15 grudnia 2018 Niny, Celiny, Waleriana

Miej wyobraźnię, zwolnij.

dodał 2018-02-24
Miej wyobraźnię, zwolnij.
Nadmierna prędkość to w dalszym ciągu jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych w naszym kraju. Statystycznie przyczyną co czwartego wypadku na polskich drogach jest niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. Brak wyobraźni kierujących, zbytnia ufność w swoje umiejętności czy zwykła brawura zbierają niestety nadal tragiczne żniwo.

 

W roku 2016 w wypadkach, w których za przyczynę uznano nadmierną prędkość, zginęło na terenie Polski 846 osób, co stanowi 37% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków spowodowanych przez kierujących. Rannych natomiast zostało ponad 9,5 tyś. osób. Tym tragediom można było zapobiec, gdyby tylko osoba siedząca za kierownicą wykazała się chociaż odrobiną zdrowego rozsądku i pokory. Niestety bardzo często tego zdrowego rozsądki i tej pokory brakuje. Apelujemy więc do Państwa, aby wsiadając za kierownicę - zwłaszcza w tak zmiennych i trudnych warunkach jak zimowe - pamiętać, że na drodze nawet najmniejszy błąd może kosztować kogoś życie. Aby pamiętać, że prędkość dozwolona na danym odcinku drogi, to nie prędkość z którą musimy ale możemy się tam poruszać, oczywiście jeżeli warunki ruchu na to pozwalają. Aby pamiętać, że nawet najlepsze systemy bezpieczeństwa zamontowane w naszym aucie nie zastąpią zdrowego rozsądku i wyobraźni kierującego. Apelujemy też do pasażerów, aby z większą skutecznością i determinacją studzili brawurowe zapędy tych, którym powierzają swoje życie. Życząc wszystkim szerokiej drogi, raz jeszcze apeluję o wyobraźnię, zdrowy rozsądek i rozwagę za kierownicą.

Przypominam wszystkim Państwu, że uwagi i spostrzeżenia dotyczące zachowania kierujących na drodze, stanu dróg oraz sposobu ich utrzymania zgłaszać można dyżurnemu Komisariatu Policji w Pasłęku. W sytuacjach nie wymagających pilnej interwencji można też wykorzystać do tego celu Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Zastępca Komendanta

Komisariatu Policji w Pasłęku

kom. Robert Papierowski


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Krystyna   2018-02-24

mniej drzew przy drodze ,mniej wypadków


#Ww#Krystyna  2018-02-26

A co drzewa wychodzą na drogę?


#Kierowca#  2018-02-26

Żybyś wiedziała że wychodzą, wystarczy zobaczyć np na wyjeździe na Krosno, to samo było (przynajmie przed remontem), na drodze z Małdyt do Morąga, w nocy trzeba było jechać środkiem drogi, żeby nie przypakować w wystające korzenie z wypchanym asfaltem, itd, itp, ...


#W300i   2018-02-24

Są zbyt małe kary za przekroczenie prędkości i jazdę po pijaku. Konfiskata pojazdu wzorem Białorusi powinna załatwić sprawę.


#Spokojny#W300i  2018-02-25

To prawda. Drastyczne zwiększenie kar (jak za granicą) drastycznie zmniejszy ilość wypadków. Niektórzy rozumieją tylko kij - perswazja na nich nie działa.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Przedświąteczne spotkanie w Młynarach

Wydarzenie odddbyło się 2 godziny temu  

Burmistrz Miasta i Gminy Młynary serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na...


Pasłęcki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza w niedzielę 16 grudnia 2018 r. na...


Mieszkańców Pasłęka i naszych gości zapraszamy na wspólne powitanie...