27 września 2020 Wincentego, Mirabeli, Justyny

Mistrzostwa lekkoatletów

dodał Ponad miesiąc temu, 2020-08-10

Sportowo i organizacyjne udały się gospodarzom Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Lekkiej Atletyce w kategorii juniora młodszego i Open, które odbyły się w minioną niedzielę na Stadionie Miejskim w Pasłęku. Reprezentanci pasłęckich klubów łącznie wywalczyli 6 medali. Dwa złote wywalczył zawodnik pasłęckiej Polonii Artur Cytlał w rzucie oszczepem z wynikiem 59.88 m, co jest obecnie najlepszym wynikiem w kraju w tej kategorii wiekowej i pchnięciu kulą z wynikiem 13.99 . Również dwa złote medale wywalczyła zawodniczka UKS Gimpas Pasłęk Patrycja Wróbel wygrywają bieg na 100 m w czasie 13.07 i bieg na 400 m z czasem 59.65. Srebrny medal w biegu na 800 m zdobył Adam Ochnik 2.00.90 (Polonia), a brązowy w tym samym biegu Maciej Szczepański 2.06.80 (Polonia). Organizatorami mistrzostw byli: Warmińsko - Mazurski Związek Lekkiej Atletyki, KS Polonia Pasłęk i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pasłęku.