27 października 2021 Iwony, Sabiny
Reklama Heops

Kraj mlekiem i miodem płynący

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-10
Kraj mlekiem i miodem płynący

Według prezesa Glapińskiego z NBP Polska to raj na ziemi. Jesteśmy gospodarczym mocarstwem i poradzimy sobie bez unijnych pieniędzy. Zresztą po co nam unijna kasa, skoro umiemy drukować pieniądze. Galopująca inflacja to też żaden problem, przecież takie zmartwienia mają również inni (Niemcy). Prezes twierdzi, że inflacja napędza gospodarkę a my kupujemy więcej towarów. A towary kosztują coraz więcej. Jeszcze niedawno za 100 zł można było zrobić przyzwoite zakupy. Dzisiaj mówi się już o potrzebie wprowadzenia banknotu 1000 złotowego. Drożeje wszystko. Najczęściej zauważamy to na przykładzie żywności. Dwa tygodnie temu olej kujawski ze zdjęcia kosztował niecałe 6 zł. Obecna cena to 9:99 zł. Ci co realizują remonty lub budowy własnego domu wiedzą co dzieje się z cenami materiałów budowlanych. Niektóre materiały podrożały o 100 %. To nie koniec podwyżek i inflacji. Czeka nas jeszcze szok w postaci nowych cen energii elektrycznej. Jak długo jeszcze rządzący będą robili nam wodę z mózgu? Jak długo część społeczeństwa da się mamić kasą i świadczeniami finansowymi, które mają coraz mniejszą wartość. Jak długo aktywna część naszego narodu ma pracować na nieudaczników i nierobów? Tymi ostatnimi niech się zajmie opieka społeczna i instytucje kościelne.

jp


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :brama

Komentarze

 • Roman
   Ponad tydzień temu, 2021-10-14

  W/w wypowiedzi ekonomistów, w tym zagranicznych, inflacja w br. i w I-szym kwartale 2022r. przekroczy 6%, a dług publiczny, dojdzie do kwoty półtora biliona złotych. Nie pomoże już dodatkowe drukowanie pustego (bez pokrycia) pieniądza. Jeżeli do tego UE obetnie nam jeszcze fundusze z powodu braku praworządności to .... . Poza wielokropkiem nic nie przychodzi mi na myśl. Wojujemy ze wszystkimi. Nawiasem mówiąc Orban miał rację zamawiając budowę elektrowni atomowej u Rosjan i podpisując obecnie wieloletnią umowę na dostawy gazu z Rosji. Jest on pragmatykiem, nie ideologiem jak J. Kaczyński i jego potakiwacze.

  janusz
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-12

  Zobaczcie na ceny paliw. Jest ciekawie, będzie lepiej, Morawiecki to super ekonomista i niezły opowiadacz.

  Roman
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-11

  Nie zgadzam się z ostatnimi zdaniami autora jp. W społeczeństwie gminy znajdują się także bezrobotni i to nie z własnej winy. Rząd chwali się malejącym bezrobociem lecz czyni mało dla tych, którzy pozostają w tym stanie często od wielu lat. Rząd zadania walki z tym faktem społecznym zwala na gminy jednocześnie nie przydzielając na to środków. Tym ludziom należy udzielać pomocy nie tylko z opieki społecznej, czy Caritasu, lecz także z inicjatywy gminy czy grupy mieszkańców organizować coś w rodzaju robót publicznych, szarwarków, opłacanych z pieniędzy pozyskiwanych ze środków EU, czy z oszczędności budżetowych gminy, powiatu, czy województwa.

  mikołaj
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-11

  Gapiński jest zadowolony ze swojej drugiej brody zwanej też pieszczotliwe BRODKĄ MONISIĄ.

  Tomasz
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-11

  Z dobrego źródła wiem od przedstawiciela handlowego że olej podróżeje jeszcze bo w PL brakuje surowca i muszą importować z zagranicy.Za ok 2 tyg może kosztować 12.99

  Latający Holender
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-10

  W Holandii gaz podrożał 7-krotnie. W sumie to też wina PIS...

  Roman
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-10

  Wczoraj w Przysusze p.Kaczyński przedstawił Nowy Polski Ład dla polskiej wsi. "— Chcemy, by nasze hasło - jedna Polska, jeden naród, jedne szanse, jedna godność - zostało zrealizowane. To jest nasze zadanie, nasze posłannictwo. Żaden przeciwnik, sam diabeł nas nie zatrzyma w walce o to, byśmy to posłannictwo zrealizowali" — mówił prezes PiS. W/g mnie zapomniał dodać słowa "Jeden Wódz" Dodał też, że należy skrócić drogę od rolnika do konsumenta, bez pośredników oraz drogę od prod. nawozów do rolnika, celem osiągnięcia przez rolnika większego zysku. Wyobrażam sobie każdy kawałek wieprzowiny sprzedawany konsumentom z pieczątką weterynarza np. Każda pieczątka kosztuje. Kaczyński chce też dać rolnikowi prawo do budowy zbiorników retencyjnych. Nie wspomniał, że każdy zbiornik wyśledzi I. Skarb.

  Roman
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-10

  Nie w pełni popieram całość wypowiedzi J.P. Kilka moich uwag: Rada Polityki Pieniężnej, podnosząc stopy procentowe spowodowała, przede wszystkim, wzrost rat pobranych kredytów. Inflacja, przede wszystkim, przynosi dochód Państwu, gdyż dzięki rosnącym cenom więcej płacimy podatku VAT. Ubożejące społeczeństwo coraz bardziej będzie łase na byle ochłap rzucony przez Wielkiego Budowniczego, Wielkiego Sponsora Igrzysk dla gorszego sortu. Inne uwagi nieco później.

  Halina
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-10

  Panie redaktorze, weź pan sobie ten cały olej z obrazka i wlej do głowy. Pandemia dotknęła boleśnie cały świat. Jakim cudem jej skutki miały ominąć Polskę?

  Inspektor
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-10

  Aktywny nierobie na co przeznaczyleś 13 emeryturę i co zrobisz z 14 oddasz nieudacznikom.

  Beata
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-10

  Walnąć w stół, a PiS się odezwie! Popieram każde słowo, które Pan napisał!

  • Albatros Beata
    Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-10

   A czym się rożni pis od po ?? Jak byś była bardziej rozgarnięta, zauważyła byś że to te same miernoty. Kłócą się przy kamerach a potem popijają wódeczkę u Mazurka. Polaryzacja narodu służy im na zmianę,

  Simson
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-10

  Dzięki Pana obecnemu stanowisku urzędniczemu , zalicza się właśnie do grona nieudaczników i nierobów. Nie przynosi pan żadnej korzyści dla PKB , mało tego , dostanie Pan niedługo za moje podatki 3 dawkę preparatu, który to rujnuje Pana zdrowie psychiczne, co można zaobserwować czytając artykuł. Drożyzna to przede wszystkim pokłosie tego ,że pis z poparciem po , lewicy wprowadzali lockdown'y które nas rujnują.

  obiektywnie
   Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-10

  Połączyłeś Glapinskiego z olejem. Połącz go może ze złotem. I zestaw z wyprzedażą choćby Pasłęka z czasów boga tuska niby wielkiego polityka. Nienawiść odebrała wam rozum. Pisz obiektywnie, albo wcale.

  • piecgwiazdek obiektywnie
    Ponad tydzień temu, 2021-10-14

   Problem w tym, że jest tu dużo winy PiSu, a przede wszystkim ich nieumiejętnemu gospodarowaniu naszymi pieniędzmi. Gdyby nie ich lekkie rozdawnictwo pieniędzy na prawo i lewo, które miało służyć sztucznemu wyeliminowaniu biedy, a wyszło jak zawsze to teraz pokutują wszyscy podwyżkami cen, a oni na bezczela nam mówią, że wzrost dochodów spodowodowała inflację, bo żyje się nam lepiej... i jeszcze ten "nowy ład", który doszczętnie zniszczy polską gospodarkę, która teraz padnie, bo bez UE Polska będzie w czarnej dziurze, co też można doliczyć do zasług jedynej i słusznej partii. PO może też kradło i to oni podnieśli podatki, ale za nich przynajmniej można było jakoś jeszcze żyć, bo ceny podstawowych produktów nie sięgały zenitu.

  • Konie obiektywnie
    Ponad 2 tygodnie temu, 2021-10-10

   No właśnie, powinno być napisane że przyczynili się do tego wzrostu cen PiS po lewica tak samo do drużyny energii PiS po lewica bez zmian od 30 lat. To znaczy zmieniają się ale nic się nie zmienia

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2