21 sierpnia 2019 Joanny, Kazimiery, Piusa

Kiedy zaczyna się cisza wyborcza?

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-25
Kiedy zaczyna się cisza wyborcza?

Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania. To oznacza, że zaczyna obowiązywać 25 maja o godz. 0.00 i trwa do zakończenia głosowania w Polsce, czyli do godz. 21.00 26 maja 2019 r - chyba że w wyniku nadzwyczajnych wydarzeń któraś z obwodowych komisji wyborczych podejmie uchwałę o przedłużeniu głosowania.

Według PKW niedopuszczalne jest wtedy:

  • podawanie do publicznej wiadomości wyników przedwyborczych badań opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyników wyborów oraz wyników sondaży wyborczych przeprowadzanych w dniu głosowania (również o szacowanej frekwencji),
  • informowanie o osobach kandydujących w danym okręgu wyborczym przy podawaniu tylko nazwisk wybranych kandydatów czy nazw wybranych komitetów wyborczych.

Naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej stanowi wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów - występek. Ocena, czy w danym przypadku doszło do naruszenia zakazu, nie należy do Państwowej Komisji Wyborczej, ale do organów ścigania i sądów.

Info. onet.pl


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

PiS 42,4 proc., KE 39,1 proc BUM! PIS ma trudniej w Eurowyborach a mimo to wygrali. Nie dla rozkradania naszego kraju. PIS nie jest idealnym wyborem ale jest lepszy niż PO KO.


#Załamany#Nick  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

W czym jest lepszy człowieku !!!! W rozdawaniu pieniędzy ? W podwyższaniu cen ? w podwyższaniu podatków ? w zadłużaniu państwa ? w rozwalaniu oświaty ? Tak masz racje w tym jest najlepszy . To straszne jak można ogłupić ludzi rozdając im ich własne pieniądze i wmówić że to program +


#Polak#Załamany  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

Nie załamuj się tylko spokojnie pomyśl. Rozdawnictwo mówisz - jeśli już to rozdawnictwo ludziom tym najbardziej potrzebujacym. PO też rozdawało - aferzystom i złodziejom - w ciągu 9 lat rozdano ponad ćwierć miliarda złotych, ponad 250 000 000 zł - tak to wygląda. Po rozdawnictwie PiS prawie znikło ubóstwo dzieci - rozumiesz co to jest UBÓSTWO, zwłaszcza dzieci? Po rozdawnictwie PO wzbogacili się aferzyści. Czy spostrzegasz różnicę?


#Polak#Polak  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

Errata - po 8 latach.


#Proste#Załamany  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

Kupa sloganów i ani jednego dowodu na ich poparcie.Żale wypłakałeś ale jak chcesz podyskutować to proszę o konkrety.


#Nick#Polak  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-27

I te pieniądże krążą w gospodarce dzięki temu mam wzrost. To że dano 500 nie oznacza że te pieniądze poszły do Niemiec jak to było za czasów PO. Do budżetu i tak wrócą te pieniądzę w formie podatków.


#Mieszkanka   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

Brawo PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!


#Pytanko   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

Szacun dla Konfederacji. P. Marku masz pan powody do radości. Moje ugrupowanie , PIS, te trudne wybory wygrało mimo totalnej mobilizacji opozycji.


#Polak   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

Bardzo dobrze, że PiS wygrał!!! Dobrze też, że Konfederacja weszła do gry. To będzie taki dozór nad PiS-em, by nie wymiękał przed Żydami. Szkoda tylko, że na POKO zagłosowało tak dużo obałamuconych naszych rodaków. Bo przecież nie wszyscy ich zwolennicy to złodzieje, dużo mają wśród swoich wyborców ludzi tak ogłupionych, że nie potrafią wyzwolić się z narzuconego im światopoglądu. Choć ostatnie wydarzenia w Gdańsku pokazują, do jakiego stanu może doprowadzić perfidna i podstępna propaganda zboczeństwa i zezwierzęcenia LGBT. Ale mimo to wszystko idzie po dobrej myśli Polaków, ku chwale Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.


#Polak#Polak  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

Ciekaw jestem jak zagłosowała nasza gmina Pasłęk.


#Polak#Polak  Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

DZIEŃ MATKI, dzień wyborczego zwycięstwa PiS-u i dzień wejścia Konfederacji do realnej polityki - to trzy jasne punkty dzisiejszego dnia.


#Ja   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

500 plusy górom!


#Roman   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

AVE Jarek Ave PIS!


#Nick   Ponad 2 mieiące temu, 2019-05-26

Zagłosowalismy na PiS.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Artystyczne Lato 2019 - Korzuh

Pozostało4 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej w Pasłęku

Pozostało24 dni

14 września w Pasłęckim Ośrodku Kultury wystąpią gwiazdy Polskiej Opery Kameralnej....


Dożynki gminne

Pozostało25 dni

Burmistrz Pasłęka zaprasza na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się 15...