21 lutego 2019 Eleonory, Fortunata, Roberta

Młoda i Zdrowa w Pasłęku

dodał 2017-03-19
Młoda i Zdrowa w Pasłęku

Ponad 100 uczennic z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych wzięło udział we wczorajszym spotkaniu edukacyjnym pod hasłem „Młoda i Zdrowa”. Zorganizowała je ogólnopolska organizacja Kwiat Kobiecości i z przyjemnością przyjęła zaproszenie dyrekcji szkoły. Spotkanie poprowadziła założycielka organizacji Ida Karpińska oraz położna Agata Gontarek.

Polskie statystyki nowotworu szyjki macicy, w porównaniu z innymi krajami Europejskimi, w dalszym ciągu są zatrważające. Każdego dnia 8 kobiet dowiaduje się o chorobie, z czego połowa umiera. Tylko regularna profilaktyka już od najmłodszych lat i uświadomienie zagrożeń może poprawić tak przerażające dane. Wie o tym Ida Karpińska, której regularna cytologia uratowała życie, dlatego już od 10 lat edukuje dziewczęta i kobiety w temacie nowotworu szyjki macicy. Program „Młoda i Zdrowa” powstał, by zbudować świadomość na temat konieczności profilaktyki ginekologicznej i wykształcić nawyk regularnych wizyt ginekologicznych już w młodym wieku.Podczas spotkania dziewczęta obejrzały film o trzech młodych kobietach, które wygrały walkę z nowotworem, poznały historię Idy. Położna wytłumaczyła aspekt medyczny i opowiedziała o wirusie HPV, badaniach ginekologicznych i poprawnej cytologii. Na zakończenie odbyło się również losowanie upominków od marki Bella, która już od lat jest Partnerem akcji „Młoda i Zdrowa”, dzięki któremu organizacja może odwiedzać dziewczęta w szkołach w całej Polsce. Więcej na temat działań organizacji na stronie www.kwiatkobiecosci.pl Agnieszka Żukowska - Koordynator projektu 

0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Podpis   2017-03-19

Wyborco, to nie edukacja seksualna, tylko zdrowotna potrzebna, zwłaszcza facetom, to i kobiety będą zdrowsze.


#Wash   2017-03-19

Fajne dziewczyny na grupowym zdjęciu


#Wyborca   2017-03-19

Akcja potrzebna, tylko. Duże pannice ze szkoły średniej, o tym wszystkim powinny się dowiedzieć już w gimnazjum. Jednorazowe akcje nie zastąpią edukacji w szkole. Planowana jeszcze większa liczba godzin religii czy historii, nie zastąpi edukacji seksualnej. Chociaż, może to i dobrze, bo jak za nową podstawę programową w pisowskim ministerstwie edukacji odpowiada teolog z KUL i jednocześnie instruktorka naturalnego planowania rodziny, publicystka rydzykowego Nowego Dziennika. Czyli ciemnogród.


#Podpis   2017-03-19

Emeryt Roman, przeżył życie to się i zna na kobiecości, to spódniczka 7cm za kolano lub przed, bluzeczka dekolcik, szpilki to jest kobieta, młodsza czy starsza. A choroby w młodym wieku to straszna rzecz.


#Podpis   2017-03-19

Przykro stwierdzić, ale niestety stronę opanowało kilku znudzonych życiem emerytów i w myśl zasady nie znam się ale się wypowiem w każdym temacie raczą nas swoimi mONdrościami...


#Roman   2017-03-19

Kwiat kobiecości , nazwą organizacji organizującej imprezę. Hm... . A cóż w tym kwiecie robią umundurowane dziewczyny? Gdzie spódniczki kobiecość podkreślające? Czyżby wpływ p. mini ster Macierewicz miał na stroje kobiece i dziewczęce? Może to jakieś Gender nawet? Cie Florek.. .


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało6 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało8 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało17 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...