30 listopada 2020 Andrzeja, Maury, Konstantego
Reklama Heops

Mała książka – wielki człowiek

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-10-23
Mała książka – wielki człowiek

Jeżeli nie słyszeliście o tym programie o tym programie dla dzieci zaczynających edukację przedszkolną i ich rodziców to zapraszamy do odwiedzenia pasłęckiej biblioteki.

Od kilku lat Biblioteka Publiczna w Pasłęku uczestniczy w ogólnokrajowym projekcie promującym czytelnictwo wśród najmłodszych „Mała książka – wielki człowiek” (http://wielki-czlowiek.pl).

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3–6 lat), które przyjdzie po raz pierwszy do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Warunkiem otrzymania darmowej Wyprawki Czytelniczej jest zapisanie dziecka do Biblioteki.


W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest bezpłatny. Wyprawki czekają w Bibliotece Publicznej w Pasłęku oraz w Filii w Zielonce Pasłęckiej.

 

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.


Żwirownia 1140 px
nasza2