Listy – Dym nad ulicą

dodał 2018-03-08
Listy – Dym nad ulicą

Od wielu lat mieszkańcy ulicy Bankowej i Jagiełły są zadymiani przez kotłownię budynku Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska. W starym piecu, nie wymienianym chyba od czasów komuny, pali się najniższej jakości węglem zatruwając okolicznych mieszkańców oraz dzieci udające się do Szkoły Podstawowej nr 1. Wschodnie wiatry powodują że o godzinie 6 mieszkania są pełne dymu mimo zamkniętych okien. Bóle głowy, silny kaszel, podrażnione gardło jest rzeczywistością każdego poranka. Wydaje się że to już najwyższy czas położyć kres truciu dzieci i dorosłych.                                                                                                                                                         Mieszkańcy ul. Jagiełły


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Blenston   2018-03-11

Polna ! Panie co tam się dzieje to się filozofom nie śniło!


#Ja#Blenston  2018-03-11

Dokladnie. Te domki duszą takim gryzącym dymem że cięzko obok przejść


#Zadymiona   2018-03-11

Osiedle Północ też jest strasznie zadymiane z kominów domków jednorodzinnych. Pomocy !!! My się dusimy i trujemy.


#Airly   2018-03-08

Zamontować tam czujnik zanieczyszczeń Airly https://airly.eu/pl/ https://airly.eu/pl/


#MapAirly#Airly  2018-03-08

#Klient#MapAirly  2018-03-08

Kupiłem ale nawet w kiblu pokazuje na czerwono coś chyba się zwaliło. Jak można reklamować?


#Mieszkam blisko   2018-03-08

Potwierdzam. Dym z tego komina wdziera mi się do mieszkania mimo zamkniętych okien. Posiadam okna PCV z pobliskiej, pasłęckiej produkcji okien i naprawdę przy szczelnym zamknięciu dym przedostaje się do środka. Bardzo spodobał mi się link od mojego przedmówcy: http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-p... Powinno się rozpowszechniać tę wiedzę.


#Lg#Mieszkam blisko  2018-03-08

Na okna się skarżysz czy jak?


#Dymowąchacz   2018-03-08

Wychodzac z apteki wieczorem około 18-ej duszący śmierdzący gęsty dym ścielił się nisko ponad ziemią z wymienionego obiektu ,nie potrzeba krematorium.


#Blenston   2018-03-08

Ostatnio w blokach znikają wycieraczki gumowe. Ciekawe po co to komu?


#Trenerka#Blenston  2018-03-08

Do uprawiania fitness, jako maty treningowe


#Lumbago   2018-03-08

Tu nie chodzi o jakość węgla panie redaktorze, zaczynasz mówić jak unijny urzędnik. Chodzi o przestarzałego palacza ze złym zasypywaniem pieca i duszeniem całości procesu spalania. Ten sam problem jest na Dworcowej. Kontrola była wiec bez wysiłku.


#Smog#Lumbago  2018-03-08

Na Dworcowej a raczej Westerplatte, bo dym kładzie się po tej ulicy, to dym ma inny kolor, zapach i gęstość, jak ktoś palił kiedyś kartony, to wie o czym piszę


#Ekopalacz#Lumbago  2018-03-08

Problem jest z piecem, może też z palaczem, ale też i węgiel ma swoje znaczenie. P.S. List pisali mieszkańcy, a nie redaktor.


#Dym   2018-03-08

Dzieci chodzące do szkoły Podstawowej nr 3 również narażone są na wdychanie lotnego formaldehydu z palonych mebli (chyba, bo można poznać tylko po zapachu) przy ul. Drzymały z domu nr 14. Czarny, śmierdzący dym!!! i to dzień w dzień


#Amacie   2018-03-08

Na strażackiej nieco dalej od szkoły muzycznej, po drugiej stronie ulicy stoi dom jednorodzinny, taki kwadraciak z lat 80tych. Człowiek który pali w tym domu ma w poważaniu jakiekolwiek normy i srodowiskowe i ludzkie. Musi palić oponami, bo czasem dym jaki generuje jest przerażający. Ze tez sąsiedzi nie zgłosili tego ? Przecież chodzi o ich zdrowie i ich dzieci.


#Lol   2018-03-08

Ogólnie i ten budynek na zdjeciu nie ciekawie się prezentuje(mydło śmidlo i powidło-reklamami pooklejany)-zapewne odezwą się inni ,bo nie złe zadymienie jest w okolicy Samu -stodoła i mięsny (czarny śmierdzący dym w strone parkingu się snuje często)


#Sąsiad z Bankowej#Lol  2018-03-08

Sam Stodoła jest podłączony od kilkunastu lat do sieci miejskiej. Zadymiają bieda sklepiki, paląc opakowania i inne śmieci tak , przy okazji.


#Kominiarz   2018-03-08

Niech komin zrobią wyższy i będzie trochę lepiej.Dym będzie wyżej i nie będzie tak czuc.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Biblioteka Publiczna w Pasłęku serdecznie zaprasza na przedświąteczne spotkanie z...


Zaproszenie na jasełka

Pozostało1 dzień

Świetlica Pomost zaprasza na tradycyjne Jasełka. Przedstawienie w wykonaniu dzieci...


Burmistrz Miasta i Gminy Młynary serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na...