21 kwietnia 2021 Anzelma, Bartosza, Feliksa
Reklama Heops

Kurniki – budowa jest możliwa

dodał Ponad tydzień temu, 2021-04-08
Kurniki – budowa jest możliwa

W świetle aktualnie obowiązującego prawa możliwe jest wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę fermy drobiu w ilości nie mniejszej niż 210 DJP (52500 kur średnio rocznie) na działce nr 40/2 w obrębie geodezyjnym Sakówko.

W najbliższy piątek na sesji rady miejskiej radni podejmą uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w obrębie geodezyjnym Krosno Sakówko. Chodzi o działkę o powierzchni 77 ha położoną naprzeciwko firmy Wipasz. Prace nad planem pozwolą na udział mieszkańców w ocenie planowanej inwestycji. Już teraz wpłynęło do Urzędu Miejskiego 220 uwag, skarg i protestów w związku z zamiarem budowy kurników. Podjęcie uchwały wstrzymuje też postępowanie w sprawie wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Nowy plan określi co będzie mogło powstać na terenie budzącym tyle emocji. Poniżej załączniki do uchwały.

jp

0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :amur

Komentarze

 • grzesion
   Ponad tydzień temu, 2021-04-09

  Radni na dzisiejszej sesji, zagłosowali za uchwałą do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w obrębie geodezyjnym Krosno. Czyli jest zrobiony krok, aby powstrzymać w przyszłości budowę fermy drobiu. Dobry ruch z ich strony :)

  grzesion
   Ponad tydzień temu, 2021-04-09

  Miasto , czyli radni mogą wydać negatywna decyzję o budowie fermy drobiu. Tyle mogą. Reszta już leży w kompetencji innych instytucji i na to nie maja wpływu. Trzeba robić wszystko, aby tą inwestycję powstrzymać.

  star10
   Ponad tydzień temu, 2021-04-09

  obawiam się ,że radni mają nie wiele do powiedzenia

  grzesion
   Ponad tydzień temu, 2021-04-08

  Najlepiej napisać do radnych i do burmistrza. Oni decydują jako przedstawiciele gminy. Można skontaktować się z nimi na stronach urzędu miasta https://paslek.pl/kontakt-z-radnymi.html

  Fredek
   Ponad tydzień temu, 2021-04-08

  Nie zgadzam się na budowę kurników z powodu smrodu, który opanuje nasz mały świat nie tylko w czasie wywozu nieczystości. Gdzie należy się zgłosić aby zaprotestować? Proszę o podpowiedź. Dzięki

  grzesion
   Ponad tydzień temu, 2021-04-08

  Pisałem to wiele razy i napiszę jeszcze raz. Jeśli postawią te kurniki, to już nie będzie odwrotu i z czasem będą następne. Nie liczcie na zatrudnienie, bo to będzie kilka osób na wszystkie kurniki, a najprawdopodobniej obsługiwać to będą pracownicy Wipaszu. Wiatry mamy od zachodu, co 3-4 tygodnie na przemiennie, będą opróżniane kurniki z obornika i wtedy odczujemy to w Pasłęku. Zaznaczam, że to nie jest zapach jaki znamy z wiejskich kurników, jest to odór, podobny to wymiocin(kwaśny ciężki do zniesienia) Kto nie wierzy, może wybrać się pod Mławę i popytać okolicznych mieszkańców, lub trafić w dniu wywozu obornika, aby się sam o tym przekonał. Odległość od Pasłęka nie jest bariera która nas chroni. Pod Mławą odór jest odczuwalny na 15 km od kurników. Czy tego chcemy!

  Ultramagnus
   Ponad tydzień temu, 2021-04-08

  Już teraz śmierdzi koło Wipaszu. wystarczy minąć go jadąc nową 7.

Żwirownia 1140 px
nasza2