30 maja 2020 Ferdynanda, Karola, Jana

Kierował pomimo sądowego zakazu i był pijany

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12
Kierował pomimo sądowego zakazu i był pijany

Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwym. Badanie wykazało u niego 1,5 promila. Okazało się, że ma aktywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Był wcześniej zatrzymywany za jazdę po alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

35-latek był kontrolowany przez patrol ruchu drogowego w miejscowości Krosno (gm. Pasłęk). Miało to miejsce wczoraj (11 maja) około godziny 11.00. Mężczyzna jechał audi. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się również, że ma aktywny, sądowy zakaz prowadzenia. Wcześniej był zatrzymywany za jazdę po alkoholu. Trafił do policyjnej celi. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Optymista   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Na tę wiadomość to najlepsze, co można powiedzieć, to albo te śmieszne komentarze poniżej napisane przez mających poczucie humoru komentatorów albo wprowadzenie prawa, nakazujące konfiskatę auta takiemu pijanemu kierowcy. No bo co zyskamy my obywatele, z posadzenia takiego gostka do kryminału? Zyskamy to, że będziemy płacić na jego osobiste utrzymanie przez cały okres jego odsiadki, który po wyjściu znowu zacznie jeździć swoim autem, które w tym czasie będzie sobie czekać na swego właściciela w garażu. Ale gdyby mu je zabrano i nie sadzano do ciupy, to my uniknęlibyśmy tego wydatku, za to on musiałby sobie zarobić na kupno innego auta, w dodatku utrzymując się za swoje pieniądze. I to byłoby mądrzejsze i sprawiedliwsze prawo od obecnego, od zawsze obowiązującego w Polsce.


#Roman#Optymista  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Masz rację, dlatego przy Twych wypowiedziach masz ode mnie kciuk do góry. Nawet nasz dzielnicowy, który wieczorem podjechał pod naszą karczmę, prywatnym moplikiem, po zakupieniu przekąski na wynos wraz z towarzyszącym napojem, po spożyciu, odszedł pieszo, prowadząc pojazd, nieco chwiejnym krokiem, lecz tego prawo nie zabrania.


#Sędzia#Optymista  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Idąc dalej twoim tropem myślenia to proponuję złodziejom ucinać łapę,a gwałcicielom ,,narzędzie,, gwałtu.


#Optymista#Sędzia  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Nie widzisz różnicy między "ucięciem łapy" a stratą rzęcha? To trudno. Jestem zwolennikiem skuteczności prawa a nie jego istnieniem dla istnienia.


#Sędzia#Optymista  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-13

No dobrze,niech tą łapę ma pijaczek.To wtedy proponuję baty jak w niektórych krajach Azji.A co ze stratą narzędzia gwałtu?


#Nieuchronność#Optymista  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Tylko wysoka kara indywidualna, nie rodziny i przymusowe leczenie


#Optymista choć nie tym razem#Nieuchronność  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Czy dotychczasowy system zdaje egzamin? Każdy uczciwy człowiek musi pod naporem faktów uznać, że NIE ZDAJE. Goście, którym odebrano prawo jazdy, najczęściej śmieją się w duchu z tej "kary" i bezkarnie jeżdżą dalej, tylko przypadkowa kontrola to odkrywa albo wypadek. No to po jakiego grzyba mamy tolerować tę fikcję? A nie zapominajmy, że stanowią oni śmiertelne potencjalne zagrożenie, które czasem przemienia ich w prawdziwych a nie potencjanych morderców. I dalej szkoda Wam ich aut, bo ucierpią ich rodziny? A co powiecie rodzinom zabitych lub okaleczonych przez takich osobników?


#Nieuchronność #Optymista choć nie tym razem  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-13

Nie zrozumiałeś tego co napisałem


#Swoje wiem#Nieuchronność  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-13

Nie ma czegoś takiego jak przymusowe leczenie. Pacjent zawsze musi wyrazić zgodę


#Optymista#Optymista  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Prawo własności jest rzeczą świętą, tak jak i wolność osobista, Ale jeśli przestępcy sądownie odbiera się wolność osobistą, to dlaczego nie odbiera się auta, co byłoby i rozsądniejsze i gospodarniejsze?


#Wyobraźnia#Optymista  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

A jak jedzie czyimś autem albo służbowym albo wypożyczonym albo jak tobie ukradnie albo to samochód kupiony za ciężko zarobione pieniądze rodziny, w lizingu , na kredyt który spłaca z żoną i dziećmi, może żony, kochanki , konkubiny lub odpowiednika męskiego, który jest inwalidą, itp,...,itd


#Optymista#Wyobraźnia  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Nie szukajcie na siłę usprawiedliwienia. Jak by powszechnie było wiadomo, jaka kara czeka za jazdę po pijaku, nikt rozsądny nie pożyczyły ani nie powierzyłby takiemu gostkowi swego auta. Zresztą mogłaby być jakaś furtka by uniknąć skrzywdzenia właściciela niewinnego ale ogólna taka zasada powinna być. Zresztą większość takich wypadków zdarza się właśnie właścicielom auta, lubiącym wypitkę przed jazdą.


#Tu się pije   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Wczoraj to chyba 11ty był, albo przez to picie jeden dzień mi umkną;)


#Mietek   Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Kurde, co rusz kontrolują, zatrzymują. Jak tu nie pić w tym stresie


#Józek#Mietek  Ponad 2 tygodnie temu, 2020-05-12

Masz rację Mieciu.Na frasunek najlepszy jest trunek.Ja już polewam do kielonka.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności