14 listopada 2019 Rogera, Serafina, Wawrzynca

Mniej za remont muru

dodał 2018-11-28
Mniej za remont muru

Trwają prace budowlane przy odtwarzaniu zawalonej części muru obronnego na wysokości tzw. oratorium. Powoli, ale systematycznie mur pnie się ku górze. Po sprawdzeniu kosztorysu zastępczego zmianie uległo wynagrodzenie dla firmy wykonującej remont. Obecnie po podpisaniu aneksu do umowy, koszt prac remontowych wynosi 543 329 zł. Przypominamy, że gmina uzyskała na remont dotację w kwocie 185 tys. zł. Zmianie ulegnie też termin zakończenia prac.

jp

0
0
0

Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   2018-11-28

Gdzie pracownicy mają kamizelki ochronne? Kaski? nie uczycie się na błędach!. Wygląda to tragicznie a ludzie tam pracujący po 60-tce czy oni podniosą jakiś większy kamień? Kto tym kieruje? KURŁA! . Już wiem po co zbierane były kamienie z pola. Matko rozmaita co tu się wyrabia?


#Ezoteryczny Heniek#Nick  2018-11-28

A ty co synku, wiecznie młody będziesz? Głupota cię nie opuszcza i to raczej już nigdy się nie zmieni, z młodością niestety już tak nie będzie


#Nick #Ezoteryczny Heniek  2018-11-28

Nie uwłaczam tym ludziom. Wstyd dla właściciela który wysyła najstarszych pracowników do najcięższej pracy. Jestem pewien że posiada młodszy zespół toć buduje KFC przy 7. Czy nie można tych ludzi przydzielić do innej pracy. Czytaj ze zrozumieniem bo to co się dzieje w Pasłęku uwłacza i warunkami pracy powinna zainteresować się inspekcja praca a same te zdjęcia są już dowodem. Dziś na budowie każdy pracownik musi posiadać odzież ochronną (buty, kaski) a także kamizelki. Koszt niewielki ale przecież z tych 600 tyś nic się nie da uszczknąć dla poprawienia warunków pracy.


#Ezoteryczny Heniek#Nick   2018-11-28

Blade masz pojęcie o zarządzaniu kapitałem ludzkim. Nie chcę specjalnie rozwodzić się w temacie, bo jeśli nie pracowałeś w branży budowlanej i nie masz doswiadczenia z co najmniej kilku firm to i tak nie zrozumiesz. Ale w skrócie - jezeli danego dnia dani pracownicy pracują na danej budowie, to jest to na ten dzień optymalny wybór. Kwestia zatrudnianego potencjału ludzkiego, frontu robót i priorytetów. Natomiast co do BHP to pełna zgoda


#Nick #Ezoteryczny Heniek  2018-11-28

Wierzyć mi się nie chcę że w takich 2 firmach nie ma ludzi aby w zespole był niekoniecznie mądry ale silny jakiś misiek. Żal mi ludzi że są tak traktowani. Wypłaty nędzne a jak widać na bezpieczeństwie się oszczędza. Po co inwestować w maszyny, wyciągi skoro ludzie podniosą i przeniosą. Nikt nie myśli że po 50-tce będzie leczył kręgosłup bo szef będzie zły i trzeba zapierdalać. Myślmy długofalowo. Nie krytykuje ale te zdjęcia to obraz rozpaczy Polskiego Budownictwa. Gorzej być nie może.


#Nick#Ezoteryczny Heniek  2018-11-28

Świeża sprawa pamiętacie Sakówko pracownik przejechany przez traktor czy coś. W innym kraju już by ktoś siedział. Niby był pijany (z komentarzy) ale powinien oberwać ten co go dopuścił do pracy w takim stanie. Nie ma wytłumaczenia że wypił w trakcie więc kto go nadzorował w trakcie? Każdy pracownik ma przełożonego i on odpowiada za jego bezpieczeństwo w czasie pracy. Zginął człowiek K***A! Bezpieczeństwo, nadzór i ograniczone zaufanie to postawy.


#Dowiedz się jak należy murować z kamienia#Nick   2018-11-29

Myślę, że doświadczony pracownik nawet bardzo leciwy używając sposobu ułoży prawidłowo na murze większy kamień niż jakiś mięśniak. Poza tym tych kamieni układa się w ciągu dnia więcej niż jeden a tutaj już każdy młodziak sztucznie pędzony wysiada. Sposobem Jasiu, sposobem a nie siłom fizycznom.....


#Znawca   2018-11-28

Mistrz złotej kielni to robi. Te kamienie będzie można zbierać z serpentyny bo się wszystko rozdupczy


#Tygrys1974#Znawca  2018-11-28

TY ZNAWCA...!!! Z serpentyny to ty możesz kamienie zbierać...hehe... nawet nie wiesz z której strony są mury remontowane a piszesz bzdety ze zygać się chce...


#Wikary   2018-11-28

Spokojnie. Ta robota wymaga czasu. Zastanawiam się tylko kto dał zgodę na budowę tego oratorium?


#Marco#Wikary  2018-11-28

Sąsiad zza miedzy.


#Szok   2018-11-28

Szok i żenada, kasa w błoto Układ żyje, resztę się dorobi Tylko koni , tylko koni , tylko koni żal ...


#Nick   2018-11-28

Nowy termin to 30.11.2018 czylu bedzie kolejny aneks ciekawe kto dolozy Torfex czy pidwykonawca Primbud


#Xd   2018-11-28

Marnie to wygląda...Nie będę zdziwiony, jak za pół roku się rozwali.


#Bolo   2018-11-28

Było 890 tys.


#Marco   2018-11-28

Może ksiądz coś dołoży z tacy?


#Miłosnik SK   2018-11-28

To było do "jajogłowego" ale inaczej


#Do jajogłowego   2018-11-28

Aleś ty się nauczył pisać. Jak oszczędność to o ile? Jak skrócenie terminu to do jakiej daty. Farmazony facet sadzisz pisząć "na okrągło"


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Kabaret Koń Polski

Pozostało15 dni

Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza na występ kabaretu Koń Polski, który...


Bartosz Furman dla chorej Liwii

Pozostało17 dni

W niedzielę 1 grudnia br. o godzinie 18:00 w klubie YOLO w Elblągu odbędzie się...