31 października 2020 Urbana, Krzysztofa
Nomex 2019

Minister mówi, prezes się cieszy

dodał 2020-04-20
Minister mówi, prezes się cieszy

Minister Szumowski powiedział to na co czekał naczelnik. Tylko wybory korespondencyjne wchodzą w rachubę wg już polityka a nie lekarza Szumowskiego. Ewentualne tradycyjne głosowanie możliwe będzie prawdopodobnie za dwa lata, jak będzie szczepionka na koronawirusa. Jeżeli nic się nie zmieni w sejmie zdominowanym przez jedynie słuszną partię, kandydat Duda może otwierać szampana. Współczuję tylko pracownikom poczty polskiej. Listonosze będą musieli się napracować, żeby prezes i naczelnik mógł się cieszyć z pełni władzy. To jest niestety narodowa tragedia. Chyba czas już najwyższy na emigrację z tego dziwnego kraju?

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Pisuar   2020-04-25

Prokurator krajowy, jak zwykle dyspozycyjny. Poucza odchodzącą I prezes Sądu Najwyższego. Ciekawe co będzie się działo po zdobyciu pełni władzy przez Kaczyńskiego?


#Jarek   2020-04-23

Kabaret totalny. Sasin i spółka zachowują się jak władza z czasów Bieruta. Wszyscy wspierający farsę wyborczą muszą stanąć przed trybunałem stanu. Kandydat Duda też.


#Złoty środek   2020-04-21

Echhh Panie J.P. po raz kolejny dobrze radzę, dajcie sobie na wstrzymanie od tej całej polityki. Wybory, to kolejny absurdalny temat, wywołujący niezdrowe emocje u ludzi. Co ma być to będzie! A dywagacje na temat jak i kiedy przeprowadzić uwielbiają właśnie tacy uzależnieni od polityki. Dla opozycji nie ma dobrych rozwiązań, bo jak to zorganizować i w jakim terminie? Przesunąć ok, o ile? A kto ma być w tym czasie Prezydentem? Na jakiej podstawie? Wszyscy kombinują jak koń pod górę.


#Roman#Złoty środek  2020-04-21

Jest wyjście: p. A. Duda podaje się do dymisji lub, po prostu, wyprowadza się z Pałacu po zakończeniu kadencji. Z powodu braku Prezydenta, obowiązki jego przejmuje marszałek Sejmu, do czasu zorganizowania wyborów. Dokładnie tak, jak np. w przypadku śmierci prezydenta. Obowiązki marszałka przejmuje jeden z jej zastępców, np. Kosiniak Kamysz, który ogłasza nowy termin wyborów. Wszystko jest zgodne z Konstytucją, zatem "lege artis" można przesunąć termin wyborów, czyż nie?


#Realia wyborów#Roman  2020-04-21

Tezy zawarte w Twoim pierwszym zdaniu są błędne więc reszta bezwartościowa. Po pierwsze żaden polityk nie poda się dymisji bez powodu gdyż będzie skończony. Po drugie, p.Duda jak i ekipa rządząca uważa że wybory mogą zostać przeprowadzone korespondencyjnie przy minimalnym zagrożeniu. Oczywiście opozycja ma zdanie dokładnie odwrotne ale to Zjednoczona Prawica jest u władzy.


#Roman#Realia wyborów  2020-04-22

"Po pierwsze żaden polityk nie poda się dymisji bez powodu gdyż będzie skończony." Niby, a raczej prawie na pewno masz rację. Gdzie miałby wrócić dr prawa Duda, gdy Go tak nisko oceniło Kolegium Rektorskie i Senat Jego macierzystej Uczelni, jaką jest U.J.? Lecz, u licha, powinien ponownie sprawdzić się gest p. posła Kaczyńskiego, który każdemu, do tej pory przynajmniej, wskazywał delikwenta miejsce! P. Dudzie, właściwe miejsce i to w pozycji stojącej, w trakcie podpisywania Ważnej Umowy Międzynarodowej, pokazał już p. Prezydent Trump.


#Duda polski#Roman  2020-04-22

Na dokładkę Trump mu wydzielił tylko skrawek na rogu biurka. Podpisuj i sper,dadaj. Żaden szanujący sekretarkę przełożony tak nie podpisuje dokumentów. Na drugi raz będzie podpisywać na plecach ochroniarza.


#Do Romana#Roman  2020-04-22

Chodzisz trochę po tym świecie więc wiesz doskonale że politycy zajmujący wysokie funkcje publiczne dadzą sobie radę. Ładnie uciekłeś od tematu wyborów w nic nie wnoszące pokpiwanie z Prezydenta. Zresztą nie po raz pierwszy zastosowałeś taki unik.


#Roman#Do Romana  2020-04-22

Gdybyś się wgłębił, zrozumiałbyś, że nie unikałem tematu wyborów. Wgłęb się jeszcze bardziej po mym pytaniu: co sądzisz o Prezydencie, który nie śpi, by już rano podpisać ustawy procedowane przez Sejm i Senat nocą, gdyż muszą być przedstawione p. posłowi Kaczyńskiemu. I tak nie odpiszesz, jak sądzę, prawdy. Jestem za wyborami zgodnymi z naszą Konstytucją, więc wolnymi, tajnymi, bezpośrednimi nawet wonczas, gdyby miały być czasowo przesunięte. A Ty za jakimi? Odpowiedz, proszę. Raczej nie odpowiesz, tylko, jak już to czyniłeś, zachowasz się, jak przywykłeś. Czemu nie masz stałego nicka?


#Do Romana#Roman  2020-04-23

Dlaczego miałbym nie odpowiedzieć ? Jestem za wyborami w określonym wcześniej terminie.


#Kropka#Realia wyborów  2020-04-23

Pan Duda sobie może wyrażać, kodeks wyborczy nie może być zmieniony w okresie krótszym jiż półmroku przed wyborami, na dodatek wybory muszą być tajne, niezależne, powszechne, żadna z tych norm nie jest spełniona


#Nick   2020-04-21

Jerzyku, co my byśmy bez ciebie wiedzieli. To cudownie, ze nam ujawniasz co mają myśleć i jak mają rozumować POkraki. Dzięki, Stary!


#Bogdan dziaslo#Nick  2020-04-21

Naprawdę tak myślisz? Czy skończonym idiota jesteś? Pewnie jedno o drugie


#O ja cie#Nick  2020-04-21

Wyborcy PO coraz głupsze sygnały dostają od redaktora.


#Misio#O ja cie  2020-04-21

Dobrze że od redaktora a nie z Komitetu Centralnego PIS a swoją drogą, gdzie ma siedzibę Komitet PIS w Pasłęku, bo siedziba po PZPR sprzedana ?


#Pasłęczanin#Misio  2020-04-21

Komitetu PiS w Pasłęku nie ma, bo i PiSu w Pasłęku ani śladu. Sadowski się o to postarał ale nie za darmo. Za to został Honorowym Obywatelem Pasłęka. A jako dodatkowa premia, piąte koło u wojewódzkiego wozu. Ot, taki przynieś podaj, pozamiataj. Ale pienążki co miesiąć na konto wpływają a to najważniejsze. Z wyglądu jakby do trzech nie potrafił zliczyć ale łeb do interesów ma.


#Honorowy tamój#Misio  2020-04-21

a PO ma siedzibe u redaktora w kanciapie za szatniami albo za żłobami? Czy w kantorku napoleona?


#Też pasłęczanin#Pasłęczanin  2020-04-21

Łeb do interesu ma? Ale honoru nie ma. Rozwalić własną partię na swoim terenie to zdrada. Brać pieniądze za nic nie robienie, to trzeba być bez honoru. Zdrada i pasożytnictwo w jednym.


#Również pasłęczanin#Też pasłęczanin  2020-04-21

To podobnie jak Tusk.


#Jestem kretynem tak jak i wy #Również pasłęczanin  2020-04-21

popieram , tusk tak samo


#Bezpartyjny#Też pasłęczanin  2020-04-21

Olsztyński wojewoda ma już dwóch wicków. Jeden fałszywy pisowiec a drugi prawdziwy gowinowiec. Obaj zbędni, bez nich urząd działałby normalnie. Mogliby ich zwolnić, w ramach oszczędności pandemicznych a zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego. Być może wojewoda pozbędzie się tego balastu.


#Pamiętamy komunę #Honorowy tamój  2020-04-21

PO, to sobie może mieć i w kanciapie ale takie pisobolszewiki, to nie mogą byle gdzie, pewnie uwłaszczą ten budynek po komitecie i poczują się jak prawdziwe komuchy


#He he#Pamiętamy komunę   2020-04-21

A kogo tam posadzą? Znasz w Pasłęku takiego? Bo tam nikogo, ani widu ani słychu, pusto i cicho jak na pustyni.


#Będzie Dobrze#He he  2020-04-21

A podeślą jakiegoś Misiewicza, czy innego narzeczonego Maciarewicza,co już przechodzony a fuchę trzeba dać .


#He he#Będzie Dobrze  2020-04-21

To musi być miejscowy ale czy taki istnieje? Cisza jak makiem zasiał. Tu PiSu nie ma, tu są tylko stare komuchy. Ale jeśli nawet jakiś PiS tu jest, to w głębokiej konspiracji, w katakumbach.


#Poszukiwacz zamierzchłych cywilizacji#He he  2020-04-22

Znalazłem!!!! Jest!!!! Jest jeden pisowiec!! Pamiętacie, jak były wybory na burmistrza w Pasłęku? Startowali obecny burmistrz, Kopański i jakiś człowiek, podstawiony przez Sadowskiego jako kandydat z PiS, aby odebrać część głosów Kopańskiemu, żeby wygrał nasz umiłowany dotychczasowy burmistrz. Nie wiem, co to za człowiek ale być może to jest członek PiSu w Pasłęku. On jeden, Sadowski drugi. 1 +1= 2 stan osobowy PiS w Pasłęku.


#Bezpartyjny#Też pasłęczanin  2020-04-22

Tu przynajmniej jest zgoda PO i PiS. W Pasłęku oczywiście. Żadna ze stron nie krytykuje Sadowskiego, choćby był najgorszy. PiS dlatego, że Sadowski jest w PiSie a PO dlatego, że działał w ich interesie. Chłop nic pożytecznego nie robi, bierze niezłą kasę ale żadnej z kłócących się stron to nie przeszkadza.


#Widziane z boku#Bezpartyjny  2020-04-22

No nie, jest jedna różnica. Weźmy dwie postacie. Naszego redaktora i Sadowskiego. Redaktor, często krytykowany, zresztą słusznie, bo wyczynia takie rzeczy w służbie swojej partii, że widać na kilometr stronniczość i zakłamanie, straszliwie czasem zbluzgany ale jednej rzeczy nie można mu odmówić, jest kreatywny. Coś robi, dzięki niemu możemy tu oglądać obrazki z życia gminy i wypisywać sobie co tylko chcemy. Trzyma konie, co samo w sobie jest pozytywne oraz zajmuje się różnościami, niezależnie, dobrymi czy nie za bardzo - ale jest człowiekiem czynu. A co robi Sadowski? Nic, kłania się, uśmiecha oraz bierze pensję w myśl przysłowia, pokorne cielę dwie matki ssie. Wykopali go wyborcy, przygarnął kolega. I nikt na niego nie bluzga ani mu nie ubliża. Dwie osoby, ale jakże różne postawy życiowe


#Co prawda to prawda   2020-04-21

Włodzimierz Czarzasty: Nie namówi nikt Lewicy do współpracy z Jarosławem Kaczyńskim, nie namówi nikt Włodzimierza Czarzastego, żeby podał rękę Kaczyńskiemu, bo podanie tej ręki będzie skutkowało tym, że potem będę liczył palce u dłoni. Nie ma takiej możliwości - dodał.


#Roman   2020-04-20

Pan Minister postąpił tak, by wilk był syty i owca syta. Wskazał dwie możliwości nikomu się nie narażając, szczególnie p. posłowi Kaczyńskiemu. Poza tym, w pełni podzielam zdanie Bogdana dziaslo. Dodam jeszcze, że w wypadku korespondencyjnych wyborów, p. poseł powinien wcześniej odebrać defiladę listonoszy wznoszących ochoczo okrzyki "Ave Caesar! Morituri te salutant!"


#Obaj warci siebie#Roman  2020-04-21

Normalnie marnujecie się z Bogdanem.


#Przedpelski i jego info z dupy   2020-04-21

Przedpelski Ty jestes tak głupi czy tylko udajesz??? Jednak jestes... szkoła na tego psełdo redaktorka słów...


#Bogdan dziaslo #Przedpelski i jego info z dupy   2020-04-21

dlaczego obrażasz ludzi ? co on takiego napisał? jesli samodzielnie nie potrafisz myslec to wyobraź sobie ze redaktor napisal prawde


#JP i jego newsy   2020-04-21

Ja będę głosował na Dude 10.V.20r.


#Bogdan dziaslo #JP i jego newsy  2020-04-21

10 ego nie zaglosujesz


#Komentator   2020-04-20

Minister mówi, prezes się cieszy, redaktor się kompromituje.


#Bogdan dziaslo#Komentator  2020-04-20

Polska się kompromituje .swiat na nas patrzy


#Proste#Bogdan dziaslo  2020-04-20

Świat na nas patrzy i próbuje małpować rządowe decyzje zwłaszcza w sprawie koronawirusa. Widać po liczbach chociażby zgonów.


#NN#Proste  2020-04-20

Pelikany też łykają wszystko. Proste?


#Bogdan dziaslo#Proste  2020-04-20

Przykład prania mózgu przez tvp


#Proste#Bogdan dziaslo  2020-04-20

Typowa odpowiedź leminga wzorowanego na "tefałenie". Może coś wnoszącego do dyskusji ?


#Bogdan dziaslo #Proste  2020-04-20

o czym z toba dyskutowac ? masz sprany cymbal , nie chce mi sie , nie warto


#Proste#Bogdan dziaslo   2020-04-20

Oprócz szczekania i szarpania za nogawki nic soba nie prezentujesz.


#Bogdan dziaslo #Proste  2020-04-20

taki odważny jestes ? spotkaj sie to ci wytłumacze od czego muchy zdychają


#Proste#Bogdan dziaslo   2020-04-20

Nadal zero argumentów. Żałosny typek.


#Bogdan dziaslo#Proste  2020-04-21

Do Ciebie nic nie przemawia masz sprawny cymbal . Pisałem juz


#Proste#Bogdan dziaslo  2020-04-21

Ani jednego argumentu więc co ma do mnie dotrzeć? Bogdan, apotr i poszczekaj.


#Abc#Komentator  2020-04-20

Redaktor tak naprawdę nigdzie nie chce wyjeżdżać.tylko wypełnia rozkazy przysłane z centrali. Pan każe - wierny sługa musi, nawet za cenę kompromitacji.


#Pas#Abc  2020-04-20

To nie redaktor wyjedzie ze swoimi końmi za granicę a Tusk chce się powrócić na białej szkapie zza granicy. Redaktor to sluga wypełniajcy polecenia.


#Bzy bzy bzyyy   2020-04-20

Redaktor się poddał, czarna rozpacz mu sie ulewa na łamy gazetki. Redaktorze, jak rzyć...???


#Nick#Bzy bzy bzyyy  2020-04-21

nie pytaj, POkraki kilka kopniaków na rzyć już dostały,


#Idi   2020-04-21

Jurek jesteś mistrzem że w tak prosty sposób potrafisz uruchomić komentarze tylu płytkich idiotów . A licznik otworzeń strony bije rekordy . Brawo !!!!!


#Naczelnik idiota#Idi  2020-04-21

Witam w gronie idiotów.


#Rozśmieszony#Idi  2020-04-21

Chłop się stara ale jeszcze Urbanowi nie dorównał.


#Nick#Rozśmieszony  2020-04-21

Jurek za cienki w uszach, Urban wymyślał propagandę, Jurek tylko kopiuje.


#Rozśmieszony#Nick  2020-04-21

Też prawda.


#Bogdan dziaslo#Idi  2020-04-21

Uważasz się za idiote? Komentujesz


#NN   2020-04-21

Trzynastą emeryturkę już wydaliście w godzinach senioralnych? Adres na pewno niechybiony, oceniając po zaangażowaniu wielu na rzecz dobrej zmiany.


#Miska ryżu   2020-04-21

Sasin organizuje wybory korespondencyjne? 10 lat temu jako wice szef kancelarii prezydenta, organizował z Dudą wycieczkę samolotową Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska. Sasin i Duda przygotowywali lot, a skazano za to Arabskiego. Na kogo teraz zawalą winę. Na Szumowskiego?


#Muzyk   2020-04-20

Panie Redaktorze, kiedy wyjazd? Niech pan poda termin, to przy pożegnaniu zagram panu Poloneza skomponowanego przez Kleofasa Ogińskiego " Pożegnanie Ojczyzny". Przyda się na drogę, jak ostatni bochenek chleba wypieczony w domowym piecu.


#Stary meloman#Muzyk  2020-04-20

Piękna melodia, naprawdę piękna.Jestem pewny, że gdy zagrasz redaktorowi na odjezdnym, wzruszy się, zapłacze i zawróci z drogi. No bo gdzie mu będzie lepiej niż w domu, no gdzie???


#Próżna nadzieja#Stary meloman  2020-04-20

Nie zawróci, bo gdzie? Do Kaczolandu? Do terroru? Do Złamanej Konstytucji?


#Czarna rozpacz brak nadziei#Próżna nadzieja  2020-04-21

Kaczory zamkną, zamordują, zakopią i śladu nie będzie. Nic nie będzie. Trzeba uciekać.


#Wyjechać wypada#Czarna rozpacz brak nadziei  2020-04-21

i przyklepią. Oj biada redaktorkom, biada!


#Mp młody   2020-04-20

Niemiecko Ruska Lewacka Partia Ludowa Tuska chcieliby stan wojenny wprowadzić ,i strzelać do ludzi jak do górników 2015.Widać w Pasłęku ilu komunistów przy korycie zostało .Precz z komuną niech żyje wolna Polska .


#Bez złudzeń#Mp młody  2020-04-20

zgadza się


#Helo   2020-04-20

Kompromitacja Polski dopiero przed nami. Zamiast wyborów ,,głosowanie " zamiast orzeczeń sądowych , wyrok Trybunału Konstytucji mimo braku kompetencji.....zamiast Komisji Wyborczej - SASIN. Piekło wPolsce już mamy czy dopiero przed nami ?


#Stepekorystykonytorjan   2020-04-20

A CO TAM SŁYCHAĆ U SOŁTYSA PASŁĘKA NIE JAKIEGO NAPOLEONA


#Odpowidzcie mi pisowskie pelikany   2020-04-20

Skąd w Pasłęku tylu idiotów? Zlot sobie zrobili na tej stronie? Szumowski twierdzi, że wybory bezpiecznie można przeprowadzić za dwa lata. To czemu od rzau nie ogłosi, że szkoły też zamknięte na dwa lata?


#Bogdan dziaslo#Odpowidzcie mi pisowskie pelikany  2020-04-20

No zlot oszolomstwa


#Mati   2020-04-20

Internetowo zrobią zobaczycie ...


#Nick#Mati   2020-04-20

Korespondencyjnie to nie internetowo, doucz się POkemonie.


#Ja#Mati   2020-04-20

Nie ma szans. Najwiekszy elektorat pisu czyli dziadki i babcie nie ogarniają i oni doskonale o tym wiedzą


#Kri#Ja  2020-04-20

I tak zostanie Duda wybrany obojętnie czy internetowo , korespondencjnie czy przy urnach .


#Szkodasłów   2020-04-20

Żenujące


#Bobo   2020-04-20

Adios, Kretinos.


#Apolityczna   2020-04-20

Ja współczuję panu, tyle jadu, tyle nienawiści... a jeśli panu się nie podoba - droga wolna. Nikt w Polsce nie trzyma nikogo na siłę. Polecam poglądy apolityczne, w pełni wywalone na to, kto rządzi, bo ktokolwiek by nie rządził i tak byłoby źle. To nie rządy są winne, to Polska mentalność, którą w tym wypadku podzielają obydwie strony. Pozdrawiam, miłego dnia!


#Lągo   2020-04-20

Pakuj sie


#Lągo   2020-04-20

Od kiedy to minister zdrowia ustala forme wyborow? Senat bedzie glosowal nad wyborami przez internet


#Mieszkaniec   2020-04-20

Ha, HA, HA, HA głupszego nic już nie wymyślisz ale z rana humor poprawiony


#Pytanko   2020-04-20

SMS-em ci te bzdury przysyła Tusk? Czy mailem ci to przysyła Budka suflera?


#Bezradny   2020-04-20

Napoleon już ogłasza konkurs na nowego dyrektora parku ale co z prywatnymi koniami kto zorganizuje transport do Niemiec ⚠️?


#Sisi   2020-04-20

No JP pakuj się i nara


#Niecierpliwy#Sisi  2020-04-20

Kiedy wyjazd? Bo nie mogę się doczekać.


#Sisi #Niecierpliwy  2020-04-20

Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz


#Ale jaja   2020-04-20

Dobry żart z rana jest niezastąpionym lekarstwem na ten trudny czas. Patriota JP definitywnie stracił nadzieję na powrót do władzy peowców i proponuje opuszczenie Ojczyzny. A niby to dokąd pan chce się udać i opuścić wygodny, dożywotni stołeczek oraz siatkę towarzyskich powiązań? W którym to wybranym kraju jest lepiej i bezpieczniej niż w Polsce?


#Nick   2020-04-20

JP kiedy wyjeżdżasz ??? Ty na poważnie czy znowu kłamiesz recydywa tobie grozi i kolejna kasa zasili konto Caritasu.


#PKW   2020-04-20

Na korespondencyjnym głosowaniu też mogą stracić. Wszystko zależy od tego kto to będzie liczył.


#Stary komuch#PKW  2020-04-20

Widzę, ze wziąłeś sobie do serca wskazówkę Wielkiego Obrońcy Pokoju.


#Nivea   2020-04-20

Emerycie obiecujesz ta emigrację i nic. Pokaż zaś facet i adios emerytos


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności
Żwirownia 1140 px
nasza2