21 maja 2022 Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Reklama Heops

Na sesji o bezpieczeństwie

dodał Dwa tygodnie temu, 2022-05-07
Na sesji o bezpieczeństwie

Po dwóch latach przerwy wczoraj radni rady miejskiej w Pasłęku spotkali się na sesji prowadzonej na żywo w systemie stacjonarnym. Nic dziwnego, że toczyły się zażarte dyskusje nawet wtedy, kiedy trwały obrady. Widać było, że obecni chcą się nacieszyć sobą. Ostatnia taka sesja miała miejsce w dniu 20 marca 2020 roku.

W porządku obrad znalazła się ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście i gminie Pasłęk. Komendant Miejski Policji w Elblągu Robert Muraszko stwierdził podczas sesji, że żyjemy w bezpiecznym mieście i powiecie. Zmniejszyła się zdecydowanie ilość przestępstw, ale pracy policji nie brakowało. W czasie pandemii policja miała do wykonania 42 tys. kontroli kwarantanny. Komendant chwalił też współpracę z samorządem Pasłęka.

Dowódca JRG Pasłęk reprezentujący również Komendanta Miejskiego PSP z Elbląga mówił o dobrej współpracy z druhami z OSP podkreślając rolę jednostki z Zielonki Pasłęckiej. Burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski podziękował w swoim wystąpieniu komendantom za pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców MiG.

Podczas sesji odbyła się również prezentacja inwestycji w postaci linii elektroenergetycznej biegnącej przez naszą gminę od Gdańska do Olsztyna. Mówiono o zaletach budowy nowej sieci, ale też o kłopotach jakie sprawia tego typu inwestycja.

jp

0
0
0
0
0
0
0
0
0
0

Dodaj Komentarz

Walidacja: słowo na dziś :amur

Komentarze

 • podpis
   Ponad tydzień temu, 2022-05-08

  Panie ze zdjecia nr.3 co tak miske jarzą ? Serpentyna sie sypie kiedy bedzie głosowanie odnosnie łacznika ktory jest pilnie potrzebny/? od 15 lat nic nie jest robione w tym kierunku.......

  • Motoznawca podpis
    Ponad tydzień temu, 2022-05-09

   Też byś jarzył jakbyś za nic nierobienie kasę dostawał.

  darek
   Dwa tygodnie temu, 2022-05-07

  JakoŚĆ dzwięku z mikrofonów tragiczna .Kto za to odpowiada ?pewnie burmistrz wręczy podziekowanie .słowa uznania dla pana patryka k. robi swietną robote.

  • Jim Raynor darek
    Ponad tydzień temu, 2022-05-07

   Kto odpowiada za ortografię i interpunkcję w tym zdaniu.

  Roman
   Dwa tygodnie temu, 2022-05-07

  " Widać było, że obecni chcą się nacieszyć sobą." To cieszy. Z tej radości rajcowie mogliby rzetelnie podejść do kilku spraw dotyczących Pasłęka. Wśród nich wymienię budowę łącznika i podjęcie uchwały o zakończeniu budowy pomników oraz odsłaniania kolejnych tablic w mieście. Inną, ważną uchwałą powinno być maksymalne zazielenienie Pasłęka, by zastąpić w tej samej mierze, co najmniej, betonowanie powierzchni.

  • Lilli Roman
    Dwa tygodnie temu, 2022-05-07

   Tak!!!! Moze pan się zgłosi na radnego do następnych wyborów? Skoro żadne do tej pory nikt z obecnego towarzystwa nie wpadł na takie proste i oczywiste pomysły jak zazielenienie miasta ze względów estetycznych, ekologicznych, klimatycznych itd. Komentujący tutaj są bardziej kumaci niż rządzący.

kocham jarka
Żwirownia 1140 px