10 grudnia 2018 Julii, Danieli, Bogdana

Kiedy doskwiera upał – chłodnictwo przemysłowe

dodał 2018-05-16
Kiedy doskwiera upał – chłodnictwo przemysłowe

Nie da się ukryć, że przechowywanie owoców, czy warzyw w czasie lata stanowi nie lada wyzwanie dla wszystkich, którzy mają sady. Produkcja jest bardzo kosztowna, dlatego też nikt nie chce, aby plony zmarnowały się po zebraniu. Właśnie z tego powodu takim wzięciem cieszą się profesjonalne chłodnie, gdzie bez większych problemów można przechowywać nie tylko wspominane wyżej warzywa i owoce, ale również gotowe półprodukty. To wszystko bez obaw, że z powodu podwyższonej temperatury stanie im się coś złego, a co za tym idzie byłaby to niemała strata dla sadownika. 

 

Sprzęt używany w chłodniach

Nie każdy chce jednak płacić zewnętrznym chłodniom za możliwość przechowywania produktów, bowiem to też nie jest mały koszt. Dlatego też, jak wynika z raportu firmy http://www.darpin.pl/, producenci decydują się na inwestycję w agregaty chłodnicze, tzw. chillery. Przede wszystkim inwestycja jest długoterminowa, a cenę takiego sprzętu ustala się najczęściej drogą negocjacji. Chillery posiadają wiele zalet m. in. wysoką klasę energetyczną, niski poziom natężenia dźwięku,czy świetną wydajność nawet przy temperaturze otoczenia 45ºC.

 

Jak wybrać sprzęt do chłodni?

Przede wszystkim nie ma się co kierować najniższą ceną, tylko znaną i cenioną marką producenta. W ten sposób będziesz w stanie uniknąć rozczarowania nie tylko funkcjonowaniem niezbędnych pomp klimatyzacji, czy chłodzenia, ale również ich nieudolnym serwisem ze strony sprzedającego. 

 

Najlepiej jest wybrać kilka stosunkowo korzystnych propozycji, a następnie każdą z nich przeanalizować. Na pewno nie warto jest się śpieszyć, bowiem jest to zdecydowanie jeden z najgorszych doradców w tego rodzaju sprawach. Są to przeważnie urządzenia, kosztujące nawet kilkanaście tysięcy złotych, zatem wybór musi być zdecydowanie przemyślany i zgodny z Twoimi wartościami, którymi na co dzień się kierujesz.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Ja   2018-05-16

Radzę nie otwierać drzwi kominiarzom sprzedającym kalendarze, brak ogłady i kultury...


#StyX#Ja  2018-05-17

W połowie roku kalendarze sprzedają ? :D


#Nadzór#StyX  2018-05-17

Widziałem jak wczoraj pili na ławce i coś jakoś słabo u nich z polskim


#Aaa   2018-05-16

a ten artykuł sponsorowany, na temat budownictwa , nadzoru itd, wszystko ladnie i pieknie, ale jak maja doswiadczenie to czego sie wstydza ze nawet nazwy firmy nie ma tylko telefon.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Muzyka dla ucha malucha

Pozostało1 dzień

Pasłęcki Ośrodek Kultury we współpracy z Elbląską Orkiestrą Kameralną zaprasza...


Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...