12 listopada 2019 Renaty, Witolda, Jozafata

Listy - "UWAGA konsultacje społeczne"

dodał 2018-01-29
Listy -
Jako mieszkańcy Pasłęka jesteśmy zbulwersowani proponowanymi przez Nasze Władze radykalnymi zmianami MPZT (miejscowego planu zagospodarowania terenu) obszaru VI.01.MN zlokalizowanego w trójkącie między ulicami Spacerową, Cichą i Partyzantów.

W obowiązującym planie wskazany teren przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Tymczasem urzędnicy Gminy przygotowali projekt uchwały, który zakłada powstanie budynków wielkopowierzchniowych z płaskimi dachami oraz innych obiektów usługowych w rejonie kamiennego ślimaka, który wg zamysłu „ma zachęcać Pasłęczan do wypoczynku i relaksu” zgodnie z artykułem "Ślimak drogowskazem do parku".

Urzędnicy pomimo korespondencji mieszkańców o zdecydowanym braku akceptacji dla proponowanych zmian MPZT bezpardonowo forsują przeprowadzenie lokalnej rewolucji.

Dlatego nie pozostajemy obojętni na narzucane zmiany i chcemy działać, aby ochronić prywatną przestrzeń życiową mieszkańców mając na uwadze ,że to właśnie od takich „ zmian w małych obszarach” zaczyna się bezpowrotne psucie ładu przestrzennego.

NIE POZWOLIMY degradować Naszej przestrzeni miejskiej w imię partykularnych interesów!

NIE DOPUŚCIMY do powstania kolejnych zepsutych urbanistycznie obszarów miasta, których sztandarowym przykładem jest blokowisko w sercu starówki rodem z PRL'u !

NIE ZGADZAMY SIĘ na nieprzemyślne i bezprawne zmiany Naszego lokalnego Prawa jakim jest Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego!

Jeżeli zatem nie jest Ci obojętny wygląd i prawo Naszego miasta przyjdź na konsultacje dotyczące zmiany MPZT centralnej i wschodniej części Pasłęka, które odbędą się 06/02/2018 roku o godzinie 13:30 w Urzędzie Miejskim.

 

Link do strony BIP Pasłęk z proponowanymi przez Urząd zmianami MPZT:

http://paslek-um.bip-wm.pl/public/?id=139959

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Mniej zamozna   2018-01-31

Burmistrz wyjaśnił sprawe i nie widze problemu-według mnie nie podoba się mieszkańcom okolicznych ulic ,że powstanie blok(za torami bardzo ładnie się prezentują)-wygląda na to ,że stawiając domki jednorodzinne liczyli na tez takie sąsiedztwo-ale tak dla przypomnienia ,nie wszystkich stać na postawienie ,,hacjendy''-!


#Nick   2018-01-31

włodarz znowu kogos w konia zrobił?


#Melon   2018-01-30

Zmiana dotyczy 2 lokalizacji. Dyskusja dotyczy ul. Cichej i Partyzantów, a urząd forsuje również baraki przy Jagiełły, bo jak nazwać budynki o wysokości do 6,5 m? Czyli pewnie ten słaby projekt targowiska miejskiego, który już 2x był na tej stronie krytycznie oceniony. No to obok tych 8 miejsc parkingowych, bo po drugiej stronie poczty i za nią to za mało - jeszcze tą tężnie postawić trzeba i będzie Ciechocinek.


#Qwerty   2018-01-29

Proszę napiszcie drodzy mieszkańcy o co wam chodzi a nie bzdety o degradacji przestrzeni miejskiej itp. Ja domyślam się że klasa średnia nie życzy sobie blokowiska, ale tak powiedzieć przecież nie wypada.


#Projektant#Qwerty  2018-01-29

Nie chodzi tam o żadne blokowiska, tylko o przestrzenie przemysłowo-handlowe, nieduże, ładnie zaprojektowane bloki, mieszkalne z tarasami z pięknym widokiem prawie Młynar, z przestrzenią zieleni w odnowionej ścieżce zdrowia, która była w planie trzy kadencje temu,obecnego dyrektora parku, nie byłyby złym pomysłem


#Kupuje#  2018-01-29

Kupuje taki pomysł, kupie takie mieszkanie.


#Super#  2018-01-30

Też kupuje takie mieszkanie


#Nivea#Qwerty  2018-01-29

a mi wypada powiedziec. nie chce na osiedlu domkow widziec blokow. adowolony?


#Jajcarz   2018-01-30

Powinno się tam postawić meczet, wieżę ciśnień przerobić na minaret a w opuszczonym internacie stworzyć ośrodek dla uchodźców , musimy zadbać o przyszłość naszych młodych muzułmaniątek, których podrzucają rodzicom, nasze mieszkanki z wyjazdów za chlebem


#Bolo#Jajcarz  2018-01-30

niby żartem ale faktem jest że tych śniadych dzieciątek coraz więcej w mieście i okolicy


#Ekonomista#  2018-01-30

Jest export to musi być i import. Równowaga musi być.


#Rowerzysta#  2018-01-30

W jednaj niedużej wsi, naliczyłem ich dwa razy więcej niż pozostałych


#Pyt#Jajcarz  2018-01-30

To już cię nie stać żeby samemu zrobić tylko araba musisz szukać?


# mp młody   2018-01-30

Ogrodzic teren siadka kolczasta napisac niewolno chodzic jezdzic tu mieszka elita władze miasta niech naniosą na mapie strefy gdzie mieszkaja elity gdzie niemożna budować i hałasować jak te miasteczko ma się rozwijać jak same elity mieszkają a do skansenu z całego świata będą turyści ,A my młodzi musimy wyjechać bo tu przyszłości niema bo tu wioska dla elit.


#Z Ogrodowej   2018-01-30

Koło Lidla, w centrum miasta, z dobrym dojazdem inny obiekt handlowy dobry pomysł - nie widzę problemu.


#Spokojny   2018-01-30

Sąsiedzie, dlaczego nie stać Cię na wymyślenie swojego nicka tylko posługujesz się moim? W dodatku - jak wynika z Twojego tekstu - jesteś fanem obecnie nam panującego burmistrza - podczas gdy ja postuluję wybranie nowego. Nie dlatego, żebym go nie lubił, traktuję go jak każdego z nas ale po prostu już za długo jest burmistrzem a to zawsze jest szkodliwe dla społeczności. Z poważaniem - spokojny


#Czytelnik   2018-01-30

w dzienniku bałtyckim jest ogłoszony przetarg na te ziemie ...


#SPOKOJNY   2018-01-30

NO JESZCZE CO??NIEDŁUGO TO W PASŁĘKU NIE TRZEBA BĘDZIE BURMISTRZA WYBIERAĆ LUDZIE Z PASŁĘKA BĘDĄ SAMI DECYDOWAĆ O WSZYSTKIM! BURMISTRZ WIE NA CO JEST ZPOTRZEBOWANIE INWESTORÓW I PODEJMUJE SŁUSZNE DECYZJE.A TU GRUPKA LUDZI Z ULICY CICHEJ CHCE DECYDOWAĆ CO MOŻE BYĆ POSTAWIONE NA DZIAŁCE O KTÓREJ JEST MOWA.CHYBA WIECIE KTO MIESZKA NA CICHEJ?ODPOWIEDŻ ZNACIE.


#Wera#SPOKOJNY  2018-01-30

hahahahahahahahahahahahahah - tyle w temacie :)


#How how how#SPOKOJNY  2018-01-30

ohohohoho.....fanklub napoleona się obudził ....zapotrzebowanie to jest ale na NOWEGO Burmistrza, który będzie szanował interesy zarówno Inwestorów jak i prywatnych właścicieli . i Co będziesz agitował żeby zlinczować mieszkańców Cichej tylko dlatego że walczą o Swoje racje, o święty spokój .


#Spekulant   2018-01-30

Witam. Albo ja jestem ślepy ale nie widze w tym planie miejsca na zabudowe wielorodzinna


#Ktoś   2018-01-30

Idealne miejsce na galerię handlową i parking podziemny strzeżony


#Ja   2018-01-29

A te grunty nie są czasem własnością pana O?


#17 latek   2018-01-29

Dlatego właśnie większość nas, młodego pokolenia chce jak najszybciej wyjechać z Pasłęka. Tutaj się żyć nie da, kto co powie zaraz się rozejdzie, ciągła walka Pana Sniecikwoskiego i Kopanskiego o stołek, zero cywilizacji; centr handlowych, basenów, wieżowców, a nawet lotnisk... Co by poniekąd bardzo zasiliło Pasłęcki budżet. Koło gminy stoi hotel w stanie surowym, dlaczego gmina nie może zrobić tam czegokolwiek?! Rozwalcie stre budy i postawcie tam coś nowego... okej, plac powstał, troszkę unowocześnił nasz Paslek ale co z tego, jeżeli nikt nie zrobił nawet dobrej reklamy która by przyciągnęła do Pasłęka turystów. Postawcie jakieś spa, cokolwiek ... co będzie chciało przyciągnąć oko potencjalnego przyjezdnego. Już nie wspominam o dworcu który jest w stanie opłakanym... .


#Już szczęśliwy#17 latek  2018-01-29

Że prawo znaczy prawo, własność własność i bez tego nic trwałego nie można zbudować. Że gmina stwarza warunki i ramy w ramach obowiązującego prawa, a ludzie - przedsiębiorcy- budują centa handlowe, lotniska, wieżowce i hotele SPA. Że hotele i wieżowce nie powinny naruszać cudzej własności np. zasłaniając słońce, czy niszcząc cenne parki i skwery. Proszę Cię, 17- latku, ucz się, poznawaj świat, odwieczne reguły gry i stwórz sam coś nowego. Nowego co da pracę i bogactwo dla Ciebie i twoich sąsiadów i bliskich.Czego Ci z całego serca życzę.


#Już szczęśliwy#17 latek  2018-01-29

Jak miałem 17 lat i o dziesięć więcej wydawało mi się że mogę zawojować cały świat. Tylko tą wojnę chciałem prowadzić na koszt innych: uczelni zakładu pracy, rodziców. Potem jak poczułem ciężar odpowiedzialności i wstydu za swoje błędy zacząłem poznawać teorię ekonomii i prawa. Zrozumiałem, że wszyscy łącznie z gminą, państwem i ...moimi rodzicami posiadamy ograniczone środki.


#Jak ja nie cierpię idiotów#17 latek  2018-01-29

A czy ty młody gawniak wiesz co to święte prawo własności? Ten budynek przy zamku ma właściciela i to ku twojej zgrozie, prywatnego.


#17 latek#  2018-01-29

I właśnie tym oto sposobem pokazujesz na jak wysokim poziomie inteligencji jesteś. Nic, tylko wyzywać... a może skoro taki odważny jesteś, przyznasz się jak się nazywasz?


#Tonieameryka#  2018-01-29

Święte prawo własności polega na tym, że jak myśliwy będzie chciał sobie postrzelać na twojej własności, to cię z niej pogoni i ni możesz nawet krzywo spojrzeć, bo cię mogą posadzić albo ukarać grzywną


#Enter   2018-01-29

A może ktoś wskaże, w którym miejscu w załącznikach z linka jest mowa o powstaniu "budynków wielkopowierzchniowych z płaskimi dachami", bo przeczytałem załączniki i takiego sformułowania nie znalazłem !!! Mowa jest o zabudowie jednorodzinnej z dopuszczoną działalnością usługową a nie o powstawaniu zabudowy wielkopowierzchniowej. Proszę o konkrety a nie opieranie się na plotkach. Ikei tam nie postawią .. :-)


#Zonk#Enter  2018-01-29

To przeczytaj uważnie jeszcze raz dla obszaru 2/04.U tuż za ślimakiem 9mb wysokości, dwie kondygnacje,płaski dach,450m2 pow zabudowy .....to niby co ma być.. .kiosk z pamiątkami że spaceru ...


#Zonk   2018-01-29

I to jest właśnie problem Pasłęka! Wiadomo że nic nie wiadomo ! Ani Inwestor prywatny ani przedsiębiorca nie wie na czym stoi bo takie mamy plany przestrzenne! Pomieszane z poplątanym skutkuje takimi napieciami Brawo urzędasy


#Pupa   2018-01-29

to co nie bedzie nowej biedronki, myjni i placu zabaw za 3mln? :(


#Robity#Pupa  2018-01-29

Będzie np obok stadionu, myjnia już jest a i teren handlem nie skalany


#Ana   2018-01-29

Z tego co ja słyszałam to szykują się tam zabudowy typu warsztaty samochodowe i jakieś hale... czy w naszym mieście nie ma innych miejsc na takie rzeczy?! Nie!! przecież to jest droga w jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku w Pasłęku!!! czy miło się bedzie spacerowało nad jeziorko gdy będą tam takie widoki? NIE! to miejsce powinno pozostać takie spokojne jak jest, już wystarczy, że Lidl tam jest...


#Mieszkaniec osiedla   2018-01-29

A gdzie stoją LIDL, PEPCO i MYCENTER/ELZET??? tu też miały być domki jednorodzinne i jakoś MPZT został zmieniony bez wpływu okolicznych mieszkańców domków jednorodzinnych (wówczas już mieszkających!!!). Dacie radę, będziecie mieli widoki inne niż tylko pojedynczy sąsiad...


#Mieszkanka   2018-01-29

Popieram, to nie jest miejsce na tego typu inwestycje.


#Boss   2018-01-29

popieram ich....to nie miejsce na takie budynki!


#Ever   2018-01-29

Ale to chyba nie chodzi tylko o mieszkańców Cichej?! Tu chodzi o nasze miasto, o to że droga do parku EKOLOGICCNEGO zastawiona będzie przemysłowymi budynkami! Osobiście wolę spacerować z dziećmi w milszym otoczeniu, a na hale wielkopowierzchniowe są w naszym mieście miesjca wytyczone gdzie indziej!


# pytam   2018-01-29

Czyli nie chcecie tam sklepów, bo o blokach mieszkalnych to chyba nie ma mowy w planie? Czy tak?


#Architekt# pytam  2018-01-29

Tak, wolimy żeby jeden market był przy Zakrzewku 1 a drugi prz Zakrzewku 2, a na polanie przy Wąskiej , mini markecik z piwem, kiełbaskami i dwie stacje benzynowe


#Pytam   2018-01-29

W nowym planie nie ma miejsca na bloki mieszkalne w tym obszarze. Tylko o budynkach usługowych. Może tam ma powstac hotel dla tak oczekiwanych turystów? Bo jednak turysta , zeby się zatrzymać, to musi miec gdzie spać.


#Gdzie Ty Wiesiu masz oczy   2018-01-29

Paru parweniuszom zz Cichej gmina zrobiła wypasioną drogę to teraz się odwdzięczają.


#Owski   2018-01-29

Tylko debil podpisałby się pod taką zmianą albo ktoś posmarował


#Krystyna   2018-01-29

dlaczego takie nerwy,co parę lat zmienia się plan zagospodarowania przestrzennego i teraz widać jest potrzeba na bloki i inne domy.Kupując tam działkę trzeba było liczyć się z tym że za kilka lat napewno zmienią się widoki z okna.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało17 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało19 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...