27 września 2020 Wincentego, Mirabeli, Justyny

Materac, który robi różnicę. Wariant dla dzieci i dorosłych

dodał Ponad 2 tygodnie temu, 2020-09-12
Materac, który robi różnicę. Wariant dla dzieci i dorosłych

Poranna pobudka u wszystkich wygląda inaczej. Budzimy się zmęczeni, chcielibyśmy dospać, a weekendowe wylegiwanie się nie zmienia naszego samopoczucia? Czy raczej po kilku godzinach snu wstajemy wypoczęci? Czym różnią się te dwa scenariusze?

W łóżku spędzamy ok. 1/3 życia. Zapotrzebowanie na sen różni się w zależności od naszego wieku. Uważa się, że osoby dorosłe potrzebują min. 6-8 h na dobę. U części osób, które przestrzegają tego schematu, mimo wszystko brakuje wigoru nawet po wypiciu małej czarnej. Co więcej, niektórzy budzą się z bólem pleców, który mija po ok. 30 minutach. Z kolei niektórzy próbują poprawić sobie samopoczucie, śpiąc dłużej w weekend, ale bez pozytywnych rezultatów. O ile nie są to kwestie zdrowotne, o tyle przesłanki te świadczą o złej jakości snu, spowodowanej nieprawidłowo dobranym materacem. Jak w takim razie wybrać odpowiadający naszym potrzebom materac?

Pianka lekka jak chmura - czyli coś dla dzieci

Materac Hilding Breakdance nie służy do tańczenia, jak może sugerować nazwa. Jego zadaniem jest zadbanie o zdrowy i komfortowy sen. Jest to możliwe dzięki dwóm połączonym warstwom - twardej i średnio twardej, które mają kształt fal. Ich konstrukcja oraz charakterystyczne wcięcia zapewniają optymalną przewiewność. Oznacza to, że nadmiar ciepła i wilgoci jest w ten sposób odprowadzany, co zapobiega rozwijaniu się grzybów i pleśni. Dlatego też pianka wysokoelastyczna to dobre rozwiązanie dla alergików. Nie mniej istotny jest tutaj pokrowiec, który poza ciekawym motywem estetycznym jest odporny na ścieranie, a ponadto można go prać w temp. do 60°C.

Tej klasy materac zapewnia odpowiednie podparcie sylwetki podczas snu. W ten sposób mięśnie rozluźniają się, co pogłębia doznania związane z odpoczynkiem. Dzięki temu dziecko każdego dnia będzie pełne energii. Materac Breakdance to rozwiązanie dwustronne. Z jednej strony będzie odpowiedni dla dzieci w wieku ok. 10 lat, z drugiej – dla nastolatków o średniej wadze. Dzięki swoim parametrom będzie dobrym kompanem podczas ważnego okresu w życiu młodego człowieka, czyli wtedy, gdy rośnie. Każde dziecko inaczej przechodzi ten etap i dobrze, gdy ma odpowiednie wsparcie dla sylwetki, która zmaga się z ciągłymi zmianami.

Nowe wersje materacy sprężynowych

Czasami mówi się, że sprężyny doskwierają nam podczas snu. Wygłaszając taką tezę mamy na myśli już raczej archaiczne materace. Współczesne rozwiązania kieszeniowe to zaawansowane technologicznie posłania, które wyprzedzają swoich poprzedników pod każdym względem. Przykładem solidnego i komfortowego materaca będzie Hilding CHA-CHA. Zaprojektowano go z myślą o osobach powyżej 80 kg. Jego konstrukcja składa się z warstwy pianki Velvet Touch, sprężyn kieszeniowych oraz warstwy filcu. Całość zamknięta została w pokrowcu Tencel, który jest bardzo higieniczny i łatwy w utrzymaniu. Co to oznacza dla użytkownika?

Każda ze sprężyn działa niezależnie. Dzięki temu wszystkie indywidualnie dopasowują się do sylwetki, optymalnie ją podtrzymując. Podobnie jak w wariancie dziecięcym wpływa to na odprężenie mięśni, a dzięki temu sen staje się głębszy i bardziej regeneracyjny. Taki materac sprawdzi się także dla pary. Indywidualnie działające sprężyny nie powodują dodatkowych drgań. Sprawia to, że jeśli jedna z osób często zmienia pozycję, to śpiąc obok nie będziemy tego odczuwali. Jest to wartość bezcenna dla wszystkich, którzy mają lekki sen, a ruchy partnera potrafią nas wybudzić. Wykorzystywane do produkcji tworzywa pozwalają na odprowadzenie ciepła i wilgoci, co u osób obficie się pocących bywa dyskomfortem. W tym modelu duży nacisk położono na odpowiedni przewiew, co sprzyja utrzymaniu świeżości i czystości potrzebnej dla skóry. Materac Hilding CHA-CHA znaleźć można m.in. na https://senpo.pl/materac-cha-cha/.

Wybór materaca zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych ma duże znaczenie w kontekście jakości snu. W końcu jest to ważny element naszego codziennego funkcjonowania i dużo od niego zależy. Dlatego warto znaleźć materac, który spełni nasze oczekiwania i zapewni zdrowy oraz komfortowy sen. W końcu robimy to dla siebie i naszych bliskich.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności