29 września 2020 Michala, Gabriela, Rafala

Laureatka ogólnopolskiego konkursu literackiego z SP nr 1

dodał 2018-06-21
Laureatka ogólnopolskiego konkursu literackiego z SP nr 1
W środę, 20 czerwca w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom 28. Ogólnopolskiego Konkursu im. Jana Parandowskiego, organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Jest to najstarszy w Polsce konkurs na utwór prozatorski, cieszący się zainteresowaniem od blisko 30 lat, który w 2009 roku uznany został przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za jedną z 20 najlepszych inicjatyw edukacyjnych, realizowanych przez narodowe komitety olimpijskie. Laureatką tego literackiego konkursu po raz drugi z rzędu została Julia Winiewska uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Pasłęku. Julia, wraz z opiekunką literacką panią Anną Zimnicką odebrały nagrody z rąk pani Grażyny Rabsztyn reprezentującej PKOL.

 

W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 220 opowiadań z całego kraju. Z tego grona wyłoniono 17 laureatów (8 w kategorii szkoły podstawowe i 9 w kategorii gimnazja). Dodatkowym wyróżnieniem, które podkreśliło wyjątkowość pracy Julii Winiewskiej, był fakt, iż opowiadanie Julii (jako jedno z trzech) wybrano do zaprezentowania podczas gali wręczania nagród.

Sama uroczystość była niezwykle miła i profesjonalnie przygotowana, a jej rangę podkreśliła obecność byłych olimpijczyków, którzy wręczali laureatom nagrody.

Po uroczystej gali Julia oraz wybrani laureaci udzielili wywiadu Polskiemu Radiu, które również prezentuje wyniki tego konkursu.

Opowiadanie naszej laureatki pt. „Bieg do życia” wraz z opowiadaniami pozostałych laureatów zostało umieszczone w publikacji wydanej przez Polski Komitet Olimpijski. Książkę tę będziemy mogli znaleźć w naszej szkolnej bibliotece i z całą pewnością warto po nią sięgnąć.

dp

0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Maxx   2018-06-22

Brawo Julka ! Congratulations ! ;-)


#Belfer   2018-06-21

Julia jesteś wielka. Ogromne gratulacje :)


#Sylwia   2018-06-21

Gratulacje!


#Patryk   2018-06-21

Barwo Julka


#Komando   2018-06-21

Gratki Julka


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności