27 lipca 2021 Lilii, Julii, Natalii
Reklama Heops

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie

dodał 2020-06-25
Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie

W dniu 23 czerwca 2020 r. odbyła się w Warszawie rozprawa przed Krajową Izbą Odwoławczą w sprawie odwołania złożonego przez firmę „Budkon” Sp. z o. o. z Gdańska w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na realizację przez Gminę Pasłęk zadania pod nazwą „Rewitalizacja miasta - remont murów obronnych w Pasłęku - Roboty budowlane”, w którym za najkorzystniejszą uznano ofertę Przedsiębiorstwa Mileny Górskiej na kwotę 12.881.999,85 zł.

Odwołująca się firma wnosiła o wykluczenie z postępowania oferenta z ofertą najkorzystniejszą i odrzucenie jego oferty, co w konsekwencji miało doprowadzić do wyboru oferty Budkon Sp. z o.o., która była na drugim miejscu, na kwotę 14.164.065,00 zł.

Krajowa Izba Odwoławcza wyrokiem oddaliła odwołanie, uznając słuszność dokonanego wyboru oferty najkorzystniejszej przez Gminę Pasłęk. Po uprawomocnieniu się wyroku, możliwa będzie realizacja inwestycji.

info. UMiG


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :brama

Komentarze

 • Dr prawa
   1970-01-01

  No to już po murach kolejns farsa nas czeka idę o zakład że rewitalizacji nie będzie.

  jesikasebanikol
   1970-01-01

  Sami trzydziestoletni geniusze w tym Pasłęku.

  Tomek
   1970-01-01

  A poprzednia firma zaliczki oddała i kary zapłaciła ? Tiszyna ! Nie ma czym się chwalić

  • bogdan dziaslo Tomek
    1970-01-01

   tak na pewno oddala , albo odda . Tak jak ministerstwu zdrowia za respiratory

  rr
   1970-01-01

  Firma Budkon ma doświadczenie w renowacji zabytkowych budowli i wygląda, ze byłaby odpowiednim wykonawca do tego typu robót. jednak po raz kolejny liczy się cena jaka zaoferowała dana firma, a nie jej doświadczenie. Przy tak dużym przedsięwzięciu , nie tylko cena powinna być brana pod uwagę. Oby po raz kolejny nie było z tym problemów.

  jp
   1970-01-01

  Burmistrz zapisze sie w karcie historii Pasłęka ,zastał Pasłęk z murami zostawił bez murów.

  Roman
   1970-01-01

  Wydaje mi się,że mury pękają ze śmiechu oczekując na cokolwiek. W sprawie zabytków powinna być szybka decyzja, nie patrząc na koszty, lecz na doświadczenie, a tak wogóle, za renowację zabytków powinno nasze Państwo płacić, nie samorząd. Zajrzyjmy do Ustaw! Także tych z czasów PRL, nigdy nie uchylonych, a nie czytanych przez Burmistrza i prof. Glińskiego, wicepremiera z PiS. Można skorzystać nawet ze środków ONZ! P. Glińskiego może lepiej nie dopuszczać, gdyż, swym zwyczajem, powoła swoją Komisję, a następnie Dyrektora MURÓW PASŁĘCKICH, na podatników koszt.

  Pasłęczanin
   1970-01-01

  Przy murach dogi zagrazajace uzytkownikom bez opieki Zamkowa , Osinskiego,Stefena .Szkoda,że władza powiatowa i miejska tego nie widzi.Gdzie troska o człowieka.

  marpas
   1970-01-01

  12 milionow...za taka kase to powinni odbudowac cale mury razem z brakujacymi kawalkami a nie tylko remont

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2