10 grudnia 2018 Julii, Danieli, Bogdana

Kadeci z ZSEiT na „gorącym” obozie szkoleniowym

dodał 2018-05-16
Kadeci z ZSEiT na „gorącym” obozie szkoleniowym

„Żołnierskie szczęście” dopisało uczniom I klasy liceum z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy w dniach 07-11.05.2018 r. mieli doskonałą pogodę podczas inauguracyjnego obozu szkoleniowego w 9 BBKPanc. w Braniewie.

Kadeci po raz pierwszy odbyli szkolenie w jednostce wojskowej pod opieką nauczycieli: Moniki Kucińskiej i Bolesława Czechowskiego. Spotkanie w Sali Tradycji z pełniącym obowiązki Dowódcy mjrem Ireneuszem Wilińskim rozpoczęło szkolenie. Program obejmował m.in.: trening musztry, poznanie różnych rodzajów broni strzeleckiej, składanie i rozkładanie „BERYLÓW”, strzelanie z karabinku pneumatycznego. Ważnym punktem szkolenia był marsz, czyli przemieszczenie plutonu na dużą odległość, do Fromborka. To drużynowy marsz na orientację, który w założeniu taktycznym miał na celu likwidację grup dywersyjno-rozpoznawczych przeciwnika.

Podczas pobytu w jednostce młodzież uczestniczyła w spotkaniu z p. Tomaszem Glinieckim

- autorem książek o tematyce wojennej. Pobyt na szkoleniu wypełniło także zwiedzanie Fromborka i cmentarza wojennego żołnierzy Armii Czerwonej z II Wojny Światowej.

To krótkie, ale intensywne szkolenie pozwoliło uczniom poznać zasady pobytu w jednostce i zadania służby wojskowej, wykształciło też w uczniach umiejętność przestrzegania regulaminów i zasad zgodnie z porządkiem dnia. Kadeci z niecierpliwością czekają na następny obóz. Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.

INFO ZSEiT: mjr rez. Bolesław Czechowski

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nn   2018-05-16

Od kiedy to uczniowie liceum to kadeci? Kadet to słuchacz szkoły podoficerskiej, czyżby po liceum dostawali podoficerski stopień wojskowy?


#Żołnierz #Nn  2018-05-16

Nn chyba gdzieś coś słyszałeś i chciałeś błysnąć i się nie udało bo Kadet to określenie uczniów szkół wojskowych dla małoletnich wieku 12-16 lat, zapewniających najczęściej oprócz podstawowego wyszkolenia militarnego, wykształcenie ogólne, najczęściej na poziomie szkoły gimnazjalnej. W Polsce szkoły takie funkcjonowały od XVIII w., przez okres międzywojenny XX w. i w PRL pod nazwą korpusów kadetów.


#Nn#Żołnierz   2018-05-17

Otóż od 2009 r. wg ustawy o zmianie ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskie oraz o zmianie niektórych ustaw (Dz. U. z 2009 r. Nr 161, poz. 1278) oraz wg rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2011 r. w sprawie tytułów wojskowych żołnierzy w czynnej służbie wojskowej (Dz. U. 2011 r. Nr 50, poz. 257): Od 2010 r. SŁUCHACZE SZKÓŁ PODOFICERSKICH otrzymują tytuł kadeta. Więc Żołnierzu, przestań błyskać i zacznij czytać obowiązujące akty prawne. Polecam się.


#Mat#Nn  2018-05-17

Tylko dodali grupę , która przedtem była elewami


#Spokojny   2018-05-16

Niech trenują. Przynajmniej nie będą wymoczkami.


#Bonus   2018-05-16

Jara mnie jak panienki trzymają gnata w rączce :)


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Muzyka dla ucha malucha

Pozostało1 dzień

Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...