30 października 2020 Zenobii, Przemyslawa
Reklama Heops

Lekcje z internetu – rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje

dodał 2020-03-17
Lekcje z internetu – rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowało propozycje dla uczniów ze wszystkich klas szkoły podstawowej i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, które mogą być wykorzystane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje znajdują się tematy na każdy dzień i przedmioty, propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów ze szkół podstawowych i średnich.

Poza tym stworzone zostały bezpłatne narzędzia edukacyjne, które oferują nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne: Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę", portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych to możliwość powtórzenia materiału. Szczególnie zadbano w tym czasie o uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego. W tym celu Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który będzie publikowany codziennie od 16 do 25 marca.

Zadania będą publikowane codziennie o godz. 9:00 na stronie internetowej www.cke.gov.pl , natomiast rozwiązania – o godz. 15:00.

Na stronie CKE również maturzyści znajdą zbiory zadań do powtarzania materiału ze wszystkich przedmiotów. W każdym zbiorze, oprócz zadań, zamieszczone są wskazówki, ich rozwiązania oraz same rozwiązania.

Zachęcamy do korzystania z przygotowanych zadań, materiałów i narzędzi.

J.Łopacka

 


Żwirownia 1140 px
nasza2