Reklama Heops

Muzyczne lato – Góralska Hora

Wydarzenie odbyło się 2020-08-30

dodał 2020-08-25
Muzyczne lato – Góralska Hora

Tegoroczna edycja Artystycznego Lata będzie inna niż te minione. Jej organizacja będzie ograniczona przepisami sanitarnymi. Będzie obowiązywał limit osób, ograniczona ilość miejsc siedzących, ale za to będą obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk, ograniczenie przestrzeni widowni oraz odrębne wejście i wyjście.

Burmistrz Pasłęka i Dyrektor Pasłęckiego Ośrodka Kultury zapraszają na koncert zespołu "Góralska Hora" który odbędzie się w ramach "Artystycznego Lata Pasłęk 2020" dnia 30 SIERPNIA 2020 o godz. 18:00 w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym na Placu Tysiąclecia.

Wstęp wolny!

Zespół muzyczny Góralska Hora jest góralską folk kapelą, nazwa zespołu pochodzi od nazw szczytów górskich, określanych tak w Tatrach i Beskidach, jak również w całych Karpatach.

Folk Kapelę Góralska Hora tworzą muzycy pochodzący z Polskich Gór oraz ze Słowacji.

Instrumentarium zespołu to: skrzypce I, skrzypce II, cymbały węgierskie, altówka, kontrabas, ale zespół Hora sięga także po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie takie jak: trombita, róg pasterski, dudy, okaryna oraz różnego rodzaju piszczałki.

Folk Kapela Góralska Hora hołduje rodzimej muzyce góralskiej Beskidów i Tatr w tradycyjnym, rozrywkowym oraz miłym dla ucha brzmieniu.

Zespół Góralska Hora z przyjemnością prezentuje skoczne i żywiołowe utwory inspirowane melodiami słowackimi, węgierskimi, rumuńskimi, bałkańskimi, cygańskimi oraz żydowskimi, tak aby koncert grupy Hora był dużą dawką pozytywnej i skocznej muzyki, wykorzystując zarazem żywiołowe i porywcze bałkańskie rytmy, budzące zaciekawienie publiczności.

Nie obce dla folk kapeli góralskiej - Góralska Hora jest kunsztowne wykonanie własnych aranżacji muzycznych, standardów muzyki rozrywkowej takich jak: Love me tender, Skrzypek na dachu, Yesterday, Besame mucho, a także melodii biesiadnych, tak bardzo popularnych i chętnie przez wszystkich śpiewanych.

Niezwykle starannie dobrany repertuar oraz profesjonalizm jego wykonania, jest mottem dla Folk Kapeli Góralskiej Hora, która pragnie przedstawić swój zespół oraz swój repertuar szerokiej rzeszy Publiczności.

 


Żwirownia 1140 px
nasza2