1 marca 2021 Antoniny, Radoslawa, Dawida
Reklama Heops

Komunikat Biblioteki Publicznej w Pasłęku

dodał 2020-11-28
Komunikat Biblioteki Publicznej w Pasłęku

W związku z możliwym otwarciem Bibliotek od dnia 30 listopada 2020 r., w zgodzie do opublikowanych 27 listopada rekomendacji Biblioteki Narodowej dla bibliotek w gminach z dużą liczbą zakażeń, Biblioteka Publiczna w Pasłęku, od dnia 30 listopada wprowadza możliwość wypożyczania zbiorów wg następujących zasad:
- ZALECAMY sprawdzenie dostępności danej pozycji w katalogu internetowym. Link na naszej stronie internetowej www.bppaslek.pl;
- czytelnik rezerwuje książki za pośrednictwem katalogu online lub telefonicznie – prosimy o podawanie e-maila w celu uzyskania informacji o przygotowanym zamówieniu;
- po otrzymaniu informacji o tym, że zamówione książki są gotowe do odebrania, czytelnik telefonicznie kontaktuje się z Biblioteką lub Filią Biblioteki, w której zamawiał książki, w celu umówienia się na dokładny termin ich odbioru;
- zarezerwowane książki można odebrać z biblioteki WYŁĄCZNIE po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z bibliotekarzem terminu odbioru i w wyznaczonym do tego miejscu przy wejściu do budynku biblioteki;
Zwroty:
- zwracane książki należy mieć w oddzielnej reklamówce/torbie. Zwracane książki należy włożyć do wskazanego przez bibliotekarza pojemnika/kartonu.
- książki zwracane podlegają 3-dniowej kwarantannie.
- przy wejściu do biblioteki ustawiony będzie stolik z płynem do dezynfekcji. Obowiązuje prawidłowo założona maseczka oraz dezynfekcja rąk przed rozpoczęciem procedury obioru i zwroty książek.
Czytelnik nie umówiony telefonicznie na termin wizyty nie będzie obsługiwany.

Tel. Biblioteka Publiczna w Pasłęku: 55 248 30 55, e-mail bppaslek@poczta.onet.pl
Tel. Filia Biblioteki Publicznej w Zielonce Pasłęckiej 55 248 74 74

Wprowadzone ograniczenia związane są ze stale rosnącą liczbą zakażeń na terenie powiatu elbląskiego. Zmiana zasad udostępniania zbiorów zależna będzie od spadku liczby zarażonych na terenie powiatu do poziomu poniżej 7/10 tys. mieszkańców.
Biblioteka czynna w dni powszednie, soboty nieczynna. Filia w Zielonce Pasłęckiej czynna w poniedziałek, środę i w piątek.
Jedocześnie informujemy, iż w związku z mającymi rozpocząć się pracami remontowymi instalacji ppoż Biblioteka może zostać czasowo zamknięta w grudniu - odpowiedni komunikat opublikujemy po otrzymaniu informacji od firmy realizującej inwestycję na terenie Zamku.


 


nasza2