19 września 2021 Januarego, Konstancji, Teodora
Reklama Heops

Kuźnia w twórczych rozjazdach

dodał 2019-07-25
Kuźnia w twórczych rozjazdach

 

W piątek oblężenie Malborka, w sobotę kreatywne popołudnie w Ełku oraz festiwal Juchy Soundsystem w Starych Juchach, a w niedzielę XIV Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny w Brodnicy – to tam w ostatni weekend stowarzyszenie Kuźnia Pruska prowadziło warsztaty, gry animacyjne, dało bursztynowy pokaz ognia, a przy okazji promowało pasłęcki Jarmark św. Bartłomieja, który tuż, tuż.

W Malborku reprezentanci Kuźni zwiedzali zamek, rozmawiali z innymi organizatorami historycznych imprez oraz wystawcami i szukali wartych podpatrzenia rozwiązań, które sprawdziłyby się w pracy stowarzyszenia.

Dzień później byli już w Ełku. Tamtejsze święto ulicy E. Orzeszkowej, przygotowywane przez streetworkerów i mieszkańców, nie jest zwykłym festynem. Zabawom towarzyszyły prelekcje, teatr i wystawa zdjęć mieszkańców.

Tego samego dnia Kuźnia Pruska dała bursztynowy pokaz ognia na 10. edycji festiwalu Juchy Soundsystem. Hasło tego nie tylko muzycznego festiwalu to: „Zażywam tylko dźwięków”. Pasłęckie stowarzyszenie wzięło udział w obu wydarzeniach na zaproszenie Michała Łebskiego, prezesa fundacji Human Lex Instytut współorganizującej obie imprezy.

W niedzielę Kuźnia brała udział w XIV Międzynarodowym Jarmarku Ekologicznym – Jarmarku z królewną Anną w Brodnicy. Pasłęczanie udali się tam na zaproszenie Fundacji Brama Epok.

Podczas tych pracowitych wyjazdów promowali nasz Jarmark św. Bartłomieja. Pasłęcka impreza już niebawem, bo 18 sierpnia!

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :zakrzewko

Komentarze

 • miejscowy
   1970-01-01

  Ciągle w rozjazdach. Czy są one płatne, czy darmowe, bo przecież trzeba z czegoś żyć. Pytam z ciekawości, nie chcąc urazić nikogo.

  • On miejscowy
    1970-01-01

   Jedni jeżdżą przypuśćmy na Grunwald oglądać bitwę. Inni wolą pojechać tam, spać na sianie w namiocie i wyjść do bitwy. Uczestniczyć w tym wydarzeniu, a nie tylko je oglądać...

  • Urlich von Jungingen miejscowy
    1970-01-01

   Z tym uczestnictwem to radze uwazac bo to dosyc niebezpieczna zabawa i mozna przeplacic zyciem

  • On miejscowy
    1970-01-01

   Jak ze wszystkim. Życie jest bardzo niebezpieczne. Nie wiadomo kto i kiedy potrąci cię na pasach lub dachówka spadnie na głowę...

  Maria Anna
   1970-01-01

  brawo Paslek chociaz tyle narazie dobrego

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2