12 lipca 2020 Jana, Brunona, Bonifacego

Łyżwiarze spełnili marzenie chorego Tomka z woj. warmińsko-mazurskiego

dodał 2019-10-19
Łyżwiarze spełnili marzenie chorego Tomka  z woj. warmińsko-mazurskiego

Podczas kolejnej już Podróży Spełnionych Fantazji spełniły się marzenia materialne dziewięciorga ciężko chorych podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego. W podróży brali udział specjalni goście – młodzi łyżwiarze Olivia Oliver i Joshua Andari, reprezentujący Polskę w parach tanecznych na lodzie, na co dzień mieszkający w Kanadzie. Był to pierwszy wyjazd w ramach nowego projektu fundacji pt. „Łyżwiarze dla Młodych Bohaterów".

Nastoletni łyżwiarze wzięli udział w międzynarodowych zawodach Junior Grand Prix Baltic Cup w Gdańsku, by zaraz potem wyruszyć w kilkudniową trasę po różnych zakątkach Polski, odwiedzając chore dzieci, urzeczywistniając ich fantazje oraz wnosząc w ich życie ogrom radości i nadziei. Oprócz prezentów, podarowali też to, co bezcenne: uwagę, ciepło i troskę. Dla dzieci oraz ich bliskich były to bardzo wzruszające chwile.

Wśród odwiedzonych marzycieli znalazł się 13-letni Tomek z Marwicy, który choruje od urodzenia na odpływ pęcherzowo-moczowy. Schorzenie polega na cofaniu się moczu z pęcherza do moczowodów, a następnie do nerki, co może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia nerek, a nawet do ich całkowitej niewydolności. W przypadku Tomka leki nie przyniosły pozytywnych rezultatów, dlatego pozostają stałe kontrole u lekarza i szereg utrudnień związanych z codziennym funkcjonowaniem. Podczas wizyty spełniły się dwa największe marzenia podopiecznego Fantazji. Chłopiec otrzymał laptopa, smartfon oraz wiele dodatkowych zabawek. Był bardzo szczęśliwy!

Organizacja projektu „Łyżwiarze dla Młodych Bohaterów” była możliwa dzięki firmie TECHNONICOL, która została głównym sponsorem wydarzenia i przekazała środki na realizację dziecięcych marzeń. TECHNONICOL jest największym w Rosji i Europie producentem i dostawcą materiałów pokryć dachowych, hydro- i termoizolacyjnych. Firma została założona w 1992 roku.

Fundację Dziecięca Fantazja i jej podopiecznych można wesprzeć:

  • przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
    nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
  • „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
  • przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja W PITcie wystarczy wpisać nr KRS: 0000168783
  • uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
  • polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci, mogą zgłaszać dziecięce marzenia
za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl.

Więcej informacji udzielają:

Urszula Zienkiewicz

Fundacja Dziecięca Fantazja

kom.: + 48 692 120 475

e-mail: urszula@f-df.pl

Fundacja „Dziecięca Fantazja” jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości i nadziei w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi, poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci z całej Polski, walczące m.in. z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Przez 15 lat działalności fundacja spełniła ponad 6000 najskrytszych fantazji. Obecnie na swój magiczny moment czeka ponad 1000 małych podopiecznych. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na: www.f-df.pl

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności