21 stycznia 2022 Agnieszki, Jaros?awa
Reklama Heops

Kolejne Integracje już za nami

dodał 2018-07-05
Kolejne Integracje już za nami
To był już XXVIII Ogólnopolski Przegląd Kultury Mniejszości Narodowych INTEGRACJE 2018, który odbył się w dniach 29-30 czerwca 2018 roku na stadionie sportowym w Młynarach. Pogoda nas nie rozpieszczała, było wietrznie i chłodno, ale atmosfera INTEGRACJI była momentami bardzo gorąca. W ciągu dwóch dni na scenie zaprezentowało się 11 zespołów.

 

Młynarskie święto zostało uroczyście otwarte w piątkowy wieczór przez Burmistrza Miasta i Gminy Młynary Marka Misztala. Po przywitaniu  gości, nadszedł czas na przemówienia. Po miłych słowach skierowanych do mieszkańców na scenę zaproszono zespoły z Rosji: Za Okolicej, Avantiurnin i Czeriomucha. Były piękne śpiewy i widowiskowe układy taneczne. Następnie zaprezentował się zespół Joryj Kłoc z Ukrainy. Grupę tworzy czterech pozytywnie zakręconych chłopaków, którzy łączą w swej muzyce wszystko to, czego wydawałoby się połączyć nie można. Muzycy eksperymentują z tradycyjnymi ukraińskimi pieśniami, sprawdzając jednocześnie wytrzymałość takich instrumentów jak bęben huculski, lira korbowa, altówka i gitara. Piątkową imprezę kończył Harazd, ich muzyka opiera się głownie na ukraińskim folku z domieszką rocka. 

Zaś w sobotni wieczór jako pierwszy wystąpił zespół InteGraTon działający przy Ośrodku Kultury w Młynarach pod kierunkiem Bartosza Krzywdy oraz grupa z Godkowa - Coolturalni został przygotowany przez Pana Bartosza. 

Smaki Gruzji to był występ pełen wrażeń kulinarno - muzycznych w wykonaniu specjalnych gości, którzy przygotowali dla publiczności pyszne gruzińskie szaszłyki. W przerwie gotowania publiczność rozgrzewała Małgorzata Siedlik ze Sportowej Inicjatywy.
Gwiazdą sobotniego wieczoru był Ivan Komarenko - radość tryskająca ze sceny oraz szalona impreza w rytmach cygańskich, ale nie tylko. Artysta zaśpiewał m.in. „Dom nad wiślanym brzegiem", „Biała suknia", „Mamo nie pytaj mnie dlaczego", „Żono moja" i wiele innych. Następnie na scenie pojawiła się Kapela Pieczarki, czyli góralska żywiołowość i moc pozytywnej energii. Sobotni wieczór zakończył się występem Dj Salisa i Maestro Chivasa, czyli niesamowitym pokazem laserowym połączonym z wirtuozerską grą na skrzypcach i rytmach z całego świata.
Mimo nienajlepszej pogody publiczność bawiła się znakomicie do późnych godzin. 


Głównym organizatorem Integracji był: Ośrodek Kultury w Młynarach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młynar.

Sponsorami XXVIII Przeglądu byli:
Władysław Brachun – PKS w Elblągu sp.z.o.o,
Arkadiusz Cebula –Zakład Produkcji Tektury i Opakowań
Stanisław Jasina – Pośrednictwo finansowe i ubezpieczeniowe PERFECT,
Dawid Prajwowski – właściciel sklepu Lewiatan w Młynarach,
Daniel Byk & Mirosław Byk & Stefan Byk,
Stanisław Słomski – Bank Spółdzielczy w Malborku oddział w Młynarach,
Rada Nadzorcza Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK w Młynarach,
Robert i Mariusz Rusieccy,
Eugeniusz Tołoczko – ENERGO Terminal Przeładunkowy w Młynarach,
Leszek Świderski – PKO BP w Pasłęku.
Wsparcia organizacyjnego udzielili:
DEJA VU – Ewa Smolarek, OSP Młynary, OSP Zastawno, OSP Błudowo, Sportowa Inicjatywa- Małgorzata Siedlik, DAR-EL Usługi Elektryczne – Dariusz Marszałkiewicz, Piekarnia Warmińska. 

Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :amur

Komentarze

kocham jarka
nasza