17 grudnia 2018 Olimpii, Lazarza, Floriana

Masz uwagi do proponowanych zmian na rynku? Zgłoś je!

dodał 2017-10-05
Masz uwagi do proponowanych zmian na rynku? Zgłoś je!
Urząd Miejski przedstawił koncepcję rewitalizacji targowiska miejskiego. Projekt, oprócz funkcji handlowej, zakłada również stworzenie miejsca do rekreacji dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

 

Wstępnie przygotowano projekt w którym plac targowy, dalej zapewniając funkcje handlowe, będzie mógł jednocześnie w sposób harmonijny, funkcjonalny i zintegrowany pełnić funkcje społeczne. Obszar ten po przedpołudniowym czasie „pracy” w dziedzinie handlu i usług w popołudniowym czasie wolnym, dalej będzie służył mieszkańcom jako miejsce zabawy i wypoczynku. Dzięki czemu przestrzeń ta będzie stale żywa, zmienna i wykorzystywana, stając się „sercem miasta”.

Tak urzędnicy wyjaśniają zaproponowaną koncepcję zmiany wyglądu targowiska przy ul. Wł. Jagiełły. Co trzeba podkreślić - jest to tylko propozycja, a wszelkie opinie i sugestie są mile widziane. Można je zgłaszać do 20 października osobiście w Urzędzie Miejskim (pokój nr 12), bądź wysyłając wiadomość na adres e-mail: pawel.kaminski@paslek.pl. Poniżej w pliku pdf znajduje się wstępna koncepcja zagospodarowania terenu na miejskim targowisku.

 

oprac.aw

 

 Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Marek Chrapan   2017-10-08

Można by było rozpisać zbiórkę społeczną na taki basen z zastrzeżeniem, ze nigdy bez zgody całego społeczeństwa nie zostanie w bandycki sposób "sprywatyzowany" (jak to często dzisiaj miewa miejsce) czy przeznaczenia na inny cel niż udostępnianie dla całej społeczności gminy. Powołać społeczny komitet budowy basenu z opracowanym przejrzystym regulaminem i zaapelować do przedsiębiorców oraz całego społeczeństwa o wsparcie.


#Marek Chrapan   2017-10-08

Uważam za najlepszy pomysł "Nicka" - w końcu miasteczko kilkunastotysięczne i bez basenu w XXI wieku to anachronizm, a zadowoli wszystkich od dzieciaków po emerytów gdzie nie tylko wg "Ja" będą mogli spotkać się "chrapcio" z "grabem" ale wszystkie pokolenia. Szkoły też będą miały gdzie odbywać lekcje pływania z WFu. I może by w końcu powstała jakaś sekcja wodniacka w mieście położonym nad wodami. Wręcz wstyd dla miasta braku basenu, a przy nim sauna, kafejka z salą np. na "fajfy" itd... (nie mu


#Ptaszeczek   2017-10-07

..byłem w Pruszczu gdańskim i widziałem na taki byle jakim trawniku...zestaw do ćwiczeń na temat podciagania ,że szok.....a u nas taka nedza....przykład... czy ktoś widział co zrobiło miasto Morąg koło basenu...szok..jestem pełen podziwu.......kochani szukajmy równowagi i znajdzmy konsensus i zadowolmy wszystkich nie tylko seniorów ,ale też zwykłych Pasłęczan


#Ja#Ptaszeczek  2017-10-08

chrapcio będzie miał gdzie się spotykać z grabem


#Ptaszeczek   2017-10-07

...cd..ciekawe jak miasto zadba o te miliony zainwestowane...monitoring...he he ..kamerki z allegro....nie podłaczone...zamykam oczy i widzę....skatowane podstawy..... poprzeczki i podesty dla seniorów.....obserwuję bardzo często nasz nowy plac prawie co dziennie i seniorów jak na lekarstwo,a tu bach.......pomysł ni z gruszki ni z pietruszki....jest moc i podziw dla pomysłodawców....masakra kochani róbmy coś ...ale nie jednostkowo...nas jest dużo


#Nivea#Ptaszeczek  2017-10-08

to nie jest jednostkowe. dyrektor mosiru emeryt. napoleon tez nie pierwszej mlodosci.


#Ptaszeczek   2017-10-07

....a czy kiedykolwiek był ogłoszony konkurs na pomysł na zagospodarowanie tego miejsca????..sorki o czym wy informujecie Pasłęczan,o placu dla emerytów....lekka przesada......elementy dla chorych na wózkach..strefa dla seniora.....gdzie wy żyjecie...szok....ciekawe kto tak wyskoczył jak gumka z majtek...stworzono plac dla dzieci...ekstra ...ktos go doglada????dwa lata a zniszczenia szok????zero zadbania ze strony miasta...monitoring....he he he puste dławiki przy kamerach.......


#Pasłęczanka   2017-10-07

Widzę dużo osób ma nick Pasłęczanka a tym razem to nie mój wpis. Muszę zmienić nick. Zmienię przy następnym wpisie.


#Łukasz#Pasłęczanka  2017-10-07

Utwórz konto z takim nickiem i nikt nie będzie mógł użyć takiego samego którego posiada zarejestrowany użytkownik!


#Marcin   2017-10-06

Nie tylko do spółdzielni płacą. Pobiera także opłatę urząd miejski. Płacone jest podwójnie.


#Nick   2017-10-06

Basen co wy na to???


#Nick   2017-10-06

Dobry pomysł.Na targowisku głównie kupują starsi Nasi mieszkańcy.Miejsce do integracji.


#Nick   2017-10-06

Gdzie Toalety dla osób niepełnosprawnych ?


#Rucio   2017-10-05

Zróbcie skate park :)


#Ab   2017-10-05

Może troszkę wyliczeń finansowych? Ile to będzie kosztowało, jakie będą opłaty dla sprzedających, itd. Czy na 100% będą chętni kupcy bo powinien wzrosnąć wynajem?


#Roxana   2017-10-05

co sie dzieje z zapachem wody w Pasłęku


#Ja   2017-10-05

targowiska to przeżytek. Jesli już ma być na siłę utrzymane to zróbcie porządek z handlującymi pod biedronką. Niech wracają gdzie ich miejsce


#Marek Chrapan#Ja  2017-10-05

@ Ja - cieszę się, że według ciebie takie państwa jak Franca, RFN, Italia to przeżytek bo targowisk mają bez liku i to często o wiele bardziej prymitywnych niż Pasłęckie.


#Wiesiek#Ja  2017-10-05

Widać że nie wiesz o czym piszesz. Pod Biedronką handlują rolnicy, sprzedają swoje plony a za miejsce na parkingu płacą do Spółdzielni Pasłęczanka.


#Ja#  2017-10-05

Niech sobie handluje kto chce i czym chce, ale powinno to być jakoś zorganizowane a najlepiej przeniesione właśnie na rynek. Pod biedronką jest jeden wielki chaos. Prędzej niż później skończy się to potrąceniem.


#Melon   2017-10-05

Temat był omawiany na stronie Głosu Pasłęka 2-3 tygodnie temu. Zasadniczo nic się nie zmieniło. Nieudana próba syntezy funkcji rekreacyjnej (osób starszych i niepełnosprawnych) handlowej w obrębie nowego parkingu.


#Pasłęcznka   2017-10-05

Świetna sprawa ,teren wykorzystany będzie dla całego starszego społeczeństwa ,życzę szybkiej realizacji i dzięki za pamięć dla takich właśnie osób. Według mnie nic doda nic ując plan jest super.


#Www   2017-10-05

Powiem coś nie popularnego ale .... Ile w gminie Pasłęk jest osób na wózkach inwalidzkich? Nie lepiej pieniądze przeznaczyć na likwidację choć kilku barier utrudniających życie tym osobom.


#Melon#Www  2017-10-05

ograniczanie barier nie jest aż tak widoczne jak nowy targ, parking z rekreacją w tle lub tężnią w roku wyborczym :)


#123#Www  2017-10-05

Dokladnie. swiete slowa.


#Naturalny   2017-10-05

Czy Miejsce na gastronomię też będzie? czy już wszystko ustawiony jak w przypadku placu zabaw?


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...