie mają w menu ślimaków. Strasznie przereklamowane!


#Xd   2018-06-14

A co to jest MANU ?


#Blondyna#Xd  2018-06-14

Winetu, Manu, takie tam filmowe tematy


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności