12 listopada 2019 Renaty, Witolda, Jozafata

Lepsza jakość rehabilitacji

dodał 2015-05-12
Lepsza jakość rehabilitacji

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od lat wspiera pasłęcką lecznicę. Tym razem, dzięki dofinansowaniu z PFRON udało się zakupić 10 urządzeń do rehabilitacji, ktore trafiły do szpitala w kwietniu – Pracujemy teraz na najnowocześniejszym sprzęcie. To ogromny komfort dla nas, a przede wszystkim dla pacjentów – przekonuje kierownik Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Piotr Walczak. Koszt zakupu nowych urządzeń to ponad 100 tys. zł. (środki PFRON to 63 tys. zł, środki własne szpitala - 43 tys. zł.). Dzięki tej inwestycji była możliwa częściowa wymiana sprzętu już wyeksploatowanego oraz zakup urządzeń, których wcześniej w ZRL nie było. I tak właśnie szpital wzbogacił się m.in. w urządzenia do ponownej nauki chodu, sprzęt do masażu limfatycznego oraz aparaty, wykorzystujące ultradźwięki.

– Dla nas rehabilitantów liczy się przede wszystkim efekt, jaki uzyskujemy przy zastosowaniu konkretnych metod. Dzięki nowoczesnym urządzeniom jest on lepszy – stwierdza P. Walczak i dodaje, że nie bez znaczenia jest też podejście pacjentów do terapii, którzy chętniej ćwiczą, gdy oprócz standardowych urządzeń mają do dyspozycji coś nowego. Trzeba też wspomnieć o tym, że na Politechnice Gdańskiej istnieje specjalny zakład, w którym to opracowywane są nowe urządzenia rehabilitacyjne. Stamtąd właśnie do pasłęckiego szpitala trafił sprzęt do ćwiczeń stawu skokowego i stopy. Nowe urządzenia są innowacyjne w swojej konstrukcji, przez co oferta pasłęckiego ZRL jest jeszcze atrakcyjniejsza dla pacjentów, a tych pojawia się dziennie 80-90. Ze statystyk ubiegłorocznych wynika, że z oferty rehabilitacyjnej skorzystało 1338 osób, wykonano 47.633 zabiegi. Zatem o konieczności inwestowania w bazę sprzętową z pewnością nikogo przekonywać nie trzeba.
aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Motocyklista   2015-05-17

Pana Piotra znam osobiście, niestety życie tak ułożyło moje losy że byłem i będę często pacjentem takich miejsc, przez co poznałem wielu rehabilitantów w wielu miejscach Polski (miałem poważny wypadek). Nigdzie nie spotkałem takiego FANTYKA. Jego celem co jest niestety żadkością POMOC Pacjentowi a nie "odchaczenie" zabiegu. Pan Piotr nie spocznie napewno bo spełnia się w swojej pracy, i robi to dla Ludzi. Świetna postawa!


#Siekiera   2015-05-12

Brygada Pana Piotra odwala kawał dobrej i ciężkiej pracy. Sukcesów!!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało17 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało19 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...