Kolejne Integracje już za nami

dodał 2018-07-05
Kolejne Integracje już za nami
To był już XXVIII Ogólnopolski Przegląd Kultury Mniejszości Narodowych INTEGRACJE 2018, który odbył się w dniach 29-30 czerwca 2018 roku na stadionie sportowym w Młynarach. Pogoda nas nie rozpieszczała, było wietrznie i chłodno, ale atmosfera INTEGRACJI była momentami bardzo gorąca. W ciągu dwóch dni na scenie zaprezentowało się 11 zespołów.

 

Młynarskie święto zostało uroczyście otwarte w piątkowy wieczór przez Burmistrza Miasta i Gminy Młynary Marka Misztala. Po przywitaniu  gości, nadszedł czas na przemówienia. Po miłych słowach skierowanych do mieszkańców na scenę zaproszono zespoły z Rosji: Za Okolicej, Avantiurnin i Czeriomucha. Były piękne śpiewy i widowiskowe układy taneczne. Następnie zaprezentował się zespół Joryj Kłoc z Ukrainy. Grupę tworzy czterech pozytywnie zakręconych chłopaków, którzy łączą w swej muzyce wszystko to, czego wydawałoby się połączyć nie można. Muzycy eksperymentują z tradycyjnymi ukraińskimi pieśniami, sprawdzając jednocześnie wytrzymałość takich instrumentów jak bęben huculski, lira korbowa, altówka i gitara. Piątkową imprezę kończył Harazd, ich muzyka opiera się głownie na ukraińskim folku z domieszką rocka. 

Zaś w sobotni wieczór jako pierwszy wystąpił zespół InteGraTon działający przy Ośrodku Kultury w Młynarach pod kierunkiem Bartosza Krzywdy oraz grupa z Godkowa - Coolturalni został przygotowany przez Pana Bartosza. 

Smaki Gruzji to był występ pełen wrażeń kulinarno - muzycznych w wykonaniu specjalnych gości, którzy przygotowali dla publiczności pyszne gruzińskie szaszłyki. W przerwie gotowania publiczność rozgrzewała Małgorzata Siedlik ze Sportowej Inicjatywy.
Gwiazdą sobotniego wieczoru był Ivan Komarenko - radość tryskająca ze sceny oraz szalona impreza w rytmach cygańskich, ale nie tylko. Artysta zaśpiewał m.in. „Dom nad wiślanym brzegiem", „Biała suknia", „Mamo nie pytaj mnie dlaczego", „Żono moja" i wiele innych. Następnie na scenie pojawiła się Kapela Pieczarki, czyli góralska żywiołowość i moc pozytywnej energii. Sobotni wieczór zakończył się występem Dj Salisa i Maestro Chivasa, czyli niesamowitym pokazem laserowym połączonym z wirtuozerską grą na skrzypcach i rytmach z całego świata.
Mimo nienajlepszej pogody publiczność bawiła się znakomicie do późnych godzin. 


Głównym organizatorem Integracji był: Ośrodek Kultury w Młynarach oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Młynar.

Sponsorami XXVIII Przeglądu byli:
Władysław Brachun – PKS w Elblągu sp.z.o.o,
Arkadiusz Cebula –Zakład Produkcji Tektury i Opakowań
Stanisław Jasina – Pośrednictwo finansowe i ubezpieczeniowe PERFECT,
Dawid Prajwowski – właściciel sklepu Lewiatan w Młynarach,
Daniel Byk & Mirosław Byk & Stefan Byk,
Stanisław Słomski – Bank Spółdzielczy w Malborku oddział w Młynarach,
Rada Nadzorcza Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK w Młynarach,
Robert i Mariusz Rusieccy,
Eugeniusz Tołoczko – ENERGO Terminal Przeładunkowy w Młynarach,
Leszek Świderski – PKO BP w Pasłęku.
Wsparcia organizacyjnego udzielili:
DEJA VU – Ewa Smolarek, OSP Młynary, OSP Zastawno, OSP Błudowo, Sportowa Inicjatywa- Małgorzata Siedlik, DAR-EL Usługi Elektryczne – Dariusz Marszałkiewicz, Piekarnia Warmińska. 

Zadanie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.

 

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Bywalec   2018-07-09

Ta impreza osiąga coraz gorszy poziom, zerowe zainteresowanie i co roku te same zespoły. Szkoda pieniędzy na dwudniowe hulanki dla kilku radnych lepiej zainwestować to w sport i stadion i zbudować nowy budynek dla sportowców bo stara buda z nowym dachem niedługo się zawali. Jaka gmina taka impreza.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Zaproszenie na Festyn Ekologiczny

Pozostało1 dzień

Burmistrz Pasłęka serdecznie zaprasza na"VII Pasłęcki Festyn Ekologiczny",...


Zaproszenie na wieczór autorski

Pozostało5 dni

Dyrekcja Zespołu Szkół im. Bohaterów Grunwaldu w Pasłęku oraz Adam...


XXI Warmińsko Mazurskie Dni Rodziny 2019

Pozostało8 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na XXI...