25 maja 2020 Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Konkurs pokoleniowe smaki i niecodzienni goście w świetlicy wiejskiej w Ząbrowcu

dodał 2018-01-10
Konkurs pokoleniowe smaki i niecodzienni goście w świetlicy wiejskiej w Ząbrowcu
Konkurs ,,Pokoleniowe smaki". Jeśli twoją pasją jest gotowanie, znasz sekretne dawne przepisy, lub po prostu lubisz smaczne gotowanie "od serca" dla najbliższych i jest potrawa, którą potrafisz zaskoczyć...ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Potrawy należy dostarczyć do świetlicy wiejskiej w Ząbrowcu 27 stycznia o godz. 14:00.

Oprócz rozstrzygnięcia konkursu będzie możliwość spotkania z niezwykłymi pasjonatami kulinarnych wrażeń jakimi są z pewnością właściciele Bistro Ślimaka i farmy mini zoo, którego siedziba mieści się nieopodal Pasłęka w Krasinie. Państwo Mariola Piłat Skalmowska oraz Grzegorz Skalmowski jak sami mówią "innowacyjność to nie wybór, a klucz do przetrwania i rozwoju''. Dzięki zdobytej wiedzy, oraz bogatemu doświadczeniu, jako pierwsi w Polsce pragną rozwijać nie tylko sektor hodowlany, ale także sektor żywnościowy i kosmetyczny, wykorzystując wszystkie dobrodziejstwa jakie niesie ze sobą ślimak. Od 2003 roku starają się łączyć tradycję polskiej kuchni z nowoczesnością, jaką dla wielu konsumentów w Polsce wciąż jest ślimak na talerzu. Na ich farmie był nagrywany film "Ślimaki" - Wajda Studio, który zdobył szereg nagród na całym świecie, uwieńczając nagrodą Jury i publiczności w USA.

lhttps://www.snailsgarden.com/bistro-slimaka.html

W czasie spotkania nie tylko będą oceniać nasze potrawy, ale również wystąpią z prezentacją open cooking...czyli pokażą przykładowe danie ze ślimakiem w roli głównej. Uważacie, że serwują egotyczne dania?? Nic bardziej mylnego...jak sami mówią ślimak królował w polskiej kuchni już bardzo dawno temu...Ale więcej o tej nieznanej dla wielu stronie naszej kuchni opowiedzą już wkrótce sami. Będzie z pewnością pysznie i ciekawie.

Regulamin
- w konkursie mogą wziąć udział osoby powyżej 18 lat bez względu na płeć
- na konkurs przynoszone jest max 1 danie
- pod uwagę brany będzie przede wszystkim smak, estetyka podania,sięganie do tradycyjnych przepisów ( jak sama nazwa "pokoleniowe smaki" wskazuje ), oryginalność ( czyli zapomniane lub rzadko spotykane dania mile widziane)
- konkurs przeznaczony dla mieszkańców Gminy Godkowo
- kuchnia polska, ukraińska, litewska, a nawet pruska ...po prostu rodzinne przepisy
- należy przynieść potrawę (nie ciasto)
W konkursie przewidziane 3 pierwsze główne nagrody (zdradzę, że naprawdę warto będzie się o nie pokusić ), oraz ewentualne wyróżnienia.
Rozstrzygnięcie konkursu 27 stycznia o godz 14:00 na świetlicy wiejskiej w Ząbrowcu

Zgłoszenia osób chcących wziąć udział w konkursie najpóźniej do 23 stycznia w biurze GOKSiR Godkowo lub telefonicznie: 504248842

Inf. Magdalena Przybysz -Pietrzak


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności