16 września 2019 Edyty, Korneliusza, Cypriana

Młodzi nie tacy religijni

dodał 2018-07-09
Młodzi nie tacy religijni

Opublikowano raport instytutu badawczego Pew Research Center z USA dotyczący badań nad religijnością na świecie, w tym w Polsce. Niektóre z danych przedstawionych przez instytut mogą niepokoić hierarchów kościoła katolickiego w Polsce. Jesteśmy światowym liderem biorąc pod uwagę różnicę religijności starszego i młodego pokolenia (tzw. luka pokoleniowa). Poniżej kilka cytatów z publikacji.

 

W Polsce udział w mszach zadeklarowało 26 proc. ludzi młodych i 55 proc. osób po 40 roku życia. Luka w naszym kraju wynosi więc 29 punktów procentowych i jest największa na świecie.

Codzienną modlitwę w Polsce deklaruje 39 proc. osób po 40 roku życia i zaledwie 14 proc. osób młodszych.

93 proc. badanych Polaków zadeklarowało się jako osoby wierzące. 42 proc. przyznało, że przynajmniej raz w tygodniu uczestniczy w obrzędach religijnych. 29 proc. stwierdziło, że modli się każdego dnia, zaś dla 30 proc. religia jest bardzo ważna w życiu.

jp


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Wyborca   2018-07-10

Taaa, a jak przyjdzie co do czego to ślub kościelny, chrzest, komunia itd. A na stare lata mocherownia. Niestety. Jeszcze dużo wody w Wisle upłynie nim wypleni się watykańska zaraza...


#Spokojny#Wyborca  2018-07-10

Jeśli już o wyplenianie chodzi żydowski parobku, to na pewno należy wyplenić wszelkie zagraniczne chwasty z Polski, jak niemieckie, żydowskie czy rosyjskie. Te trzy nacje zawsze czyhały na nasze dobra i czyhają nadal.


#Ab#Wyborca  2018-07-10

Ortografia się kłania. To raz, a dwa- nie stresuj się tak . Zawsze możesz zamieszkać nad Sprewą.


#Zygfryd   2018-07-09

wszyscy wypowiadający się tu na tym forum mają rację. Największym problemem KK jest...on sam. Jestem wierzącym i praktykującym i chodzę w każdą niedzielę i święta do Kościoła i jestem bardzo krytyczny w stosunku do księży, Jednak ja nie chodzę do Kościoła dla księży tylko dla Boga, bo księża to zwykli ludzie tacy sami, jak my i mają słabości jak my. Tylko w przeciwieństwie do nas, oni muszą świecić przykładem dla nas, a tak się nie dzieje. Druga sprawa, to powołanie. Po wielu latach praktykowania wiary stwierdzam, że 95% księży nie jest z powołania, tylko z wiary uczyniło sobie sposób na życie! Nie mniej jednak będę wspierał KK, bo wolę mieć procesje na Boże Ciało niż modlitwę do allaha codziennie na ulicy. Amen


#Polak#Zygfryd  2018-07-09

Zygfryd, masz rację. Też tak myślę. A poza tym gdyby nie KK, prawdopodobnie Polska nie odrodziłaby się po zaborach.


#Stach#  2018-07-09

Chyba sobie trochę wymyśliłeś


#Wiem#  2018-07-09

Serio? A kto Polskę sprzedawał? Głównymi działaczami spisku byli: Franciszek Ksawery Branicki, Szczęsny Potocki i Seweryn Rzewuski oraz biskupi: Józef Kossakowski, Ignacy Massalski, Wojciech Skarszewski i Michał Roman Sierakowski, który pełnił funkcję naczelnego kapelana konfederacji. Papież Pius VI pobłogosławił targowicę i wyraził życzenie: "aby stworzenie konfederacji stało się początkiem niewzruszonej spokojności i szczęścia Rzeczypospolitej" (


#Dowiedz sie więcej#  2018-07-09

Prymas uzasadnił swe stanowisko w następujący sposób: -"Należy przystąpić do konfederacji, ponieważ, gdy już nie ma konstytucji, trzeba kraj ratować." Prawdopodobnie to właśnie prymas Poniatowski zadecydował o śmierci Konstytucji 3 maja, bo król znajdował się pod jego przemożnym wpływem i także głosował za targowicą. Głosów za przystąpieniem do targowicy było 7, przeciwnych 5. W kościołach warszawskich czytano list pasterski biskupa Okęckiego z 2.09.1792 r., w którym wzywał do modłów, "ażeby Bóg błogosławił pracom konfederacji generalnej dla dobra ojczyzny podjętym."


#Ucz sie dalej#  2018-07-09

Polscy biskupi katoliccy wraz z watykańskimi nuncjuszami i rosyjskimi ambasadorami doprowadzili do rozbiorów Polski. A dziś bezczelnie uważają się za obrońców Polski. Pilnują aby "ich zasługi dla Polski" nie były nigdzie upubliczniane i co raz mniej na szczęście im się to udaje. Mocno wybielają historię wciskając ludziom o rzekomych swych zasługach dla kraju i zbawiennej wręcz roli dla przetrwania polskości podczas rozbiorów. Na domiar wszystkiego Kościół chcąc zamaskować swój rzeczywisty stosunek do konstytucji, bezczelnie w dniu 3 maja ustanowił święto Maryi królowej Polski! A może to nie było po to ażeby zamaskować, tylko po to ażeby po likwidacji Polski i jej królów nasz kraj miał choć wirualną ale za to nieśmiertelną i przede wszystkim kościelną monarchinię?


#Czy to się mieści w twoim ciasnym ćwierćmózgu#  2018-07-09

konfederację targowicką poparła zdecydowana większość ówczesnych władz kościelnych. Targowiczanie uważali za zdrajców i despotów twórców Konstytucji 3 maja. Przodek abp. Michalika na urzędzie, biskup przemyski Michał Sierakowski, błogosławił Akt Generalny Konfederacji Obojga Narodów 11 września 1792 roku. Akt, który był uwieńczeniem zwycięstwa wojsk konfederatów i carycy Katarzyny II. Do konfederacji targowickiej, której efektem był II rozbiór Polski, przystąpili: prymas Michał Poniatowski, biskup inflancki Józef Kossakowski, biskup wileński Ignacy Massalski, biskup chełmski Wojciech Skarszewski, łucki Adam Naruszewicz, żmudzki Jan Giedroyć. Mniej lub bardziej otwarcie sprzyjała jej większość biskupów”.


#Proste#  2018-07-09

Bez spiny bo żyłka pęknie. Wszystko jest w Google, kto chce ten znajdzie.


#Roman#  2018-07-09

A co jest w dawnych podręcznikach do historii, tych sprzed uzyskania przez nasz kraj wolności w 1989 r?


#Golf IV GTI#  2018-07-09

Dokładnie. Dziadkowi się wydaje, że ma dostęp do tajemnej wiedzy, którą łaskawie się z pasłęczanami dzieli:D


#Historia#  2018-07-09

Nawet nie trochę bo to akurat biskupi najbardziej przyczynili się do rozbiorów Polski


#Roman   2018-07-09

Wydaje mi się, że KK byłby bardziej przyswajalny dla młodych i nie tylko bez Dzieł Bożych tworzonych za pieniądze wierzących w idee o. Tadeusza R. z Torunia. Do tego dochodzą pieniądze z dotacji państwowych. Wystarczy, że w/w ojciec nazwie coś Dziełem Bożym i NIK czy Izba Skarbowa już nie ma wstępu, by skontrolować sposób wydatkowania pieniędzy państwowych, czyli naszych.


#Anty#Roman  2018-07-09

Możesz dać przykład odstąpienia skarbówki lub NIK-u od kontroli u T.Rydzyka?


#Lol#  2018-07-09

Żeby odstąpić , to trzeba najpierw zacząć


#Hipokryzja i nic więcej   2018-07-09

Zygwryt to że jesteś wierzący i praktykujący to Twoja sprawa i ja nie neguję,twierdzisz że ksiądz to taki sam człowiek jak każdy z nas ale wiedz jedno on przez sześć lat studiów wkuwał jak ciebie ogłupić i złupić z kasy żeby żyło mu sie dobrze, przy stole Pańskim on udaje "świętego dobrodzieja",który świeci dobrym przykładem a ty w niego wpatrzony wierzysz temu szatanowi.To jest obłuda i hipokryzja.Możesz mi powiedzieć czy to jest wporzadku?I jeszcze jedno ci powiem mam księży w rodzie z tytułami przed nazwiskiem i znam ich życie z za kulis.Dlamnie juz stracili autorytet i to od dawna.


#Oburzony   2018-07-09

Patrz na siebie człowieku,a potem oceniaj religijność młodych ludzi. Bo to,że nie widać ich w kościołach,nie oznacza,że nie wierzą.


#Jhgf#Oburzony  2018-07-09

Lewactwo chce zniszczyć Wspólnotę Chreścijańską Polaków, bo wtedy łatwiej im będzie zniszczyć Polskę i zrobic z Polaków ciemną niewolniczą masę, do pracy, jako dawcy organów i co tam jeszcze sobie lewacy wymyślą.


#Przykazania#  2018-07-09

Tyle co złego zrobił dla Kościoła w Polsce Rydzyk, to nie dali rady zrobić ani komuniści ani lewacy a najgorzej że jego wyznawcy, ciągle myślą że są osobami religijnymi w wspólnocie chrześcijańskiej


#Jhgf#  2018-07-09

no co zrobił Rydzyk? Zabijał księży jak komuniści? Ks.Popiełuszko, Ks.Zych, Ks. Suchowolec zostali zabici przez komunistów w latach 80-tych więc nie pisz kłamstw, nikogo nie oszukasz lewaku.


#Hehe#  2018-07-09

Jaki ty głupi jesteś to głowa mała


#Zadowolony#  2018-07-09

Potwierdzam, facet musi mieć nieżle wyprany mózg. I pewnie nigdy nie sprawdził w jakie baśnie wierzy.


#Spokojny   2018-07-09

Większych złodziei niż z PO i PSL nie ma w Polsce.


#Polak#Spokojny  2018-07-09

Masz rację, Spokojny. PO i PSL nikt nie przebije w złodziejstwie. To rekordziści w tej materii.


#Jak ja nie cierpię idiotów#  2018-07-09

Serio? Zapomniałeś już o zwracanych premiach? A może nie wdrukowałeś jeszcze przewału z mięsem z terenów DSF dla armii po cichym porozumieniu antka z białoruskim śpiochem? AQ obiecanki macanki antka policmajstra w sprawie wyposażenia armii? O tej malej, niewywrotnej co to od dudy poszła do Orlenu tylko dlatego, że zna program pisiorow i będzie go realizować lepiej już nie wspominać.


#Trener #Spokojny  2018-07-09

Jednak ci z PIS dali radę ich wyprzedzić a to dopiero dwa lata, niedługo sami między sobę się zaczną zagryzać ( w zasadzie już się zaczęło ) w walce o koryto, bo już brakuje tych co nic nie robisz a kieszenie wypychasz


#Jhgf#  2018-07-09

ty trener wierzysz w to co piszesz czy chcesz żebyśmy my uwierzyli w twoje kłamstwa? Tyle afer co POi PSL zrobili, to w głowie się nie mieści. Że też złodzieje z PO i PSL jeszcze mają czelność oskarżac PIS.


#Jhgf#  2018-07-09

ha ha haaa .... , sześciu złodziei dało mi minusa.... wy z PO czy PSL ?


#Szeryf #  2018-07-09

Jeżeli złodzieje to raczej z PIS


#Cyrk #  2018-07-09

No widzisz nawet ci z pisu cię minusują


#Potrzebna zmiana   2018-07-09

Najbardziej skuteczny jest proboszcz z ul Kopernika...potrafi zniechcecic od Kosciola...przy czym dopowie..cytuje "nie che mi sie.musieliscie dzis przychodzic?jak mi sie nie chce ale ofiare dajcie i dla mnie nie musicie tu wracac" zapominajac kto jest dla kogo :-)


#Max   2018-07-09

Wiara a kościół i dawanie na tace grubasą to dwa inne światy


#Marzycielka   2018-07-09

Gdyby religia nie była traktowana jak przedmiot, gdyby kościół nie organizował spedów przed bierzmowaniem na mszach (obecności poparte podpisami w dzienniczkach), gdyby katecheci uczyli zasad wiary, a nauczyciele nie ograniczali się do realizowania programów nauczania...Pomogloby to rodzicom kształtować wiarę i postępowanie zgodnie z jej zasadami.


#XP   2018-07-09

Młodzi mają już dość tych złodziei ubranych na czarno. Kościół to największy i najgorszy przejaw hipokryzji jaki istnieje.


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

20 lat powiatu elbląskiego

Pozostało5 dni

Na dzień 21 września 2019 roku zaplanowano uroczyste obchody 20 – lecia powstania...


Zaproszenie na Derby

Pozostało28 dni

Miłośników jazdy konnej zapraszamy w sobotę 14 września na zawody jeździeckie...