18 lutego 2019 Szymona, Konstancji, Flawiana

Narodowe Czytanie

dodał 2018-09-04
Narodowe Czytanie

Burmistrz Pasłęka, Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Publicznej oraz Biblioteka Publiczna w Pasłęku zapraszają miłośników literatury oraz fanów czytelnictwa do udziału w kolejnej edycji NARODOWEGO CZYTANIA!

Akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 r., a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku, w sobotę 8 września, w całej Polsce czytane będzie "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Pasłęckie czytanie zaplanowano od godz. 11:00 do 14:00 w Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym.

 

Uczestnicy otrzymają pamiątkowe zakładki do książek promujące akcję Narodowego Czytania, a osoby, które przyniosą własne egzemplarze powieści będą mogły przybić na nich okolicznościową pieczęć. Organizatorami Narodowego Czytania w Pasłęku są: Urząd Miejski w Pasłęku, Towarzystwo Przyjaciół Biblioteki Publicznej oraz Biblioteka Publiczna w Pasłęku, a odbywa się ono w ramach obchodów 100lecia odzyskania Niepodległości.

Narodowe Czytanie zostanie zorganizowane w ramach zadania „Zaczytani – integracja dzieci i młodzieży na rzecz rozwoju czytelnictwa w mieście i gminie Pasłęk”, dofinansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego na rok 2018.

 

W razie niepogody impreza odbędzie się w siedzibie Biblioteki Publicznej w Pasłęku.

 

 


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Logowanie / Rejestracja

#Nick   2018-09-04

Parodia 30% tekstu usunieto to nie powiesc Zeromskiego a streszczenie prezydenckie farsa zbojkotowac czytanie


#Hakatumba#Nick  2018-09-04

Tak. Ten idiota oznaczony jako "dr prawa o znajomości 4. języków obcych" okroił tekst. To jest właśnie ten degenerat umysłowy i polityczny który żałuje że Polacy dogadali się bez rozlewu krwi ("płacimy rachunek za bezkrwawą rewolucję") - przy Okrągłym Stole. Ten kretyn wspólnie z Krzywogębnym - udają że nie wiedzą iż w 1989 r. Polska nie była w NATO i nie była w EU. Natomiast Polska była w Układzie Warszawskim i w Polsce stacjonowało 75.000 sowieckich żołnierzy. Tym politycznym mendom marzył się plac Tian'anmen w Pekinie i masakra z 4-5 czerwca 1989 roku. Bo ta menda chciała by dzisiaj cudzym kosztem, kosztem cudzego życia - wręczać medale nowym kombatantom i weteranom z 1989 r. - poświęcać nowe tablice, pomniki i cmentarze. Na szczęście było inaczej.


#Ciekawy   2018-09-04

chrapan pagib?


#Polonistka   2018-09-04

Dawaj chrapan,czytać się nauczysz!


Dodaj komentarz


Aby dodać komentarz musisz podać wynik
Akceptuję Regulamin
Akceptuję Politykę prywatności

Żegluga i kanały żeglugowe dawnej Rzeczypospolitej

Pozostało9 dni

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza 27 lutego (środa) na godzinę 17:00 na...


Wygraj 1000 zł na Turnieju Koszykówki ŚGO V

Pozostało11 dni

1-go marca (piątek) o godz. 16:00 w Sali LO ul. Zwycięstwa 28  w Pasłęku...


Recital na Dzień Kobiet

Pozostało20 dni

Z okazji Dnia Kobiet Pasłęcki Ośrodek Kultury zaprasza 10 marca (niedziela) 2019 r. o...