16 czerwca 2021 Aliny, Benona, Anety
Reklama Heops

Maszynka czy trymer? Które z tych urządzeń wybrać?

dodał 6 dni temu, 2021-06-10
Maszynka czy trymer?  Które z tych urządzeń wybrać?

 

Producenci urządzeń przeznaczonych do strzyżenia nieustannie wprowadzają na rynek coraz to nowsze modele z licznymi funkcjami i usprawnieniami. Dzięki temu zabieg skracania włosów lub brody można bezpiecznie wykonywać w domowym zaciszu – bez konieczności wizyty u fryzjera lub barbera. Aby jednak wybrać produkt, który w pełni sprosta Twoim oczekiwaniom, należy także zwracać uwagę na to, jakie jest jego rekomendowane przeznaczenie. Dziś dowiesz się, czym różni się maszynka od trymera, a ponadto doradzimy, jakie elementy należy wziąć pod uwagę podczas wyboru najlepszego przyrządu.

Maszynka a trymer – podstawowe różnice

Na początek podsumujmy, do czego dokładnie służy każde z tych urządzeń. Maszynka to niezawodny przyrząd do skracania włosów na głowie. Ma dość szerokie ostrze, dlatego też z jej pomocą można w szybki i łatwy sposób przyciąć zbyt długie pasma. Niestety, jednak nie jest to produkt przeznaczony do szczegółowego modelowania zarostu lub fryzury oraz wykonywania fantazyjnych wzorków. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z trymerem – ten produkt nie nadaje się do strzyżenia „na zero”. Natomiast jeżeli masz dość długą brodę, to będziesz z niego bardzo zadowolony, gdyż umożliwi Ci na precyzyjne modelowanie zarostu. Wiele trymerów posiada kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt opcji regulacji długości (określanej w milimetrach). A oprócz tego często dodawane są do nich różne nakładki, dzięki którym przytniesz także włosy na ciele (także w miejscach intymnych) oraz w nosie lub uszach. To, czy wybierzesz maszynkę, czy też trymer, zależy więc wyłącznie od Twoich potrzeb. Jeśli zależy Ci na tym, by zaoszczędzić na fryzjerze, to maszynka do strzyżenia będzie idealnym rozwiązaniem: makeup.pl/categorys/223733/.

Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas zakupu maszynki lub trymera?

Niesamowicie wygodnym rozwiązaniem jest urządzenie, które jest wodoodporne. Dzięki temu możesz korzystać z trymera także pod wodą. W takim wypadku masz także ułatwioną konserwację przyrządu, gdyż z łatwością wyczyścisz je pod kranem. Warto, by wodoodporna maszynka lub trymer miała antypoślizgowy uchwyt – tym sposobem zminimalizujesz ryzyko przypadkowych zacięć, a operowanie takim urządzeniem będzie o wiele łatwiejsze nawet wtedy, gdy nadmiernie pocą Ci się dłonie. Zwykle tego typu produkty mają ostrza wykonane ze stali nierdzewnej, a dodatkowo są powleczone tytanową powłoką, która jeszcze bardziej przedłuża żywotność akcesorium.

Podczas wybierania odpowiedniego urządzenia sprawdź, czy nożyki ostrzą się samoczynnie (podczas strzyżenia). To bardzo wygodne, gdyż nie musisz co jakiś czas oddawać maszynki lub trymera do serwisu. Ostrza nachodzą na siebie, przez co ostrzą się w trakcie wykonywania strzyżenia.

Teraz już wiesz, czym różnią się te dwa urządzenia. Wybór należy do Ciebie, jednak jedno jest pewne – dzięki maszynce lub trymerowi zaoszczędzisz sporo cennego czasu i pieniędzy, gdyż nie będziesz musiał za każdym razem udawać się do fryzjera lub barbera. Być może ich użytkowanie na pierwszy rzut oka może wydawać się dość trudne, lecz już po kilku razach zaczniesz nabierać wprawy i nauczysz się swobodnie operować urządzeniem. Praktyka czyni mistrza!

Anna Chrząstek


POMOC DROGOWA/ USŁUGI TRANSPORTOWE do 27 TON
nasza2