23 lipca 2019 Stwosza, Bogny, Brygidy

Listy - "UWAGA konsultacje społeczne"

dodał 2018-01-29
Listy -
Jako mieszkańcy Pasłęka jesteśmy zbulwersowani proponowanymi przez Nasze Władze radykalnymi zmianami MPZT (miejscowego planu zagospodarowania terenu) obszaru VI.01.MN zlokalizowanego w trójkącie między ulicami Spacerową, Cichą i Partyzantów.

W obowiązującym planie wskazany teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Tymczasem urzędnicy Gminy przygotowali projekt uchwały, który zakłada powstanie budynków wielkopowierzchniowych z płaskimi dachami oraz innych obiektów usługowych w rejonie kamiennego ślimaka, który wg zamysłu „ma zachęcać Pasłęczan do wypoczynku i relaksu” zgodnie z artykułem "Ślimak drogowskazem do parku".

Urzędnicy pomimo korespondencji mieszkańców o zdecydowanym braku akceptacji dla proponowanych zmian MPZT bezpardonowo forsują przeprowadzenie lokalnej rewolucji.

Dlatego nie pozostajemy obojętni na narzucane zmiany i chcemy działać, aby ochronić prywatną przestrzeń życiową mieszkańców mając na uwadze ,że to właśnie od takich „ zmian w małych obszarach” zaczyna się bezpowrotne psucie ładu przestrzennego.

NIE POZWOLIMY degradować Naszej przestrzeni miejskiej w imię partykularnych interesów!

NIE DOPUŚCIMY do powstania kolejnych zepsutych urbanistycznie obszarów miasta, których sztandarowym przykładem jest blokowisko w sercu starówki rodem z PRL'u !

NIE ZGADZAMY SIĘ na nieprzemyślne i bezprawne zmiany Naszego lokalnego Prawa jakim jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego!

Jeżeli zatem nie jest Ci obojętny wygląd i prawo Naszego miasta przyjdź na konsultacje dotyczące zmiany MPZT centralnej i wschodniej części Pasłęka, które odbędą się 06/02/2018 roku o godzinie 13:30 w Urzędzie Miejskim.

 

Link do strony BIP Pasłęk z proponowanymi przez Urząd zmianami MPZT:

http://paslek-um.bip-wm.pl/public/?id=139959

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Mniej zamozna   2018-01-31

Burmistrz wyjaśnił sprawe i nie widze problemu-według mnie nie podoba się mieszkańcom okolicznych ulic ,że powstanie blok(za torami bardzo ładnie się prezentują)-wygląda na to ,że stawiając domki jednorodzinne liczyli na tez takie sąsiedztwo-ale tak dla przypomnienia ,nie wszystkich stać na postawienie ,,hacjendy''-!


#Nick   2018-01-31

włodarz znowu kogos w konia zrobił?


#Melon   2018-01-30

Zmiana dotyczy 2 lokalizacji. Dyskusja dotyczy ul. Cichej i Partyzantów, a urząd forsuje również baraki przy Jagiełły, bo jak nazwać budynki o wysokości do 6,5 m? Czyli pewnie ten słaby projekt targowiska miejskiego, który już 2x był na tej stronie krytycznie oceniony. No to obok tych 8 miejsc parkingowych, bo po drugiej stronie poczty i za nią to za mało - jeszcze tą tężnie postawić trzeba i będzie Ciechocinek.


#Qwerty   2018-01-29

Proszę napiszcie drodzy mieszkańcy o co wam chodzi a nie bzdety o degradacji przestrzeni miejskiej itp. Ja domyślam się że klasa średnia nie życzy sobie blokowiska, ale tak powiedzieć przecież nie wypada.


#Projektant#Qwerty  2018-01-29

Nie chodzi tam o żadne blokowiska, tylko o przestrzenie przemysłowo-handlowe, nieduże, ładnie zaprojektowane bloki, mieszkalne z tarasami z pięknym widokiem prawie Młynar, z przestrzenią zieleni w odnowionej ścieżce zdrowia, która była w planie trzy kadencje temu,obecnego dyrektora parku, nie byłyby złym pomysłem


#Kupuje#  2018-01-29

Kupuje taki pomysł, kupie takie mieszkanie.


#Super#  2018-01-30

Też kupuje takie mieszkanie


#Nivea#Qwerty  2018-01-29

a mi wypada powiedziec. nie chce na osiedlu domkow widziec blokow. adowolony?


#Jajcarz   2018-01-30

Powinno się tam postawić meczet, wieżę ciśnień przerobić na minaret a w opuszczonym internacie stworzyć ośrodek dla uchodźców , musimy zadbać o przyszłość naszych młodych muzułmaniątek, których podrzucają rodzicom, nasze mieszkanki z wyjazdów za chlebem


#Bolo#Jajcarz  2018-01-30

niby żartem ale faktem jest że tych śniadych dzieciątek coraz więcej w mieście i okolicy


#Ekonomista#  2018-01-30

Jest export to musi być i import. Równowaga musi być.


#Rowerzysta#  2018-01-30

W jednaj niedużej wsi, naliczyłem ich dwa razy więcej niż pozostałych


#Pyt#Jajcarz  2018-01-30

To już cię nie stać żeby samemu zrobić tylko araba musisz szukać?


# mp młody   2018-01-30

Ogrodzic teren siadka kolczasta napisac niewolno chodzic jezdzic tu mieszka elita władze miasta niech naniosą na mapie strefy gdzie mieszkaja elity gdzie niemożna budować i hałasować jak te miasteczko ma się rozwijać jak same elity mieszkają a do skansenu z całego świata będą turyści ,A my młodzi musimy wyjechać bo tu przyszłości niema bo tu wioska dla elit.


#Z Ogrodowej   2018-01-30

Koło Lidla, w centrum miasta, z dobrym dojazdem inny obiekt handlowy dobry pomysł - nie widzę problemu.


#Spokojny   2018-01-30

Sąsiedzie, dlaczego nie stać Cię na wymyślenie swojego nicka tylko posługujesz się moim? W dodatku - jak wynika z Twojego tekstu - jesteś fanem obecnie nam panującego burmistrza - podczas gdy ja postuluję wybranie nowego. Nie dlatego, żebym go nie lubił, traktuję go jak każdego z nas ale po prostu już za długo jest burmistrzem a to zawsze jest szkodliwe dla społeczności. Z poważaniem - spokojny


#Czytelnik   2018-01-30

w dzienniku bałtyckim jest ogłoszony przetarg na te ziemie ...


#SPOKOJNY   2018-01-30

NO JESZCZE CO??NIEDŁUGO TO W PASŁĘKU NIE TRZEBA BĘDZIE BURMISTRZA WYBIERAĆ LUDZIE Z PASŁĘKA BĘDĄ SAMI DECYDOWAĆ O WSZYSTKIM! BURMISTRZ WIE NA CO JEST ZPOTRZEBOWANIE INWESTORÓW I PODEJMUJE SŁUSZNE DECYZJE.A TU GRUPKA LUDZI Z ULICY CICHEJ CHCE DECYDOWAĆ CO MOŻE BYĆ POSTAWIONE NA DZIAŁCE O KTÓREJ JEST MOWA.CHYBA WIECIE KTO MIESZKA NA CICHEJ?ODPOWIEDŻ ZNACIE.


#Wera#SPOKOJNY  2018-01-30

hahahahahahahahahahahahahah - tyle w temacie :)


#How how how#SPOKOJNY  2018-01-30

ohohohoho.....fanklub napoleona się obudził ....zapotrzebowanie to jest ale na NOWEGO Burmistrza, który będzie szanował interesy zarówno Inwestorów jak i prywatnych właścicieli . i Co będziesz agitował żeby zlinczować mieszkańców Cichej tylko dlatego że walczą o Swoje racje, o święty spokój .


#Spekulant   2018-01-30

Witam. Albo ja jestem ślepy ale nie widze w tym planie miejsca na zabudowe wielorodzinna


#Ktoś   2018-01-30

Idealne miejsce na galerię handlową i parking podziemny strzeżony


#Ja   2018-01-29

A te grunty nie są czasem własnością pana O?


#17 latek   2018-01-29

Dlatego właśnie większość nas, młodego pokolenia chce jak najszybciej wyjechać z Pasłęka. Tutaj się żyć nie da, kto co powie zaraz się rozejdzie, ciągła walka Pana Sniecikwoskiego i Kopanskiego o stołek, zero cywilizacji; centr handlowych, basenów, wieżowców, a nawet lotnisk... Co by poniekąd bardzo zasiliło Pasłęcki budżet. Koło gminy stoi hotel w stanie surowym, dlaczego gmina nie może zrobić tam czegokolwiek?! Rozwalcie stre budy i postawcie tam coś nowego... okej, plac powstał, troszkę unowocześnił nasz Paslek ale co z tego, jeżeli nikt nie zrobił nawet dobrej reklamy która by przyciągnęła do Pasłęka turystów. Postawcie jakieś spa, cokolwiek ... co będzie chciało przyciągnąć oko potencjalnego przyjezdnego. Już nie wspominam o dworcu który jest w stanie opłakanym... .


#Już szczęśliwy#17 latek  2018-01-29

Że prawo znaczy prawo, własność własność i bez tego nic trwałego nie można zbudować. Że gmina stwarza warunki i ramy w ramach obowiązującego prawa, a ludzie - przedsiębiorcy- budują centa handlowe, lotniska, wieżowce i hotele SPA. Że hotele i wieżowce nie powinny naruszać cudzej własności np. zasłaniając słońce, czy niszcząc cenne parki i skwery. Proszę Cię, 17- latku, ucz się, poznawaj świat, odwieczne reguły gry i stwórz sam coś nowego. Nowego co da pracę i bogactwo dla Ciebie i twoich sąsiadów i bliskich.Czego Ci z całego serca życzę.


#Już szczęśliwy#17 latek  2018-01-29

Jak miałem 17 lat i o dziesięć więcej wydawało mi się że mogę zawojować cały świat. Tylko tą wojnę chciałem prowadzić na koszt innych: uczelni zakładu pracy, rodziców. Potem jak poczułem ciężar odpowiedzialności i wstydu za swoje błędy zacząłem poznawać teorię ekonomii i prawa. Zrozumiałem, że wszyscy łącznie z gminą, państwem i ...moimi rodzicami posiadamy ograniczone środki.


#Jak ja nie cierpię idiotów#17 latek  2018-01-29

A czy ty młody gawniak wiesz co to święte prawo własności? Ten budynek przy zamku ma właściciela i to ku twojej zgrozie, prywatnego.


#17 latek#  2018-01-29

I właśnie tym oto sposobem pokazujesz na jak wysokim poziomie inteligencji jesteś. Nic, tylko wyzywać... a może skoro taki odważny jesteś, przyznasz się jak się nazywasz?


#Tonieameryka#  2018-01-29

Święte prawo własności polega na tym, że jak myśliwy będzie chciał sobie postrzelać na twojej własności, to cię z niej pogoni i ni możesz nawet krzywo spojrzeć, bo cię mogą posadzić albo ukarać grzywną


#Enter   2018-01-29

A może ktoś wskaże, w którym miejscu w załącznikach z linka jest mowa o powstaniu "budynków wielkopowierzchniowych z płaskimi dachami", bo przeczytałem załączniki i takiego sformułowania nie znalazłem !!! Mowa jest o zabudowie jednorodzinnej z dopuszczoną działalnością usługową a nie o powstawaniu zabudowy wielkopowierzchniowej. Proszę o konkrety a nie opieranie się na plotkach. Ikei tam nie postawią .. :-)


#Zonk#Enter  2018-01-29

To przeczytaj uważnie jeszcze raz dla obszaru 2/04.U tuż za ślimakiem 9mb wysokości, dwie kondygnacje,płaski dach,450m2 pow zabudowy .....to niby co ma być.. .kiosk z pamiątkami że spaceru ...


#Zonk   2018-01-29

I to jest właśnie problem Pasłęka! Wiadomo że nic nie wiadomo ! Ani Inwestor prywatny ani przedsiębiorca nie wie na czym stoi bo takie mamy plany przestrzenne! Pomieszane z poplątanym skutkuje takimi napieciami Brawo urzędasy


#Pupa   2018-01-29

to co nie bedzie nowej biedronki, myjni i placu zabaw za 3mln? :(


#Robity#Pupa  2018-01-29

Będzie np obok stadionu, myjnia już jest a i teren handlem nie skalany


#Ana   2018-01-29

Z tego co ja słyszałam to szykują się tam zabudowy typu warsztaty samochodowe i jakieś hale... czy w naszym mieście nie ma innych miejsc na takie rzeczy?! Nie!! przecież to jest droga w jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku w Pasłęku!!! czy miło się bedzie spacerowało nad jeziorko gdy będą tam takie widoki? NIE! to miejsce powinno pozostać takie spokojne jak jest, już wystarczy, że Lidl tam jest...


#Mieszkaniec osiedla   2018-01-29

A gdzie stoją LIDL, PEPCO i MYCENTER/ELZET??? tu też miały być domki jednorodzinne i jakoś MPZT został zmieniony bez wpływu okolicznych mieszkańców domków jednorodzinnych (wówczas już mieszkających!!!). Dacie radę, będziecie mieli widoki inne niż tylko pojedynczy sąsiad...


#Mieszkanka   2018-01-29

Popieram, to nie jest miejsce na tego typu inwestycje.


#Boss   2018-01-29

popieram ich....to nie miejsce na takie budynki!


#Ever   2018-01-29

Ale to chyba nie chodzi tylko o mieszkańców Cichej?! Tu chodzi o nasze miasto, o to że droga do parku EKOLOGICCNEGO zastawiona będzie przemysłowymi budynkami! Osobiście wolę spacerować z dziećmi w milszym otoczeniu, a na hale wielkopowierzchniowe są w naszym mieście miesjca wytyczone gdzie indziej!


# pytam   2018-01-29

Czyli nie chcecie tam sklepów, bo o blokach mieszkalnych to chyba nie ma mowy w planie? Czy tak?


#Architekt# pytam  2018-01-29

Tak, wolimy żeby jeden market był przy Zakrzewku 1 a drugi prz Zakrzewku 2, a na polanie przy Wąskiej , mini markecik z piwem, kiełbaskami i dwie stacje benzynowe


#Pytam   2018-01-29

W nowym planie nie ma miejsca na bloki mieszkalne w tym obszarze. Tylko o budynkach usługowych. Może tam ma powstac hotel dla tak oczekiwanych turystów? Bo jednak turysta , zeby się zatrzymać, to musi miec gdzie spać.


#Gdzie Ty Wiesiu masz oczy   2018-01-29

Paru parweniuszom zz Cichej gmina zrobiła wypasioną drogę to teraz się odwdzięczają.


#Owski   2018-01-29

Tylko debil podpisałby się pod taką zmianą albo ktoś posmarował


#Krystyna   2018-01-29

dlaczego takie nerwy,co parę lat zmienia się plan zagospodarowania przestrzennego i teraz widać jest potrzeba na bloki i inne domy.Kupując tam działkę trzeba było liczyć się z tym że za kilka lat napewno zmienią się widoki z okna.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Festyn Policyjny

Pozostało1 dzień

W najbliższą środę 24 lipca policjanci zapraszają na Festyn Policyjny z okazji...


Artystyczne Lato 2019 – El Jazz Trio

Pozostało5 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...


Kwartet Smyczkowy na Orle

Pozostało19 dni

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert...