12 lipca 2020 Jana, Brunona, Bonifacego

Jechał samochodem mimo zakazu – teraz pójdzie do więzienia

dodał 2019-11-19
Jechał samochodem mimo zakazu – teraz pójdzie do więzienia

30-letni mężczyzna, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów,  pójdzie na 8 miesięcy do więzienia. 30-latek kierował autem mimo orzeczonego wobec niego zakazu. 5 listopada zadecydował o tym sąd. Wyrok jest prawomocny.

30-letni mężczyzna został zatrzymany w sierpniu w Pasłęku, gdy kierował osobowym renault. W trakcie kontroli okazało się, że ma on sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Taki zakaz sąd wydał mu wcześniej na dwa lata. Mężczyzna dalej już nie pojechał. Sprawa w konsekwencji trafiła do sądu - informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu - 5 listopada 30-latek został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności za niestosowanie się do orzeczenia sądu. Jest to przestępstwo z art. 244 Kodeksu Karnego zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec mężczyzny sąd orzekł kolejne 3 lata zakazu kierowania wszelkimi pojazdami.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   2019-11-22

Czyżby to wkoncu nie jaki Damian?


#Polak   2019-11-19

Sęk w tym, że przez 8 miesięcy będzie na naszym, podatników utrzymaniu. Może to utrzymanie nie jest luksusowe ale jest. Głodny nie będzie (wszak to nie rosyjski gułag ani niemiecki obóz koncentracyjny), na głowę ciekło mu nie będzie, wyśpi się ile trzeba, z kolegami czas przy kartach spędzi, TV obejrzy, jeśli zechce to i książkę przeczyta, codzienny spacerek dla zdrowia przeczłapie, zimą za ogrzewanie płacić nie musi a co najistotniejsze - doświadczeńsi kolesie "z pod celi" wyedukują go jak sobie radzić w życiu bez brudzenia sobie rąk taką nieprzyjemną rzeczą jak praca. Dla niego same korzyści a dla nas - rachunek do zapłacenia. Ot, bezmyślna sprawiedliwość. A do pracy pod nadzorem, aby zapłacić za ośmiomiesięczne utrzymanie to nie można?


#Twoj nick#Polak  2019-11-19

przynajmniej nie zabije cie albo kogos innego na pasach


#Polak#Twoj nick  2019-11-20

No to niech siedzi za kratkami ale przy tym zarabiając na swoje utrzymanie a nie bezczynnie i za darmo. Wszak roboty mnóstwo a pracowników przyjmują aż zza granicy. Przy dobrym pomyślunku da się to sensownie zrobić.


#Amacie #Polak  2019-11-19

To nie nadaje się do jakiejkolwiek pracy.


#Pytanko   2019-11-19

A Najsztub uniewinniony.... chociaż nie miał prawa jazdy...., badań technicznych...... ani ubezpieczenia samochodu .... no i potrącił staruszke,... na pasach. Łaj?


#Wnerwiony#Pytanko  2019-11-19

Najsztub? K.... k..... łba nie urwie. Kasta swoich nie karze.


#Trrrrrrrrrrrrrrrrrrr   2019-11-19

A Najsztub? A syn Pana redaktora ,który uderzył policjanta na służbie?


#Nick#Trrrrrrrrrrrrrrrrrrr  2019-11-19

wywiózł go do Niemiec i uniknął kary


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności