10 sierpnia 2020 Borysa, Filomeny, Wawrzynca

Młodzież polska i niemiecka wczoraj, dzisiaj, jutro

dodał 2019-12-10
Młodzież polska i niemiecka wczoraj, dzisiaj, jutro

W dniach od 30 listopada do 6 grudnia grupa młodzieży z powiatu elbląskiego realizowała projekt pod nazwą „Wczoraj, dzisiaj, jutro” wspólnie ze swoimi rówieśnikami z partnerskiego powiatu Steinburg w Niemczech.

W projekcie wzięło udział 25-uczniów z Zespołu Szkół w Pasłęku oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy przez tydzień mieszkali u rodzin swoich niemieckich kolegów w Itzehoe i Gluckstadt.

Projekt polegał na wymyśleniu scenariusza krótkiego filmu, który pokazywałby jak młodzi ludzie wyobrażająsobie swoje życie i otaczający świat w perspektywie 10-20 lat. Następnie mieszane zespoły polsko-niemieckie przystąpiły do realizacji filmów według opracowanych scenariuszy. Powstały bardzo ciekawe produkcje, zrealizowane różnorodnymi technikami filmowymi.W ostatnim dniu spotkania, na konferencji podsumowującej projekt, wszystkie grupy przedstawiły efekty swojej pracy.

Podczas spotkania zorganizowano także wiele zajęć służących zintegrowaniu młodzieży. Odbyła się również wycieczka do Hamburga, gdzie uczestnicy zwiedzali Muzeum Emigracji oraz jarmark świąteczny. Podczas wycieczki do Flensburga młodzież mogła przeprowadzić wiele ciekawych eksperymentów w Centrum Nauki Phänomenta.

Podczas spotkania młodzi ludzie nawiązali wiele przyjaźni, które będą dodatkowo wzmocnione kolejnym spotkaniem tej samej grupy młodzieży, tym razem w powiecie elbląskim. Rewizyta niemieckich uczniów została zaplanowana na drugą połowę marca 2020 roku.

Wymiana została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Elblągu przy finansowym wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Marek Murdzia, koordynator projektu

0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności