Likwidują zatory na Wąskiej

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-02-14
Likwidują zatory na Wąskiej

Powódź nam w tym roku raczej nie grozi (brak śniegu i intensywnych opadów), jednak pracownicy Wód Polskich rozpoczęli likwidowanie zatorów na Rzece Wąskiej od mostu przy ul. Steffena do jazu w Kupinie. Po jesiennych i ostatnich lutowych wichurach jest co robić. Dodatkowe zajęcie dla pracowników RZGW organizują również sympatyczne bobry.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#TrzeciRokSuszy   Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

I w ten sposób pozwala się żeby woda spływała jak najszybciej czeka nas mega susza na wiosnę


#Pablo#TrzeciRokSuszy   Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

Dojdzie do intensywnych opadów deszczu i podtopień będziecie pisali czemu koryto rzeki nie było oczyszczone a spływ wody do jez. Drużno był utrudniony. Do spiętrzania wody na czas suszy służą jazy i elektrownie na rzece.


#Puck you#Pablo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

Nie. W takich sytuacjach najgłośniej drą i będą drzeć mordy ci, którzy teraz domagają się usuwania naturalnych regulatorów. Reszta, która już wie, że przyspieszanie spływu poprzez betonowanie, prostowanie i pogłębianie kończy się suszami i gwałtownie uderzającymi powodziami, będzie płakać, liczyć straty i przeżywać, że żyje w społeczeństwie opornym na wiedzę i naukę na własnych błędach.


#URI #Pablo  Ponad miesiąc temu, 2020-02-19

Przyjdź zobacz jak pracujemy, nikomu nie bronimy! A wtedy niech, kazdy z Was oceni to czy jest to potrzebne czy nie! . Każdy z dupą przed komputerem jest mądry o nie docenia tych ludzi, którzy naraża własne zdrowie lub życie by wydobyć to z rzeki ale czy to jest ważne???


#ZIOMAL   Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

HOLA...HOLA...? JAKICH ZTORÓW? TOŻ TO Z DALEKA WIDAĆ TAMY BOBRÓW!!!! TO TAK MOŻNA NISZCZYĆ ŻEREMIA BOBRÓW? A OCHRONA PRZYRODY?


#Szybki#ZIOMAL  Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

Bobry to jedne z największych szkodników które robią wiele szkód.Wiec należny usuwać te tamy jak najszybciej i jak najwięcej .....


#Polecam#Szybki  Ponad miesiąc temu, 2020-02-16

http://www.gdos.gov.pl/ograniczanie-skutkow-aktywnosci-bobrow-i-wilkow


#Rozśmieszony#ZIOMAL  Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

Albo bobry albo my. Jak widać, brak na tej rzeczółce miejsca na pokojowe współistnienie.


#Puck you#Rozśmieszony  Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

Sroga bzdura. Jest odwrotnie. Bobry spowalniają spływ wody i dzięki nim woda jest magazynowana, zamiast bezpowrotnie spuszczana do Bałtyku -nie ma gwałtownych zalań i saharyjskich susz. One by sobie poradziły bez człowieka, my bez nich nie. To, że komuś podmoczy łączkę, to pikuś w porównaniu do zysku dla całej okolicy, zresztą są rekompensaty. Ale tak to jest z ignorantami, jak nie rozumieją jakiegoś zjawiska lub koniecznie chcą za nie kogoś lub coś obwinić, to wyżywają się niszcząc i zabijając. A że robią przy tym ostre kuku sobie i wszystkim innym, to już mało ważne


#Wujek dobra rada#Puck you  Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

Proponuję udać się do fachowca. Najlepiej w fartuchu


#PY#Wujek dobra rada  Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

Jeśli chcesz udać się w fartuchu, to udaj się w fartuchu. Nie musisz prosić o zgodę.


#Rozśmieszony#Puck you  Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

Nie bądź taki ortodoksyjny. Umieściłem swój wpis w tonie lekko humorystycznym a Ty od razu z grubej rury - "sroga bzdura", "ignoranci", "wyżywają się niszcząc i zabijając". Oczywiście, masz bardzo dużo racji ale nie uwzględniasz racji innych, choćby rolników, którym bobry, dziki a nawet jelenie - jeśli występują w nadmiarze - mogą naprawdę obrzydzić im ich działalność, z której utrzymują siebie i swoją rodzinę. A droga do rekompensat, to czasami naprawdę "droga przez mękę", zależy na kogo się trafi, na człowieka czy na urzędasa. Tak więc wyluzuj trochę i nie obrażaj swoich interlokutorów. Z wesołym pozdrowieniem - czasem rozśmieszony.


#Roman#Rozśmieszony  Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

Do rozwiązania sprawy bobrów powinny być skierowane urocze żołnierki OTK, które, w razie nadmiaru, użyłyby karabinów do regulacji populacji, lub też, w razie niedomiaru tych zwierzątek, podsyłałyby bobrom gałęzie i cienkie pnie młodych drzewek służących tymże do budowy siedzib ich rozmnażania się, załączając seksowny uśmiech i inne buziaczki. I wilk będzie syty i bóbr także, czyż nie? Przyłączyłem się, może niezgrabnie, do Twego tonu, chociaż rozśmieszony nie jestem. U nas bobry rozrabiają i las tonie w wodzie. Część drzew gnije. Co lipiec, niszczymy tamy, gdy młode bobrzęta dają sobie radę.


#PY#Rozśmieszony  Ponad miesiąc temu, 2020-02-15

Nie dajesz mi szansy :). Sprowadzasz wszystko do punktu wyjścia, bo mówisz, że skoro system rekompensat jest zły, to przynajmniej na pocieszenie można sobie postrzelać. Jeśli system jest zły, to trzeba nad nim popracować, a nie łapać za strzelby, a ostatnio za noktowizory i tłumiki. To niczyjej sytuacji nie poprawi, a wręcz pogorszy. Żadnego z gatunków, które wymieniłeś, nie ma w nadmiarze.


#Uyz#Roman  Ponad miesiąc temu, 2020-02-15

A macie zgody RDOSiu?


#Rozśmieszony#PY  Ponad miesiąc temu, 2020-02-15

To tak nie działa jak w statystyce, że wszędzie równo. W jednym miejscu może być wszystko w normie a w drugim bardzo duży odchył od normy.


#Roman#Uyz  Ponad miesiąc temu, 2020-02-16

Czy OTK potrzebuje jakiejkolwiek zgody? Wystarcza rozkaz, a urocze żołnierki natychmiast wskoczą w mundury, pobiorą karabiny (uśmiechy i buziaczki mają stale w swych rezerwach osobistych) i zaczną pełnić swe obowiązki, czyż nie? Czyżbyś zaprzeczał ideom p. Macierewicza, który OTK zaczął tworzyć, a które to mówiły o pełnym poświęceniu żołnierzy OTK szczególnie wtedy, gdy zostali poświęceni przez kapelana wojskowego?


#Xyz   Ponad miesiąc temu, 2020-02-15

pogadajcie w tej sprawie z panem Zenkiem


#Pasłęcki obserwator   Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

Sprawa wygląda tak - wszystko może i powinno być ale w należytej proporcji. Bobrów nie wolno całkowicie wytępić ale i nie można dopuścić, by niszczyły owoce ludzkiej pracy. Nie wolno nam niszczyć istniejących gatunków zwierząt ale TO MY LUDZIE NA TEJ ZIEMI DOMINUJEMY i musimy w razie potrzeby regulować ilość zwierząt na naszym terenie i nadwyżkę po prostu wymordować. Taka jest prawda i musimy mieć odwagę do tego się przyznać a bezmyślnych, bredzących pięknoduchów wysłać na drzewo. Od zaraniu ludzkości mordowaliśmy zwierzęta aby przeżyć i nic się do tej pory nie zmieniło. Żyjmy w prawdzie a nie w cynicznym kłamstwie.


#PY#Pasłęcki obserwator  Ponad miesiąc temu, 2020-02-15

Próbujesz, jak wielu przed tobą, miksować elementy XIX-wiecznego darwinizmu ze swoimi wierzeniami, wiarą. To nie działa. Nie pokazuj nauce i faktom tego, co pokazała Lichocka pacjentom onkologicznym.


#Pasłęcki obserwator#PY  Ponad miesiąc temu, 2020-02-15

Ja obserwuję co się wokół dzieje a Ty mi tu wyjeżdżasz z "uczonością". Daruj to sobie podwórkowy filozofie.


#Aaa   Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

ja tam proponuje zrobic betonowe koryto, jeszcze szybciej bedzie woda splywac


#Ja   Ponad miesiąc temu, 2020-02-14

Nie przesadzaj, nie ma dnia żeby nie padało:/


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności