18 września 2019 Irmy, Stanislawa, Ireny

Kuźnia w twórczych rozjazdach

dodał Ponad miesiąc temu, 2019-07-25
Kuźnia w twórczych rozjazdach

 

W piątek oblężenie Malborka, w sobotę kreatywne popołudnie w Ełku oraz festiwal Juchy Soundsystem w Starych Juchach, a w niedzielę XIV Międzynarodowy Jarmark Ekologiczny w Brodnicy – to tam w ostatni weekend stowarzyszenie Kuźnia Pruska prowadziło warsztaty, gry animacyjne, dało bursztynowy pokaz ognia, a przy okazji promowało pasłęcki Jarmark św. Bartłomieja, który tuż, tuż.

W Malborku reprezentanci Kuźni zwiedzali zamek, rozmawiali z innymi organizatorami historycznych imprez oraz wystawcami i szukali wartych podpatrzenia rozwiązań, które sprawdziłyby się w pracy stowarzyszenia.

Dzień później byli już w Ełku. Tamtejsze święto ulicy E. Orzeszkowej, przygotowywane przez streetworkerów i mieszkańców, nie jest zwykłym festynem. Zabawom towarzyszyły prelekcje, teatr i wystawa zdjęć mieszkańców.

Tego samego dnia Kuźnia Pruska dała bursztynowy pokaz ognia na 10. edycji festiwalu Juchy Soundsystem. Hasło tego nie tylko muzycznego festiwalu to: „Zażywam tylko dźwięków”. Pasłęckie stowarzyszenie wzięło udział w obu wydarzeniach na zaproszenie Michała Łebskiego, prezesa fundacji Human Lex Instytut współorganizującej obie imprezy.

W niedzielę Kuźnia brała udział w XIV Międzynarodowym Jarmarku Ekologicznym – Jarmarku z królewną Anną w Brodnicy. Pasłęczanie udali się tam na zaproszenie Fundacji Brama Epok.

Podczas tych pracowitych wyjazdów promowali nasz Jarmark św. Bartłomieja. Pasłęcka impreza już niebawem, bo 18 sierpnia!

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Miejscowy   Ponad miesiąc temu, 2019-07-25

Ciągle w rozjazdach. Czy są one płatne, czy darmowe, bo przecież trzeba z czegoś żyć. Pytam z ciekawości, nie chcąc urazić nikogo.


#On#Miejscowy  Ponad miesiąc temu, 2019-07-25

Jedni jeżdżą przypuśćmy na Grunwald oglądać bitwę. Inni wolą pojechać tam, spać na sianie w namiocie i wyjść do bitwy. Uczestniczyć w tym wydarzeniu, a nie tylko je oglądać...


#Urlich von Jungingen#On  Ponad miesiąc temu, 2019-07-25

Z tym uczestnictwem to radze uwazac bo to dosyc niebezpieczna zabawa i mozna przeplacic zyciem


#On#Urlich von Jungingen  Ponad miesiąc temu, 2019-07-25

Jak ze wszystkim. Życie jest bardzo niebezpieczne. Nie wiadomo kto i kiedy potrąci cię na pasach lub dachówka spadnie na głowę...


#Maria Anna   Ponad miesiąc temu, 2019-07-25

brawo Paslek chociaz tyle narazie dobrego


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

20 lat powiatu elbląskiego

Pozostało3 dni

Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...