18 września 2019 Irmy, Stanislawa, Ireny

Kronin – 700 lat

dodał Miesiąc temu
Kronin – 700 lat

W sobotnie popołudnie mieszkańcy Kronina obchodzili święto swojej miejscowości.  Równo 700 lat (1319 r.) temu wieś Kronin była wzmiankowana po raz pierwszy, w zapisie Lasu Miejskiego (Bürgerwald) dla Pasłęka jako Crenyn. Główne uroczystości poprzedziła Msza święta odprawiona na placu rekreacyjnym w Kroninie przez ks. dr Karola Dąbrowskiego proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zielonce Pasłęckiej. Po mszy historyk Lech Słodowik przedstawił rys historyczny miejscowości. Następnie sołtys Alina Odżga i Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski zaprosili mieszkańców Kronina i gości do wspólnej zabawy. Pani sołtys wraz mieszkańcami przygotowali liczne konkursy dla najmłodszych z atrakcyjnymi nagrodami. Wszyscy uczestnicy mogli raczyć się przygotowanymi specjałami przez organizatorów. Imprezę  uatrakcyjniły występy zespołu Pasłęczanie i Kapeli Sztama.   

m

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Mieszkaniec   Ponad 2 tygodnie temu, 2019-08-19

"Gratulacje " Panu Burmistrzowi za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy z tak liczną publicznością .


#Gość   Miesiąc temu

Bardzo fajna impreza. Brawo Pani sołtys oraz mieszkańcy.Wspaniałe jedzenie tylko niepotrzebna wszech władna polityka . Tak trzymać.


#Grazyna#Gość  Miesiąc temu

mieszkańcom Kronina na czele z Panią sołtys życzę wszystkiego najlepszego. Trzymajcie się razem .Fajna Wieś do której mam duży sentyment i miłe wspomnienia. Alinko jesteś wielka.Z Tobą Kronin nie zginie.


#Duszek   Miesiąc temu

Jeden pleban emerytowany,drugi zesłaniec z pod Torunia od Ojca Tadeusza.Boże,Boże Ty widzisz i nie grzmisz do czego ten Świat zmierza....


#Ja   Miesiąc temu

Tam gdzie burmistrz tam i tablica ..kamień..taka tradycja..


#Roman   Miesiąc temu

Nad Kroninem powinny przelecieć balony przy najbliższej okazji i przy wiatrach sprzyjających. A okazja nieodległa w czasie. Może nawet dwa samoloty MiG 29 dla uczczenia, nie tylko rocznicy? Nie żartuję. Obecny minister O.N. powinien się zgodzić, traktując to jako kampanię wyborczą, czemu powinien przyklasnąć nawet p. poseł Kaczyński.


#Janek   Miesiąc temu

Kamień,tablica musi być;) tradycja


#Ornitoooolog   Miesiąc temu

Jerzy, Bociany rozumiem, ale po co wrone fotografujsz?


#Jan   Miesiąc temu

Czy nic nie może się odbyć bez czarnych?


#Kk#Jan  Miesiąc temu

Nie może. Inaczej czarni by krzyczeli, że są prześladowani. A obrońcy czarnych w jeszcze większą chorobę psychiczną by popadli.


#Nick   Miesiąc temu

Widzę wicewojewode z Prawa i Sprawiedliwości, który był tu najważniejszą rangą osobą. No i oczywiście zastępców naszego Najwyższego, krtóry panuje ponad wszystkim i wszystkimi.


#Sojusz tronu z ołtarzem#Nick  Miesiąc temu

Powiedz to [lenanowi, że Sławek był ważniejszy od niego.


#Sorry#Sojusz tronu z ołtarzem  Miesiąc temu

miało być "plebanowi"


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

20 lat powiatu elbląskiego

Pozostało3 dni

Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...