3 sierpnia 2021 Lidii, Augusta, Nikodema
Reklama Heops

List z Zielonego Grądu

dodał Ponad miesiąc temu, 2021-06-24
List z Zielonego Grądu

 

Do Redakcji Głosu Pasłęka w Pasłęku

 

Mostu brak - droga asfaltowa jest

Zwracam się z prośbą do Redakcji Głosu Pasłęka o opublikowanie tego listu dotyczącego problemu mieszkańców wsi Zielony Grąd gmina Pasłęk. Problemem mieszkańców, a w szczególnie rolników jest brak mostu na rzece Elszka.

We wrześniu 2017 roku powódź tak zniszczyła most, że za postanowieniem władz gminy Pasłęk most rozebrano. Wieś jest rolnicza specjalizująca się od dawno w hodowli bydła mlecznego i opasowego. Most był najkrótszą drogą dojazdową do pól, łąk i pastwisk (100 ha). Obecnie rolnicy już od 4 lat jeżdżą polnymi drogami i starą 7 to jest ok. 4 km do pół i łąk aby dostarczyć paszę dla bydła. Dojazdy są utrudnione praca stała się kosztowna i nieopłacalna. Na dzień dzisiejszy jest COVID i cisza, podatki trzeba płacić, kosztorys leży od 2019 roku, funduszy brak na most w Zielonym Grądzie.

Może po tej publikacji znajdą się fundusze na tereny wiejskie i życie na wsi stało się lepsze i problemy były rozwiązane pozytywnie.

W imieniu mieszkańców wsi Zielony Grąd

K. Stefańska.


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :jeziorko

Komentarze

 • takie buty
   Ponad miesiąc temu, 2021-06-24

  Ten sam problem jest z drogą na starej E-7 obok starej Amazonki nie zrobili 200 metrów drogi i teraz jest problem. Serpentyna się rozpada a pieniędzy na porządny remont brak podobnie jak drogi alternatywnej teraz mieszkańcy Pasłęka będą jeździć parę ładnych kilometrów dalej. Takie rzeczy to się tylko do tvn uwaga nadają bo rozmowy z władzami od lat nie przynoszą rezultatu.....

  • Bezdomny takie buty
    Ponad miesiąc temu, 2021-06-25

   Brak połączenia starej 7 przy BP zrobili tylko dlatego, żeby np. kierowcy ciężarówek nią nie jeździli i nie omijali płatnej S7

POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2