15 sierpnia 2020 Napoleona, Stelii

Likwidacja zmarszczek - wskazania, metody i efekty

dodał 2020-01-23
Likwidacja zmarszczek - wskazania, metody i efekty

Organizm ludzki to skomplikowana konfiguracja biomechaniczna zbudowana się z układu kostnego, mięśni i wielu innych tkanek tworzących ciało człowieka. Jest to obraz mało ciekawy i dopiero po pokryciu przez warstwę skóry ciało ludzkie nabiera pięknego wyglądu. Skóra, włosy i paznokcie stanowią o wygładzie i urodzie człowieka.

Skóra jest największym narządem, a jej powierzchnia może sięgać 2 m². Oprócz funkcji estetycznej skóra pełni szereg ważnych dla organizmu funkcji jak: izolacja mechaniczna i obrona organizmu przed drobnoustrojami, udział w termoregulacji i w gospodarce wodno-elektrolitycznej, udział w gospodarce tłuszczowej i we wchłanianiu niektórych substancji. Skóra stanowi warstwę ochronną przed promieniowaniem ultrafioletowym a poprzez receptory w skórze i w naskórku odpowiada za percepcję bodźców środowiska zewnętrznego takich jak dotyk, ból, ciepło, zimno.

Oprócz wszystkich niezbędnych dla organizmu funkcji, bardzo ważne dla dobrego samopoczucia i komfortu życia są funkcje estetyczne i zdrowy wygląd skóry. Zadbana skóra dłużej zachowuje zdrowy wygląd i znacząco opóźnia efekty starzenia.

Przyczyny starzenia skóry

Przyczyny starzenia skóry możemy podzielić na wewnętrzne uwarunkowania genetyczne i naturalne procesy starzenia oraz czynniki zewnętrzne takie jak działanie warunków atmosferycznych, nadmiar słońca i promieniowania UVA, źle zbilansowana dieta, nadmiar używek, zanieczyszczenie powietrza, praca w ciężkich warunkach i wiele innych.

Na czynniki zewnętrzne mamy wpływ, więc możemy ograniczyć ich oddziaływanie poprzez zdrowy tryb życia i odpowiednie do sytuacji zabezpieczenia. Czynniki wewnętrzne zależą od predyspozycji genetycznych, rodzaju skóry, mimiki i postępującego z czasem procesu starzenia naturalnego. Już w drugiej dekadzie życia zaczyna się proces powolnego spadku produkcji substancji odpowiedzialnych za jędrność i napięcie skóry. Efektem wszystkich wymienionych procesów jest są zmiany zachodzące w skórze objawiające się coraz bardziej widocznymi zmarszczkami. Zmarszczki mimiczne pojawiają szczególnie w okolicy oczu i czoła i w okolicach 40-stki pojawiają się a po 50-tce nasila się starzenie grawitacyjne

Czy zmarszczki można zlikwidować?

Wraz z upływem czasu codzienna pielęgnacja skóry już nie wystarcza, może jednak znacząco opóźnić naturalne procesy starzenia skóry. Współczesna medycyna estetyczna stosuje wiele metod wygładzania zmarszczek i regeneracji skóry. Specjalizacja w zakresie medycyny estetycznej jest dostępna dla pacjentów w dobrze wyposażonych centrach medycznych Scanmed S.A. w kilku miastach Polski. Terapię likwidacji zmarszczek mimicznych wykonuje się z zastosowaniem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego oraz wielu innych skutecznych metod niwelowania zmarszczek i innych oznak starzenia się: https://scanmed.pl/medycyna-estetyczna-krakow/oferty/likwidacja-zmarszczek.

Efekty likwidacji zmarszczek

Efektem zabiegów usuwania zmarszczek jest usunięcie całkowite lub częściowe oznak starzenia się skóry, poprawa napięcia skóry i jej głębokie nawilżenie. W zależności od zastosowanej metody można poprawić wygląd również blizn i rozstępów. Skóra zyskuje młody, jasny i zdrowy wygląd. Zabiegi medycyny estetycznej należy wykonywać w dobrze wyposażonych w doświadczoną kadrę medyczną i nowoczesny sprzęt renomowanych centrach medycznych.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności