21 kwietnia 2021 Anzelma, Bartosza, Feliksa
Reklama Heops

Mandaty dla właścicieli psów

dodał Ponad tydzień temu, 2021-04-08
Mandaty dla właścicieli psów

Wypowiedź mecenasa Maciejaka dedykujemy właścicielom i opiekunom psów, które biegają po naszych parkach i ulicach bardzo często bez należytej opieki.

jp

Jeżeli na naszym wiosennym spacerze z czworonogiem spotkamy patrol policji lub straży miejskiej, który uzna że nie zachowaliśmy środków ostrożności, będzie nam groził mandat - tak o wchodzących 10 kwietnia przepisach mówi Marcin Maciejak, adwokat w kancelarii Gessel. Gość programu "Newsroom" dodał, że wysokość takiego mandatu może wahać się od 50 do 250 złotych. - Jeżeli z takim mandatem się nie zgodzimy, to możemy go nie przyjąć. Ale wtedy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Tam grzywna może wynieść nawet do 1000 złotych. O ile sąd przychyli się do argumentacji funkcjonariuszy - mówi Maciejak. Znacznie większe konsekwencje grożą tym opiekunom zwierząt, których pupil stworzy niebezpieczeństwo dla przebywających w pobliżu osób. - Wtedy powyższego ograniczenia kwotowego nie ma, a wysokość grzywny może sięgnąć nawet 5 tys. zł - dodaje mec. Marcin Maciejak.

 


Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :amur

Komentarze

 • Mateusz
   Ponad tydzień temu, 2021-04-11

  Brawo!!!! Brawo!! Brawo!!! W końcu będzie można pospacerować, pobiegać po Parku Ekologicznym nie oglądając sie za siebie. Pozdrawiam wszystkich właścicieli czworonogów z ulubionym tekstem "Panie, on nie gryzie"

  Fredek
   Ponad tydzień temu, 2021-04-08

  Ludzie! Nie zbliżajcie się do mnie i mojego pieska- RATLERKA! TO GROZI POZBAWIENIEM WASZEGO ODNÓŻA

  Artur.
   Ponad tydzień temu, 2021-04-08

  Jak jest pan taki mądry panie Przedpełski to niech Pan odda pod budowę wybiegu dla psów jakiś kawałek swoich szanowanych gruntów, aby ze swojego szanowanego outlander'a nie przeganiać ludzi z parku "ekologicznego" którzy gdzie indziej nie mają szansy spacerowania ze swoimi "strasznie groźnymi pieskami". Dziękuję. Ps: Mógłby pan jako szef całej Pasłęckiej prasy zająć się pijakami łażącymi po tej cudownej gminie i straszących ludzi a przede wszystkim psy, które się ich boją dlatego są agresywne. Kaganiec nic tu nie pomoże jak pies wyczuje promile od danego delikwenta. Nie każdy pies, a przeważnie każdy pies jest agresywny "bo jest", on musi się czegoś bać aby się bronić i z tego jest agresja. Jak się psa nie rozumie to się go nie spuszcza ze smyczy, a ten kto tak to to robi.

Żwirownia 1140 px
nasza2