16 czerwca 2021 Aliny, Benona, Anety
Reklama Heops

Klienci ZUS na Warmii i Mazurach skorzystali z ponad 1,8 tys. konsultacji on-line.

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2021-05-18
Klienci ZUS na Warmii i Mazurach skorzystali z ponad 1,8 tys. konsultacji on-line.

Od listopada ubiegłego roku klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą korzystać z e-wizyt. Bez wychodzenia z domu można załatwiać swoje sprawy i jednocześnie spotkać się z doradcą. Na Warmii i Mazurach z e-wizyt skorzystało ponad 1,8 osób. W olsztyńskim oddziale odbyło się ponad 1,2 tys. wirtualnych spotkań a w elbląski oddziale – prawie 600. Klienci coraz częściej korzystają z tej wygodnej i bezpiecznej formy kontaktu z naszymi doradcami. W skali kraju takich wirtualnych spotkań odbyło się ponad 65 tys., a wizyt porzuconych , gdzie klienci nie połączyli się z naszym doradcą było prawie 30 tys.

 

Żeby spotkać się z doradcą online, wystarczy komputer lub inne urządzenie z kamerą, mikrofonem i dostępem do internetu. Klient sam wybiera dogodną dla siebie datę i godzinę wizyty. Można się na nią umówić od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-14.30. Aby to zrobić wystarczy na stronie zus.pl wejść w zakładkę "e-wizyta" a następnie kliknąć "umów wizytę". Podczas rezerwacji trzeba podać swoje dane, wybrać dzień i godzinę a także temat spotkania.

 

-„Dzień przed spotkaniem klient otrzyma na podany podczas rejestracji numer telefonu SMS-a z przypomnieniem o e-wizycie. W dniu e-wizyty, na godzinę przed spotkaniem, na wskazany adres meilowy wysłana zostanie widomość z linkiem. Po kliknięciu w link nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS. Klienci, którzy będą chcieli uzyskać informacje w, indywidualnej sprawie, powinni przygotować dokument tożsamości” – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa warmińsko-mazurskiego.

 

-„Jeśli z różnych przyczyn nie będziemy mogli uczestniczyć w zaplanowanej wcześniej e-wizycie, powinniśmy ją odwołać, w tym czasie ktoś inny mógłby skorzystać z połączenia z konsultantem” – dodaje Anna Ilukiewicz

 

Podczas e-wizyty w ZUS można załatwić sprawy związane z emeryturami i rentami, także międzynarodowymi, wypłatą zasiłków, prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE, również porozmawiać z doradcą do spraw ulg i umorzeń. Od 16 lutego nasi klienci mogą umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent.

 

–„Nasi klienci podczas e-wizyt najczęściej wybierali tematy dotyczące emerytur i rent (w całej Polsce było ich prawie 20 tys.), a także dotyczące firm i spraw pracowniczych (ponad 17 tys.)- dodaje rzeczniczka

Anna Ilukiewicz

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS

województwa warmińsko-mazurskiego


Żwirownia 1140 px
nasza2