20 stycznia 2019 Fabiana, Sebastiana

Minął weekend

dodał 2018-01-02
Minął weekend
W miniony weekend policjanci interweniowali 43 razy. 7 wezwań dotyczyło interwencji domowych.

 

Funkcjonariusze z drogówki nałożyli 25 mandatów na łączną sumę 4.300 zł. Były też dwa mandaty porządkowe na kwotę 600 zł. W weekend policjanci odnotowali jedną kolizję na terenie gminy Rychliki, gdzie zderzyły się dwa auta osobowe, włamanie do domu jednorodzinnego w gminie Młynary, wybicie szyby w domu na osiedlu Północ w Pasłęku (prawdopodobnie próba włamania), znieważenie funkcjonariusza w Jelonkach oraz trzy włamania do domków na działkach.

Pierwszego dnia Nowego Roku policjanci interweniowali  w jednym z domów na terenie gminy Pasłęk. Tam 6-tygodniową dziewczynką opiekowała się pijana matka. 36-latka miała 2,2 promila alkoholu w organizmie. Dziecko trafiło do szpitala w Pasłęku. Miało odparzenia skóry, a także stwierdzony alkoholowy zespół płodowy (FAS). Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Niewykluczone, że odpowie za narażenie zdrowia i życia dziecka. Grozi jej kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

Strażacy z JRG Pasłęk w piątek pracowali przy usuwaniu drzewa w Nowym Cieszynie (wspomagali ich strażacy z OSP Godkowo) i gasili pożar sadzy w miejscowości Płonne (przy pomocy OSP Młynary). W niedzielę strażacy wyjeżdżali do pożaru sadzy w Rejsytach (na miejscu pracowali też członkowie OSP Rychliki) oraz otwierali drzwi w jednym z mieszkań w Anglitach. Strażacy zabezpieczali także powitanie Nowego Roku na pl. św. Wojciecha. Trzeba przyznać, że miejska impreza odbyła się bez żadnych incydentów.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

20 stycznia 2019 r. w sali POK odbędzie się „Pasłęcki Koncert Noworoczny 2019”....


Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami na spektakl teatru...