15 sierpnia 2020 Napoleona, Stelii

Komunikat UMiG

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2020-07-22
Komunikat UMiG

INFORMACJA DOTYCZĄCA SKŁADANIA WNIOSKÓW O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH NA OKRES ZASIŁKOWY 2020/2021

 

 

Nowy okres zasiłkowy obowiązuje od 1 listopada 2020 roku do 31 października 2021 roku.

 

 

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy są przyjmowane od 1 sierpnia 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Pasłęku, a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną za pośrednictwem Portalu Informacyjno - Usługowego Emp@atia – od 1 lipca 2020 roku.

 

W związku z pandemią koronawirusa, klienci w sprawie wniosków o których mowa wyżej będą przyjmowani w sposób zapobiegający zakażeniom obowiązującym w Urzędzie Miejskim w Pasłęku, z którymi można się zapoznać na stronie www.paslek.pl. telefonicznie lub z informacją wywieszoną na drzwiach Urzędu Miejskiego (wejście do Urzędu tylko z założoną maseczką).

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.