Lepsza jakość rehabilitacji

dodał 2015-05-12
Lepsza jakość rehabilitacji

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od lat wspiera pasłęcką lecznicę. Tym razem, dzięki dofinansowaniu z PFRON udało się zakupić 10 urządzeń do rehabilitacji, ktore trafiły do szpitala w kwietniu – Pracujemy teraz na najnowocześniejszym sprzęcie. To ogromny komfort dla nas, a przede wszystkim dla pacjentów – przekonuje kierownik Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Piotr Walczak. Koszt zakupu nowych urządzeń to ponad 100 tys. zł. (środki PFRON to 63 tys. zł, środki własne szpitala - 43 tys. zł.). Dzięki tej inwestycji była możliwa częściowa wymiana sprzętu już wyeksploatowanego oraz zakup urządzeń, których wcześniej w ZRL nie było. I tak właśnie szpital wzbogacił się m.in. w urządzenia do ponownej nauki chodu, sprzęt do masażu limfatycznego oraz aparaty, wykorzystujące ultradźwięki.

– Dla nas rehabilitantów liczy się przede wszystkim efekt, jaki uzyskujemy przy zastosowaniu konkretnych metod. Dzięki nowoczesnym urządzeniom jest on lepszy – stwierdza P. Walczak i dodaje, że nie bez znaczenia jest też podejście pacjentów do terapii, którzy chętniej ćwiczą, gdy oprócz standardowych urządzeń mają do dyspozycji coś nowego. Trzeba też wspomnieć o tym, że na Politechnice Gdańskiej istnieje specjalny zakład, w którym to opracowywane są nowe urządzenia rehabilitacyjne. Stamtąd właśnie do pasłęckiego szpitala trafił sprzęt do ćwiczeń stawu skokowego i stopy. Nowe urządzenia są innowacyjne w swojej konstrukcji, przez co oferta pasłęckiego ZRL jest jeszcze atrakcyjniejsza dla pacjentów, a tych pojawia się dziennie 80-90. Ze statystyk ubiegłorocznych wynika, że z oferty rehabilitacyjnej skorzystało 1338 osób, wykonano 47.633 zabiegi. Zatem o konieczności inwestowania w bazę sprzętową z pewnością nikogo przekonywać nie trzeba.
aw


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Motocyklista   2015-05-17

Pana Piotra znam osobiście, niestety życie tak ułożyło moje losy że byłem i będę często pacjentem takich miejsc, przez co poznałem wielu rehabilitantów w wielu miejscach Polski (miałem poważny wypadek). Nigdzie nie spotkałem takiego FANTYKA. Jego celem co jest niestety żadkością POMOC Pacjentowi a nie "odchaczenie" zabiegu. Pan Piotr nie spocznie napewno bo spełnia się w swojej pracy, i robi to dla Ludzi. Świetna postawa!


#Siekiera   2015-05-12

Brygada Pana Piotra odwala kawał dobrej i ciężkiej pracy. Sukcesów!!!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Festyn Policyjny

Pozostało2 dni

W najbliższą środę 24 lipca policjanci zapraszają na Festyn Policyjny z okazji...


Kwartet Smyczkowy na Orle

Pozostało20 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Artystyczne Lato 2019 - Korzuh

Pozostało34 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...