28 stycznia 2022 Walerego, Radomira, Tomasza
Reklama Heops

Kolejny fragment murów do remontu

dodał Ponad 2 mieiące temu, 2021-11-14
Kolejny fragment murów do remontu

Rozpoczął się remont murów obronnych w ramach III etapu obejmującego odcinek od nieistniejącej Bramy Wschodniej (ul. Mickiewicza) do Bramy Kamiennej. Prace remontowe realizuje firma Milena Górska PHU z Gronowa Górnego. Termin zakończenia prac ustalono na dzień 14 października 2022 roku. Koszt robót to kwota 4,2 mln zł, w tym dofinansowanie z UE 2,5 mln zł. Przypominamy, że z poprzednim wykonawcą remontu tego fragmentu murów toczył się spór zakończony pozytywnym wyrokiem sądowym (na korzyść gminy).

jp


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :ogrodowa

Komentarze

 • zaprawa
   Ponad 2 mieiące temu, 2021-11-14

  Wszystko fajnie,ale wie ktoś kiedy w końcu skończą ta serpentyne?

  • po pasłęcku zaprawa
    Ponad 2 mieiące temu, 2021-11-14

   Skończyli most i pieszo mozna już przejść. Bedzie nowy chodnik szerszy o 0,5 m kosztem jezdni. Zostało duzo kostki do połozenia na ulicy, Do konca miesiąca bedzie cięzko. Nie wiem co z rozebranym murkiem z cegły nad kamiennym łukiem Wyglada na to że juz go nie będzie. Najładniejszy klimatyczny fragment serpentyny. Czyja to decyzja?

  • murarz zaprawa
    Ponad 2 mieiące temu, 2021-11-15

   Jeśli murek miałby nie powrócić na swoje miejsce to sprawa nadaje się do prokuratora.

  Obserwator
   Ponad 2 mieiące temu, 2021-11-14

  mam nadzieję, że do remontu zostanie wykorzystana oryginalna cegła ( ta która złożono na palety i wywieziono). O ile nie wykorzystano jej już do wyłożenia jakiejś ściany wokół kominka … dodatkowo liczę, że wykonawca skuje ten fragment, koło parkingu, który poprzedni paprak położył na próbę. Wyglada to jak z baru z kebabem.

kocham jarka
nasza