27 stycznia 2020 Przybysława, Anieli, Jerzego

Młodzi nie tacy religijni

dodał 2018-07-09
Młodzi nie tacy religijni

Opublikowano raport instytutu badawczego Pew Research Center z USA dotyczący badań nad religijnością na świecie, w tym w Polsce. Niektóre z danych przedstawionych przez instytut mogą niepokoić hierarchów kościoła katolickiego w Polsce. Jesteśmy światowym liderem biorąc pod uwagę różnicę religijności starszego i młodego pokolenia (tzw. luka pokoleniowa). Poniżej kilka cytatów z publikacji.

 

W Polsce udział w mszach zadeklarowało 26 proc. ludzi młodych i 55 proc. osób po 40 roku życia. Luka w naszym kraju wynosi więc 29 punktów procentowych i jest największa na świecie.

Codzienną modlitwę w Polsce deklaruje 39 proc. osób po 40 roku życia i zaledwie 14 proc. osób młodszych.

93 proc. badanych Polaków zadeklarowało się jako osoby wierzące. 42 proc. przyznało, że przynajmniej raz w tygodniu uczestniczy w obrzędach religijnych. 29 proc. stwierdziło, że modli się każdego dnia, zaś dla 30 proc. religia jest bardzo ważna w życiu.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Wyborca   2018-07-10

Taaa, a jak przyjdzie co do czego to ślub kościelny, chrzest, komunia itd. A na stare lata mocherownia. Niestety. Jeszcze dużo wody w Wisle upłynie nim wypleni się watykańska zaraza...


#Spokojny#Wyborca  2018-07-10

Jeśli już o wyplenianie chodzi żydowski parobku, to na pewno należy wyplenić wszelkie zagraniczne chwasty z Polski, jak niemieckie, żydowskie czy rosyjskie. Te trzy nacje zawsze czyhały na nasze dobra i czyhają nadal.


#Ab#Wyborca  2018-07-10

Ortografia się kłania. To raz, a dwa- nie stresuj się tak . Zawsze możesz zamieszkać nad Sprewą.


#Zygfryd   2018-07-09

wszyscy wypowiadający się tu na tym forum mają rację. Największym problemem KK jest...on sam. Jestem wierzącym i praktykującym i chodzę w każdą niedzielę i święta do Kościoła i jestem bardzo krytyczny w stosunku do księży, Jednak ja nie chodzę do Kościoła dla księży tylko dla Boga, bo księża to zwykli ludzie tacy sami, jak my i mają słabości jak my. Tylko w przeciwieństwie do nas, oni muszą świecić przykładem dla nas, a tak się nie dzieje. Druga sprawa, to powołanie. Po wielu latach praktykowania wiary stwierdzam, że 95% księży nie jest z powołania, tylko z wiary uczyniło sobie sposób na życie! Nie mniej jednak będę wspierał KK, bo wolę mieć procesje na Boże Ciało niż modlitwę do allaha codziennie na ulicy. Amen


#Polak#Zygfryd  2018-07-09

Zygfryd, masz rację. Też tak myślę. A poza tym gdyby nie KK, prawdopodobnie Polska nie odrodziłaby się po zaborach.


#Stach#  2018-07-09

Chyba sobie trochę wymyśliłeś


#Wiem#  2018-07-09

Serio? A kto Polskę sprzedawał? Głównymi działaczami spisku byli: Franciszek Ksawery Branicki, Szczęsny Potocki i Seweryn Rzewuski oraz biskupi: Józef Kossakowski, Ignacy Massalski, Wojciech Skarszewski i Michał Roman Sierakowski, który pełnił funkcję naczelnego kapelana konfederacji. Papież Pius VI pobłogosławił targowicę i wyraził życzenie: "aby stworzenie konfederacji stało się początkiem niewzruszonej spokojności i szczęścia Rzeczypospolitej" (


#Dowiedz sie więcej#  2018-07-09

Prymas uzasadnił swe stanowisko w następujący sposób: -"Należy przystąpić do konfederacji, ponieważ, gdy już nie ma konstytucji, trzeba kraj ratować." Prawdopodobnie to właśnie prymas Poniatowski zadecydował o śmierci Konstytucji 3 maja, bo król znajdował się pod jego przemożnym wpływem i także głosował za targowicą. Głosów za przystąpieniem do targowicy było 7, przeciwnych 5. W kościołach warszawskich czytano list pasterski biskupa Okęckiego z 2.09.1792 r., w którym wzywał do modłów, "ażeby Bóg błogosławił pracom konfederacji generalnej dla dobra ojczyzny podjętym."


#Ucz sie dalej#  2018-07-09

Polscy biskupi katoliccy wraz z watykańskimi nuncjuszami i rosyjskimi ambasadorami doprowadzili do rozbiorów Polski. A dziś bezczelnie uważają się za obrońców Polski. Pilnują aby "ich zasługi dla Polski" nie były nigdzie upubliczniane i co raz mniej na szczęście im się to udaje. Mocno wybielają historię wciskając ludziom o rzekomych swych zasługach dla kraju i zbawiennej wręcz roli dla przetrwania polskości podczas rozbiorów. Na domiar wszystkiego Kościół chcąc zamaskować swój rzeczywisty stosunek do konstytucji, bezczelnie w dniu 3 maja ustanowił święto Maryi królowej Polski! A może to nie było po to ażeby zamaskować, tylko po to ażeby po likwidacji Polski i jej królów nasz kraj miał choć wirualną ale za to nieśmiertelną i przede wszystkim kościelną monarchinię?


#Czy to się mieści w twoim ciasnym ćwierćmózgu#  2018-07-09

konfederację targowicką poparła zdecydowana większość ówczesnych władz kościelnych. Targowiczanie uważali za zdrajców i despotów twórców Konstytucji 3 maja. Przodek abp. Michalika na urzędzie, biskup przemyski Michał Sierakowski, błogosławił Akt Generalny Konfederacji Obojga Narodów 11 września 1792 roku. Akt, który był uwieńczeniem zwycięstwa wojsk konfederatów i carycy Katarzyny II. Do konfederacji targowickiej, której efektem był II rozbiór Polski, przystąpili: prymas Michał Poniatowski, biskup inflancki Józef Kossakowski, biskup wileński Ignacy Massalski, biskup chełmski Wojciech Skarszewski, łucki Adam Naruszewicz, żmudzki Jan Giedroyć. Mniej lub bardziej otwarcie sprzyjała jej większość biskupów”.


#Proste#  2018-07-09

Bez spiny bo żyłka pęknie. Wszystko jest w Google, kto chce ten znajdzie.


#Roman#  2018-07-09

A co jest w dawnych podręcznikach do historii, tych sprzed uzyskania przez nasz kraj wolności w 1989 r?


#Golf IV GTI#  2018-07-09

Dokładnie. Dziadkowi się wydaje, że ma dostęp do tajemnej wiedzy, którą łaskawie się z pasłęczanami dzieli:D


#Historia#  2018-07-09

Nawet nie trochę bo to akurat biskupi najbardziej przyczynili się do rozbiorów Polski


#Roman   2018-07-09

Wydaje mi się, że KK byłby bardziej przyswajalny dla młodych i nie tylko bez Dzieł Bożych tworzonych za pieniądze wierzących w idee o. Tadeusza R. z Torunia. Do tego dochodzą pieniądze z dotacji państwowych. Wystarczy, że w/w ojciec nazwie coś Dziełem Bożym i NIK czy Izba Skarbowa już nie ma wstępu, by skontrolować sposób wydatkowania pieniędzy państwowych, czyli naszych.


#Anty#Roman  2018-07-09

Możesz dać przykład odstąpienia skarbówki lub NIK-u od kontroli u T.Rydzyka?


#Lol#  2018-07-09

Żeby odstąpić , to trzeba najpierw zacząć


#Hipokryzja i nic więcej   2018-07-09

Zygwryt to że jesteś wierzący i praktykujący to Twoja sprawa i ja nie neguję,twierdzisz że ksiądz to taki sam człowiek jak każdy z nas ale wiedz jedno on przez sześć lat studiów wkuwał jak ciebie ogłupić i złupić z kasy żeby żyło mu sie dobrze, przy stole Pańskim on udaje "świętego dobrodzieja",który świeci dobrym przykładem a ty w niego wpatrzony wierzysz temu szatanowi.To jest obłuda i hipokryzja.Możesz mi powiedzieć czy to jest wporzadku?I jeszcze jedno ci powiem mam księży w rodzie z tytułami przed nazwiskiem i znam ich życie z za kulis.Dlamnie juz stracili autorytet i to od dawna.


#Oburzony   2018-07-09

Patrz na siebie człowieku,a potem oceniaj religijność młodych ludzi. Bo to,że nie widać ich w kościołach,nie oznacza,że nie wierzą.


#Jhgf#Oburzony  2018-07-09

Lewactwo chce zniszczyć Wspólnotę Chreścijańską Polaków, bo wtedy łatwiej im będzie zniszczyć Polskę i zrobic z Polaków ciemną niewolniczą masę, do pracy, jako dawcy organów i co tam jeszcze sobie lewacy wymyślą.


#Przykazania#  2018-07-09

Tyle co złego zrobił dla Kościoła w Polsce Rydzyk, to nie dali rady zrobić ani komuniści ani lewacy a najgorzej że jego wyznawcy, ciągle myślą że są osobami religijnymi w wspólnocie chrześcijańskiej


#Jhgf#  2018-07-09

no co zrobił Rydzyk? Zabijał księży jak komuniści? Ks.Popiełuszko, Ks.Zych, Ks. Suchowolec zostali zabici przez komunistów w latach 80-tych więc nie pisz kłamstw, nikogo nie oszukasz lewaku.


#Hehe#  2018-07-09

Jaki ty głupi jesteś to głowa mała


#Zadowolony#  2018-07-09

Potwierdzam, facet musi mieć nieżle wyprany mózg. I pewnie nigdy nie sprawdził w jakie baśnie wierzy.


#Spokojny   2018-07-09

Większych złodziei niż z PO i PSL nie ma w Polsce.


#Polak#Spokojny  2018-07-09

Masz rację, Spokojny. PO i PSL nikt nie przebije w złodziejstwie. To rekordziści w tej materii.


#Jak ja nie cierpię idiotów#  2018-07-09

Serio? Zapomniałeś już o zwracanych premiach? A może nie wdrukowałeś jeszcze przewału z mięsem z terenów DSF dla armii po cichym porozumieniu antka z białoruskim śpiochem? AQ obiecanki macanki antka policmajstra w sprawie wyposażenia armii? O tej malej, niewywrotnej co to od dudy poszła do Orlenu tylko dlatego, że zna program pisiorow i będzie go realizować lepiej już nie wspominać.


#Trener #Spokojny  2018-07-09

Jednak ci z PIS dali radę ich wyprzedzić a to dopiero dwa lata, niedługo sami między sobę się zaczną zagryzać ( w zasadzie już się zaczęło ) w walce o koryto, bo już brakuje tych co nic nie robisz a kieszenie wypychasz


#Jhgf#  2018-07-09

ty trener wierzysz w to co piszesz czy chcesz żebyśmy my uwierzyli w twoje kłamstwa? Tyle afer co POi PSL zrobili, to w głowie się nie mieści. Że też złodzieje z PO i PSL jeszcze mają czelność oskarżac PIS.


#Jhgf#  2018-07-09

ha ha haaa .... , sześciu złodziei dało mi minusa.... wy z PO czy PSL ?


#Szeryf #  2018-07-09

Jeżeli złodzieje to raczej z PIS


#Cyrk #  2018-07-09

No widzisz nawet ci z pisu cię minusują


#Potrzebna zmiana   2018-07-09

Najbardziej skuteczny jest proboszcz z ul Kopernika...potrafi zniechcecic od Kosciola...przy czym dopowie..cytuje "nie che mi sie.musieliscie dzis przychodzic?jak mi sie nie chce ale ofiare dajcie i dla mnie nie musicie tu wracac" zapominajac kto jest dla kogo :-)


#Max   2018-07-09

Wiara a kościół i dawanie na tace grubasą to dwa inne światy


#Marzycielka   2018-07-09

Gdyby religia nie była traktowana jak przedmiot, gdyby kościół nie organizował spedów przed bierzmowaniem na mszach (obecności poparte podpisami w dzienniczkach), gdyby katecheci uczyli zasad wiary, a nauczyciele nie ograniczali się do realizowania programów nauczania...Pomogloby to rodzicom kształtować wiarę i postępowanie zgodnie z jej zasadami.


#XP   2018-07-09

Młodzi mają już dość tych złodziei ubranych na czarno. Kościół to największy i najgorszy przejaw hipokryzji jaki istnieje.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności